PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Birželio 8 d. 10:33

Teisėjų korupcijos byloje baigtas Vijūnėlės epizodas, kaltinamieji parodymų kol kas nedavė

Druskininkai

BNS/Fotobankas nuotr.

Austėja Masiokaitė-LiubinienėŠaltinis: BNS


269554

Kauno apygardos teisme nagrinėjamoje didelės apimties teisėjų korupcijos byloje ketvirtadienį baigtas epizodas dėl vadinamojo Vijūnėlės dvaro griovimo.

Ketvirtadienio posėdyje peržiūrėtas paskutinis slapta darytas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas pokalbis tarp kelių kaltinamųjų, kurie teisiami dėl tarpininkavimo perduodant kyšius teisėjams.

Šioje byloje teisiamas Druskininkų meras Ričardas Malinauskas kaltinamas per tarpininkus davęs kyšį, kad civilinėje byloje dėl minėto pastato būtų priimti palankūs sprendimai ir jis nebūtų nugriautas.

Nelegaliu pripažintas Vijūnėlės „dvaras“ nugriautas 2019-ųjų spalį, po atitinkamo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimo. Druskininkų valdžia dėjo pastangas, kad pastatas būtų išsaugotas.

R. Malinauskas yra patvirtinęs, kad vadinamasis Vijūnėlės dvaras statytas jam, nors oficialiai jo savininkas buvo bičiulis verslininkas Žilvinas Povilonis. Iš jo meras ketino planavo baigtą pastatą perpirkti.

Tiek R. Malinauskas, tiek jo padėjėjas Aivaras Kadziauskas kaltę neigia.

Jos nepripažįsta ir byloje teisiamas buvęs Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas, kaltinamas, kad už kyšį priėmė palankų sprendimą sustabdyti šio pastato griovimą. Jo teigimu, šis sprendimas buvo standartinis tokiose bylose, o iš kitos teisiamosios Oksanos Sakalauskienės gautus pinigus aiškino artima draugyste ir šeimyniniais reikalais.

Baigus nagrinėti šį epizodą, kaltinamiesiems sudaryta galimybė duoti parodymus, tačiau nė vienas ja kol kas nepasinaudojo. Duoti parodymus jie galės bet kuriuo metu vėliau. Dalis teisiamųjų yra išreiškę poziciją parodymus duoti tuomet, kai bus išnagrinėta visa byloje esanti medžiaga bei apklausti liudytojai.

Visi šios bylos epizodai yra susiję su buvusiu advokatu D. Zagrecku, tarpininkavusiu kyšininkavimo schemose. Jis atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, nes bendradarbiavo su teisėsauga, jam yra suteiktas valstybės saugomo liudytojo statusas.

Per ikiteisminį tyrimą STT pareigūnai sako surinkę duomenų, kad suinteresuoti bei jiems tarpininkavę asmenys, įtariama, planuodavo, tardavosi ir perduodavo įvairaus dydžio piniginius kyšius, siekdami neteisėtais būdais užsitikrinti pageidaujamus teismų sprendimus.

Tyrimo medžiagoje nurodomos galbūt duotų ir priimtų kyšių sumos siekia nuo 3 tūkst. iki 60 tūkst. eurų. Dalis kaltinamųjų kaltinami veikę bendrininkaudami, dalis – organizuotoje grupėje.