PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2018 m. Kovo 3 d. 14:52

Tautiškumo ugdymas mažųjų gyvenime

Marijampolė

Loreta AkelienėŠaltinis: Etaplius.lt


30539

Patriotizmas – tėvynės meilė prasideda nuo asmens tapatybės suvokimo. Nors vaikas gimsta ir iš karto tampa valstybės, kurioje gimė, piliečiu, jo tautiškumas, kaip asmenybės savastis, pradeda formuotis nuo pat atėjimo į šį pasaulį. Mes negimstame tautiški ir pilietiški. Tautinę savimonę reikia ugdyti.

42.jpg

Kas labiausiai formuoja vaiko tautiškumą – šeima, darželis, draugai? Atsakymas vienas –šeima! Šis jausmas formuojasi ikimokykliniame amžiuje, o šeima turi didžiausią įtaką šiuo periodu. Jei tėvai laikysis tradicijų, tai jas perduos savo vaikams. Pirmiausia šeimoje, o po to ugdymas vyksta ir darželyje. Ir tėvai, ir pedagogai turi būti kūrybingi, kad ugdymo tikslai būtų pasiekti.

Dirbdama ikimokyklinio auklėjimo pedagoge vaikų lopšelyje-darželyje „Vaivorykštė“ nuo pat mažens vaikams ugdau tautinės savimonės jausmą, dorovę, pagarbą tradicijoms.

Šie metai yra ypatingi Lietuvai, švenčiančiai Valstybės atkūrimo šimtmetį, todėl laukdami šventės su vaikais prisijungėme prie įvairių iniciatyvų, projektų, parodų, konkursų. Su visa bendruomene dalijomės viena didele žinia: atkurtai valstybei jau šimtas metų. Visą savaitę kartu su vaikais darėme teminius darbelius: piešėme, aplikavome trispalvę, mokėmės eilėraščių, dainų apie gimtąjį kraštą. Tautinės šventės metu vaizduotė savaime perkėlė mus į tolimus amžius, suvokėme šventės prasmę, supažindinome su mūsų šalies praeitimi. Šeima palaiko etninį tautos tipą, perteikdama jį iš kartos į kartą, ugdo tautines tradicijas, papročius.

Mieli pedagogai, tėveliai, keliaukite po savo kraštą, savo mietą. Štai šiemet Marijampolė – Lietuvos kultūros sostinė, tai yra geriausias būdas supažindinti atžalas su gimtuoju kraštu. Juk kiekvienas regionas turi šį tą savito ir naujo. Mes, pedagogės, su ugdytiniais organizuojame ekskursijas, keliones į Marijampolės Jono Basanavičiaus aikštę, Poezijos parką, prie upės Šešupės, į Ramybės parką, Kraštotyros muziejų. Aptarėme, kas mūsų kraštą puošia, kokia augmenija, gyvūnija, kaip mes galime prisidėti prie mūsų krašto puoselėjimo, išsaugojimo.

Nenuleiskime rankų ir kalbėkime su vaiku, toliau ugdykime tinkamą požiūrį. Juk Lietuva – moderni demokratinė valstybė, kurios piliečiais norime didžiuotis ir patys, ir užtikrinti, kad didžiuotųsi visi, sutikę juos!

Linutė GRIŠKELIENĖ

Marijampolės lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ auklėtoja

Autorės nuotraukos