PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Kovo 29 d. 15:53

Tauragės rajonui kuriančios architektės: prioritetas turi būti teikiamas žaliosioms jungtims ir ekoinovacijoms

Tauragė

Etaplius.ltŠaltinis: Pranešimas spaudai


263027

Poilsiavietė Balskų kaime, ant dešiniojo Jūros kranto, yra viena mėgstamiausių Tauragės rajone. Ji naudojama poilsiui, maudynėms, tvenkinyje vyksta žvejyba, vandens sporto renginiai, tačiau čia vis dar trūksta šiuolaikiškos infrastruktūros, patogaus kranto nuolydžio patekti prie vandens, yra poreikis išnaudoti esamus statinius rekreacijai, paslaugoms teikti. Daugiau nei 4 ha ploto teritorijos pokyčius kurs dviejų Vilniaus Gedimino technikos universiteto absolvenčių komanda „OFICAS“.

Komandą „OFICAS“ sudaro Austėja Onaitytė ir Ugnė Vaičekauskaitė, šiuo metu skirtingose įmonėse dirbančios architektės. Jos abi įžvelgė Balskų kaimo poilsio teritorijos potencialą ir nusprendė pasidalyti savo idėjomis, kurios galėtų prisidėti prie šios teritorijos ir kitų Lietuvos miestų vystymo. „Pirmiausia mūsų akį patraukė tai, kad teritorija apsupta gamtos: miškais ir vandens telkiniais, nėra urbanizuota. Šiuolaikinėje visuomenėje vis dažniau yra akcentuojamas žmogaus ryšys su gamta, tad savo projektu norėtume padaryti šią teritoriją patrauklią ir jaukią gyventojams bei svečiams, įveiklinti erdves“, – sako architektės.

Balskų kaimo teritorija apima du sklypus, kuriems projekto dalyvės rengia sklypo suplanavimo ir architektūrinius pasiūlymus. Viename iš sklypų numatomas rekreacinis kranto įveiklinimas – trumpalaikis poilsis, infrastruktūros įrengimas: sporto įrenginiai, lauko poilsio baldai, takai, aikštelės, terasos – pritaikant žmonėms su negalia. Kitoje projektuojamoje dalyje numatomi paslaugų objektai – ilgalaikio apgyvendinimo, sporto, maitinimo, ir kt. paskirties.

A. Onaitytė ir U. Vaičekauskaitė teigia, kad nesuformuotos, funkcijos neatliekančios erdvės, kurios nėra pritaikytos miesto ritmui, vis dar yra nemenkas urbanistinis iššūkis miestuose. „Ne paslaptis, kad pastatų planavimas daro didelę įtaką žmonių gyvenimui ir viešųjų erdvių formavimui, todėl labai svarbu apgalvoti kiekvieną sprendinį planuojant miestus bei jų viešąsias erdves“, – sako projekto dalyvės, – Taip pat prioritetas turi būti teikiamas ir žaliosioms jungtims, ekoinovacijoms bei energiniam efektyvumui.

Komandos „OFICAS“ narės įsitikinusios, kad projektuojant svarbu nepamiršti kurti ne tik urbanistiškai patrauklų, tačiau ir tvarų miestą, o tam labai svarbus yra visos bendruomenės įsitraukimas. „Manome, kad miestas urbanistinius iššūkius turėtų spręsti įvairiapusiškai, įtraukdamas tiek bendruomenę, tiek savo srities profesionalus, kurie galėtų prisidėti prie miesto vystymo. Investuoti į kokybiškas viešąsias erdves, jų formavimą ir pritaikymą“, – sako A. Onaitytė ir U. Vaičekauskaitė.