PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2017 m. Lapkričio 16 d. 08:54

Teismas: Šiaulių miesto savivaldybė turi atgauti prarastus tūkstančius

Šiauliai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


20372

Prokuroras apgynė viešąjį interesą - Šiaulių miesto savivaldybei priteista beveik 64 tūkst. eurų suma. Šiaulių apygardos teismas patvirtino Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroro Donato Micevičiaus dar šių metų kovo mėnesį pateikto ieškinio dėl žalos atlyginimo Šiaulių miesto savivaldybei argumentus.

Ši istorija į viešumą iškilo dar 2012 metais, kai buvo svarstoma 2011 metų koncesininko audito ataskaita. Iš jos paaiškėjo, kad pagal koncesijos sutartį su Šiaulių miesto savivaldybe valstybės tarnautojui prilyginamas VšĮ „Pramogų salos“ generalinis direktorius, steigėjas ir dalininkas G. R. turėjo teikti koncertų, sporto, kultūros, meno, muzikos ir kitokių renginių organizavimo paslaugas, o gautas pajamas ir iš Šiaulių miesto savivaldybės gautą koncesijos mokestį privalėjo panaudoti visuomenės poreikiams tenkinti. Tačiau įsipareigojimai nebuvo vykdomi. Pažeisdamas sutarties sąlygas ir kitus įstatymus bei piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi, G. R. iš šios veiklos gautas pajamas ir savivaldybės koncesijos mokestį nieko neinformavęs investavo - sudarė vertybinių popierių pirkimo sutartis.

Kaip paaiškėjo atliekant ikiteisminį tyrimą, 2010 metais tarp AB bankas „Snoras“ ir VšĮ „Pramogų sala“ sudaryta 15 indėlio sertifikato įsigijimo sutarčių, o 2011 metais buvo sudarytos dar trys tokios pat sutartys. Visa ši istorija iškilo į viešumą tik po AB banko „Snoras“ bankroto. Įgijusi daugiau nei 500 tūkstančių eurų turto, VšĮ „Pramogų sala“ įvykus banko griūčiai jį visą prarado. Taip Šiaulių miesto savivaldybei buvo padaryta daugiatūkstantinė žala.

Bylai patekus į teismą, 2015 metų pabaigoje Šiaulių apygardos teismas G. R. pripažino kaltu ir iš jo priteisė Šiaulių miesto savivaldybei 63 tūkst. 703 eurus. Tačiau apeliacinį skundą išnagrinėjęs Lietuvos apeliacinis teismas 2016 m. balandį priėmė naują nuosprendį, kuriuo vyrą išteisino. Konstatavęs, kad G. R. nepadarė veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių, apeliacinis teismas panaikino nuosprendžio dalį, kuria G. R. turi atlyginti daugiatūkstantinę žalą savivaldybei. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2016 m. gruodžio mėnesio nutartimi paliko galioti 2015 m. gruodį Šiaulių apygardos teismo nutartį dėl G. R. pripažinimo kaltu, bet civilinį ieškinį palikto nenagrinėtą.

Kadangi Šiaulių miesto savivaldybė pretenzijų dėl patirtų nuostolių neturėjo, į šią istoriją įsikišo viešąjį interesą ginantis prokuroras ir šių metų kovą Šiaulių apygardos teismui pateikė ieškinį. Ginti viešąjį interesą prokurorams tenka ne tik asmenims ar institucijoms kreipiantis į prokuratūrą. Išsiaiškinus atvejus, kada yra reikalinga apsaugoti žmones ar valstybę nuo daromos žalos, tyrimą inicijuoja ir pats prokuroras.

ELTA