PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Balandžio 5 d. 15:01

Telšių aplinkosaugininkai atliko reidus dėl žolės ar sodininkystės atliekų deginimo: nustatyti 8 pažeidimai

Telšiai

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


211683

Aplinkos apsaugos departamento Telšių aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai, bendradarbiaudami su Priešgaisrine gelbėjimo tarnyba ir Valstybinių miškų urėdija, vykdė reidus dėl žolės ar sodininkystės atliekų deginimo Plungės, Telšių bei Rietavo savivaldybėse. Per reidą nustatyti 8 pažeidimai ir apskaičiuota žala gamtai siekia 970eurų.

Tarp nustatytų 8 aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimų 5 buvo už neteisėtą sausos žolės, nendrių, šiaudų bei laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimą.

Aplinkosaugininkai, atsižvelgdami į pažeidimo pobūdį, asmenims taikė administracines nuobaudas pagal Administracinių nusižengimų kodekso 286 straipsnį, apskaičiuota žala aplinkai už šiuos pažeidimus gamtai siekė 768,40 eurų.

„Primename, kad deginant sodininkystės atliekas ar netinkamai prižiūrint laužavietę dažnai užsidega aplink laužavietę esantys sausos žolės plotai, tokiu būdu sukeliamas pavojus aplinkiniams ir daroma žala gamtai“, – sakė Telšių aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnė Aurelija Ablingytė.

Pasak aplinkosaugininkės, deginant sodininkystės atliekas svarbu prisiminti, kad lauko sąlygomis leidžiama deginti sodininkystės atliekas tik surinktas (sugrėbtas) į krūvas, kai nėra galimybių jų kompostuoti ar kitaip panaudoti, taip pat ne arčiau kaip 30 metrų nuo statinių.

„Deginimas turi būti nuolat stebimas, jį baigus, smilkstančią ugniavietę privaloma užgesinti užpilant vandeniu arba smėliu“, – pridūrė A. Ablingytė.

Vykdant reidus aplinkosaugininkai užfiksavo ir plastiko atliekų deginimo atvejų, kai deginant sodininkystės atliekas dėl greitesnio ugnies įsiliepsnojimo asmenys į laužavietę įmetė ir plastiko atliekas. Reidų metu užfiksuoti 3 tokio pobūdžio pažeidimai, asmenis dėl plastiko atliekų deginimo gresia baudos nuo 60 iki 300 eurų, aplinkai padaryta žala – 201,46 Eur.

„Atkreipiame dėmesį, kad deginant sausą žolę, nendres, šiaudus bei laukininkystės ir daržininkystės atliekas draudžiama kartu ar atskirai su surinktais augalais ar jų dalimis deginti bet kokias buitines, pramonines ir kitas atliekas. Išskyrus atvejus, kai deginama mediena neapdorota jokiomis cheminėmis medžiagomis“, – pabrėžė aplinkosaugininkė.

SVARBU

Administracinių nusižengimų kodeksas numato, kad sausos žolės, lapų, šiaudų ir pan. deginimas pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus užtraukia nuo 30 iki 230 eurų baudą, įmonių vadovams ir atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 300 eurų.

Ražienų, nenupjautų ir nesugrėbtų (nesurinktų) žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimas užtraukia baudą nuo 50 iki 300 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 iki 350 eurų.

Teršalų išmetimas į aplinkos orą viršijant leidime nustatytus į atmosferą išmetamo teršalų kiekio normatyvus ar pažeidžiant kitas leidime nustatytas teršalų išmetimo į aplinkos orą sąlygas arba numatytus reikalavimus užtraukia baudą asmenims nuo 60 iki 300 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 170 iki 1170 eurų.

Be to, priešgaisrinės apsaugos priemonių nesiėmimas pastebėjus savo žemėje ražienų ar nesugrėbtų (nesurinktų) šiaudų gaisrą užtraukia baudą žemės savininkams, naudotojams ir valdytojams nuo 30 iki 170 eurų.

Aplinkosaugininkai informuoja – pastebėję deginamą žolę, nedelsdami praneškite skubiosios pagalbos tarnybos telefonu 112.