Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
ELTA nuotr.
Etaplius.ltŠaltinis: BNS
Seimo pirmininkę gruodį palankiai vertino 29,3 proc. apklaustų gyventojų, 45,1 proc. apie ją buvo neigiamos nuomonės. Lapkritį politikė buvo sulaukusi 36 proc. palankių ir 37,6 proc. nepalankių atsiliepimų. Populiariausių politikų reitinge ji smuko iš ketvirtos į septintą vietą.
Per mėnesį sumenko ir Liberalų sąjūdžio reitingas – penktoje reitingų lentelės vietoje esančią partiją gruodį palaikė 3,6 proc. apklaustųjų, kai lapkritį tokių buvo 5,7 procento.
„Čmilytės pokytis – beveik 7 proc. punktai. Tai yra labai daug, čia akivaizdžiai susieta su Masiulio byla“, – BNS teigė „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys.
Tuo metu politinės korupcijos byloje nuteistos Darbo partijos reitingai ūgtelėjo – nuo 2,8 proc. lapkritį iki 3,6 proc. gruodį. Ji rikiuojasi šeštoje reitingų lentelės vietoje.
Taip pat didesnio palaikymo sulaukė ir jos lyderis Andrius Mazuronis – gruodį jį palankiai vertino 35,9 proc. apklaustų gyventojų, 25,7 proc. apie jį buvo neigiamos nuomonės. Jis užima penktą populiariausių politikų reitingo vietą. Lapkritį parlamentaras buvo sulaukęs 32 proc. palankių ir 23,4 proc. nepalankių atsiliepimų.
„Matyt, kad žmonės jų nenuteisė. A. Mazuronio partija dėžutėmis nenešiojo pinigų. Kitaip tariant, galbūt žmonės nesuprato, už ką tas Gapšys į kalėjimą sodinamas“, – sakė V. Gaidys.
Lietuvos apeliacinis teismas lapkričio pabaigoje „MG grupės“ byloje už grotų pasiuntė buvusį koncerno viceprezidentą Raimondą Kurlianskį, buvusį Liberalų sąjūdžio lyderį Eligijų Masiulį, „darbietį“ parlamentarą Vytautą Gapšį. Eksliberalams Gintarui Steponavičiui ir Šarūnui Gustainiui skirtos baudos.
Liberalų sąjūdžiui skirta beveik 377 tūkst. eurų bauda. „MG grupei“ ir opozicinei Darbo partijai skirtos atitinkamai daugiau nei 1,1 mln. ir daugiau nei 301 tūkst. eurų baudos.
Reitingų lyderiai – socialdemokratai
Nepaisant teisėsaugos įtarimų Jonavos merui Mindaugui Sinkevičiui, reitingų viršūnėje ir toliau laikosi Lietuvos socialdemokratų partija.
Jeigu kitą sekmadienį vyktų rinkimai į Seimą, už juos balsuotų 19,9 proc. apklaustųjų, lapkritį šią partiją palankiai vertino 20,3 proc. respondentų.
Vis dėlto, pasak V. Gaidžio, didžioji apklausos dalis buvo atlikta dar prieš paskelbiant įtarimus politikui, tad jų įtaka reitingui nėra visiškai atspindėta.
Sulaukęs įtarimų dėl piktnaudžiavimo, dokumento suklastojimo ir turto pasisavinimo naudojant tarybos nario veiklai skirtas lėšas M. Sinkevičius sustabdė narystę Socialdemokratų partijoje.
Antroje sąrašo pozicijoje rikiuojasi Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Juos palaikytų 7,7 proc. rinkėjų – šiek tiek mažiau nei lapkritį (8 proc.).
Trečioje vietoje – opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga su 7,6 proc. rėmėjų (lapkritį – 7,7 proc.), ketvirtoje – opozicinė Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, už ją balsuotų 7,5 proc. apklaustųjų (lapkritį – 6,7 proc.).
Lietuvos regionų partija sulauktų 3,1 proc. (2,3 proc.), Laisvės partija – 2,8 proc. (1,9 proc.), Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai) – 2,2 proc. (2,4 proc.), Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga – 1,2 proc. (1,3 proc.) palaikymo.
10,6 proc. apklaustųjų teigė, jog nebalsuotų rinkimuose, o 28,7 proc. nežinojo, ką rinktųsi. Prieš mėnesį šie skaičiai atitinkamai buvo 10,9 ir 25,9 procento.
G. Nausėda ir toliau lyderiauja
Visuomenė ir toliau palankiausiai iš politikų vertina prezidentą Gitaną Nausėdą. Šalies vadovą gruodį palankiai vertino 68,3 proc. apklaustų gyventojų, 13,5 proc. apie jį buvo neigiamos nuomonės. Lapkritį valstybės vadovo reitingai buvo kiek mažesni – palankiai jį vertino 64,6 proc. apklaustųjų, nepalankiai – 16,4 procento.
Antra tarp populiariausių šalies politikų – opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos lyderė, Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė. Ją palankiai įvertino 51,1 proc., nepalankiai – 25,6 proc. apklausos dalyvių. Prieš mėnesį situacija buvo panaši – 51,9 proc. ir 23,2 procento.
Trečias pagal populiarumą lieka krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Teigiamai jį įvertino 46,8 proc. apklausos dalyvių, neigiamai – 24,2 proc. (lapkritį – atitinkamai 43,9 proc. ir 25,7 proc.).
Ketvirtą vietą užimantis opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis parlamentaras Saulius Skvernelis sulaukė 38,7 proc. palankių ir 35,6 proc. nepalankių vertinimų (33,5 proc. ir 39,5 proc.). Penktą vietą užima anksčiau minėtas A. Mazuronis.
Šeštoje vietoje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis – Ramūnas Karbauskis. Gruodį jį teigiamai vertino 33,2 proc., neigiamai – 40,6 proc. apklaustųjų (29,8 proc. ir 41,4 proc.). Po jo rikiuosi taip pat anksčiau minėta V. Čmilytė-Nielsen.
Toliau sąraše eina Regionų partijos pirmininkas, parlamentaras Jonas Pinskus su 29,3 proc. palankių bei 26,4 proc. nepalankių vertinimų (25,8 proc. ir 24,1 proc.) ir Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis su 29,2 proc. palankių bei 37,9 proc. nepalankių vertinimų (27,9 proc. ir 37,3 proc.).
Populiariausiųjų dešimtuką užbaigia Vilniaus meras konservatorius Valdas Benkunskas. Jį teigiamai vertina 26,2 proc. apklaustųjų, neigiamai – 24,8 proc. (22,8 proc. ir 23,3 proc.).
Daugiausiai neigiamų vertinimų (68,1 proc.) gruodį sulaukė užsienio reikalų ministras, valdančiųjų konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis, lapkritį tokių buvo 67,7 procento.
Tarp nepopuliariausių politikų taip pat yra Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos vadovas, europarlamentaras Waldemaras Tomaszewskis (Valdemaras Tomaševskis) su 61,3 proc. neigiamų vertinimų (lapkritį – 58,3 proc.), ekonomikos ir inovacijų ministrė, Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė su 60,9 proc. neigiamų vertinimų (59,3 proc.) ir premjerė Ingrida Šimonytė su 60,8 proc. neigiamų vertinimų (59,2 proc.).
Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ reprezentatyvią visuomenės apklausą „Lietuvos ryto“ užsakymu atliko lapkričio 22–gruodžio 2 dienomis. Apklausta 1 tūkst. šalies gyventojų, maksimali apklausos paklaida siekia 3,1 proc. punkto.