Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt
Nuo lapkričio pabaigos politikų ietys vėl suremtos, nors ramybės Šiaulių politikos padangėje šią kadenciją nelabai ir būta. Po pareiškimo apie interpeliaciją ir vadovų atleidimus, prasidėjo dar įnirtingesnė kova. Dabar ji vyksta dėl Tarybos posėdžio datos ir jo teisėtumo. Tai ar teisėtas gruodžio 13 dieną numatytas Tarybos posėdis?
Įteikę raštą su 15 Tarybos narių parašų dėl interpeliacijos ir vicemero bei administracijos direktoriaus atleidimo, politikai prašė mero sušaukti Tarybos posėdį per dvi savaites. Artūras Visockas per dvi savaites paskelbė posėdžio datą, tačiau tai netiko opozicijai, mat posėdis buvo numatytas dar po dviejų savaičių, o tai - jau visas mėnesis nuo prašymo dienos. Politikai pareiškė, kad artimiausias posėdis vyks ne gruodžio 20, o gruodžio 13 dieną. Miesto meras sako, kad šis veiksmas neteisėtas.
Nors oficialioje miesto svetainėje skelbiamos abiejų posėdžių datos, jų darbotvarkės skiriasi, o kuris posėdis įvyks, niekas nežino. Gruodžio 13-osios posėdyje numatomi 15 politikų parašais palydėti klausimai ir mero pareiškimas dėl Tarybos narių neteisėtų veiksmų, o štai gruodžio 20-osios posėdyje - D. Griškevičiaus atleidimas bei A. Visocko įgaliojimų netekimo procedūros pradėjimas, o prie papildomų klausimų ir A. Bartulio atleidimas.
Vyriausybės atstovė Šiaulių apskrityje Asta Jasiūnienė mano, kad gruodžio 13 dienos posėdis teisėtas, tačiau pabrėžia, kad tokios teisminės praktikos nėra, tad čia nėra ir tikro aiškumo.
"Mes susipažinom su ta medžiaga. Nemanom, kad būtų neteisėtas. Klausimai paruošti, kaip Vietos savivaldos įstatymas numato, gavęs 1/3 Tarybos narių pareiškimą, meras privalo sušaukti, ne paskelbti posėdį. Aiškumo didelio nėra, neaprašyta procedūra, bet, mano manymu, per tas dvi savaites posėdis turėtų įvykti. Tarybos nariai įgavo tą teisę sušaukti posėdį, bet tokio tikro aiškumo nėra, teismų praktikos neradome, teismas gal pasakytų aiškiau. Mes manome, kad Tarybos nariai įgavo teisę", - situaciją komentavo Asta Jasiūnienė.
Tuo tarpu Artūras Visockas sako, kad posėdis neteisėtas dėl anksčiau išvardintų jo priežasčių, tai yra dėl to, kad politikams paskelbiant savo datą, meras jau buvo numatęs posėdžio laiką.
"Tam posėdžiui įvykus, kreipsimės į prokuratūrą dėl savivaldžiavimo. Ir sprendimų projektai yra neteisėti, tai dvipusis neteisėtumas, ir tai - visiškai akivaizdu. Domą Griškevičių atleidus 13 dieną, jis prisiteistų pinigų, 20 dieną jau ne, tai būtų teisėta. Dabar kažkur skuba ir savivaldybė turės nuostolį. Neturiu supratimo, kodėl ta savaite anksčiau taip skubama", - komentavo Artūras Visockas.
Pasak mero, politikai oficialiai savo dokumentą jam įteikė ne lapkričio 21 dieną, o gerokai vėliau, mat tuo metu, kai buvo sudėti parašai, meras atostogavo.
"Matymą Vyriausybės atstovė gali turėti, tačiau aš esu visiškai priklausomas nuo pateiktų dokumentų. Jie dokumentus pateikė likus keliom dienom iki tų 14 dienų termino. Asta Jasiūnienė tikriausiai to fakto nežino. Lapkričio 21 dieną jie pateikė vieną popierių, o mums jo reikėjo ne vieno. Pagal įstatymą jie nepateikė tinkamai paruoštų dokumentų. Nežiūrint to, aš tilpau į laiką ir paskelbiau posėdį. Manęs net savivaldybėje tada nebuvo, aš atostogavau, o dokumentus jie turi teikti merui. Visa chronologija, dokumentai ir susirašinėjimai yra, todėl esu absoliučiai tikras, kad posėdis yra neteisėtas", - aiškino A. Visockas.
Tarybos narys Aurimas Lankas sako, kad kalbos apie neteisėtumą - mero gynyba.
"Tai, manau, jo gynybinė pozicija. Kiek žinau, ši situacija yra apskųsta teismui, tai jei teismas priims skundą, tada posėdis nusikels į 20 dieną. Tai paliekame teismui spręsti", - komentavo Aurimas Lankas.
O teismas ėmė ir nusprendė - atmetė skundą dėl gruodžio 13 dieną sušaukto posėdžio. Vadinasi politikai į posėdį rinksis būtent šią dieną.