Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Neringa TuškevičienėŠaltinis: Etaplius.lt
Valdančiųjų sprendimu įsteigtos Širvintų rajono savivaldybės 100 eurų premijos Širvintų rajono gimnazijų abiturientams, gavusiems valstybinių brandos egzaminų vieną ir daugiau 100 balų įvertinimus, po 100 eurų už kiekvieną 100 balų įvertinimą.
Premijos bus įteikiamos kiekvienais metais per Širvintų rajono gimnazijų baigimo brandos atestatų įteikimo šventę. Giedriaus Jozonio siūlymas, pateiktas komitetų posėdžio metu, skirti tūkstančio eurų premijas, Taryboje net nesvarstytas. Nors Traybos narys aiškiai įvardijo motyvus: vietoj to, kad pinigai leidžiami baudoms mokėti ir bylinėjimuisi su rajono gyventojais, geriau jais paremtume rajono jaunimą, kuris išties puikiai mokosi siekdamas savo tikslų.
Deja, merė Ž.Pinskuvienė akivaizdžiai vengė teikti Tarybai balsuoti už šį Tarybos nario pasiūlytą projektą, nors jis pateiktas buvo ir komitetų metu.
Protestuodami prieš merės sprendimą nebalsuoti dėl pateikto siūlymo, septyni Tarybos nariai (V.Mateika, K.Pakalnis, J.Purvaneckas, G.Jozonis, A.Jozonis, A.Kuznecovienė ir J.Šiukštienė) paliko Tarybos posėdžių salę.
Posėdžių salėje liko dvylika Tarybos narių ir posėdis buvo tęsiamas toliau.
Pakalbinome posėdžių salę palikusius Tarybos narius ir pasiteiravome, kokie motyvai įtakojo sprendimą posėdžio metu palikti salę.
KĘSTUTIS PAKALNIS: Ne pirmą kartą taikomi dvigubi merės standartai tiek Traybos posėdžiuose, tiek kasdieniame rajono valdyme. Penkioliktas klausimas buvo analogiškas. Du pasiūlymai ir už abu balsuota. Kodėl negalėjome šiuo klausimu balsuoti du kartus?
Man atrodo, kad priežastis akivaizdi – politiškai nepatogu balsuoti prieš didesnę pasiūlytą sumą už šimtukus (kaip po to jaunimui į akis pažiūrės?). Tai geriau neleisti niekam balsuoti. Na, kad vėliau gėda nebūtų. Gaila ir pikta, kad vienu siūlymu elgiamasi vienaip, o kitu ktaip.
Beje, šis įvykis tik dar kartą parodo, kad komitetų posėdžių metu vyksta ne klausimų aptarimai, o generalinė repeticija prieš Tarybą. Ką besiūlytų opozicija – negirdima ir nereaguojama, o vėliau eskaluojama, kad mes tik skundžiam ir nieko nedirbam. Štai rinkėjui konkretus pavyzdys, tad tie komitetai Širvintose vyksta tik dėl akių ar tik dėl pliusiuko.
O išėjome siekdami jau ne žodžiais, o veiksmais rodyti savo nepasitenkinimą savivaldžiavimui. Kas belieka, kai tavęs negirdi ir galbūt jau net nemato. Esu už tai, kad biudžeto lėšos būtų skiriamos jaunimo skatinimui, nei advokatams bylinėjantis su savo krašto žmonėmis.
Aš asmeniškai būčiau balsavęs už tūkstančio eurų premiją, nes šimtukas yra visų dvylikos metų mokinio, jo tėvų ir pedagogų kruopštaus darbo ir didžiulių pastangų vaisius. Lai tie pinigai būna rajono indėlis į jauno ir gabaus žmogaus ateitį.
VIDMANTAS MATEIKA: Ko gero aš nepasakysiu nieko naujo, ką esu sakęs ir viešai kalbėjęs Tarybos posėdžio metu prieš kelis mėnesius, kai bandžiau užstoti Kęstutį dėl posėdių ir komitetų darbo metodikos.
Niekas nesikeičia – komitetuose brukami sprendimai be didelių diskusijų ir tai atsispindi Tarybos posėdyje.
Dauguma sprendimų būna priimti jau už uždarų durų, o paskui jie pateikiami Tarybos nariams dėl formalumo. Gali sau siūlyti, ką nori – sprendimą jau sudėliojo ir niekas nesikeis.
Aš gal būsiu naivus, bet darbas komitete, Taryboje, mano akimis, turi vykti taip: turime sprendimo objektą, sušaukiamas komitetas ir tos srities specialistai prie apskrito stalo. Sudėliojami pasiūlymai, galimybės, išdiskutuojama nauda rajono žmonėms, balsuojama komitete ir tada teikiama tvirtinimui Tarybai.
Tad mano ir, manau, kitų Tarybos narių sprendimas palikti posėdį buvo kaip protestas prieš savivaliavimą ir reglamento nepaisymą.
ANNA KUZNECOVIENĖ: Mano kolegos, Giedriaus Jozonio siūlymas, pateiktas komitetų posėdžio metu, skirti tūkstančio eurų premijas šimtukininkams buvo savalaikis, pagrįstas bei argumentuotas. Keista, kad mūsų rajono valdžia, deklaruodama visokeriopą paramą bei rūpestį jauno žmogaus atžvilgiu, šio posėdžio metu savo sprendimais (tiksliau nesprendimais) įrodė, kad viskas, ką jie daro tik farsas ir migla. Ir dar daugiau – pūčiant miglą buvo pažeistas reglamento 86 straipsnis, kuriame aiškiai išdėstyta kaip tokiu atveju turėtų balsuoti taryba.
Posėdžio metu palikti salę paskatino taikomi dvigubi standartai, kurie mūsų rajone tarybos posėdžių metu gana dažni. Paimkime kaip pavyzdį paskutinį posėdį. Tarybos posėdžio metu buvo teikiami keli sprendimų projektų svarstymai, kurių metu turėjo būti alternatyvūs balsavimai.
Vienam, mano manymu, nelabai reikšmingo sprendimo projekto metu buvo nuspręsta balsuoti pasirenkant alternatyvų balsavimą, kuriame mes tvirtinome atstovų delegavimą į Širvintų rajono vietos veiklos grupės valdybos sudėtį. Nereikšmingas tuo, kad tikrai nėra gyvybiškai svarbu ar valdybos sudėtyje bus D. Audėjūtė, ar N. Lubytė (vis tiek jos abi priiminės sprendimus taip kaip reikia ir kokių reikia). O štai antram, mano manymu, labai svarbiam sprendimo projektui, kuris yra aktualus mūsų abiturientams, kurie yra mūsų visų ateitis, net nebuvo suteiktas šansas bent jau išvysti šviesą.
Nebuvo suteiktas šansas alternatyviam balsavimui – Giedriaus Jozonio siūlymui, skirti tūkstančio eurų premijas. Visiems jau seniai aišku, kad valdančioji dauguma balsuoja tik už jai palankius bei patogius sprendimo projektus. Taip pat pasidarė aišku, kad ir kiekvienam sprendimo projektui turi pasirinkusi palankų bei parankų balsavimo būdą, nors jis ir prieštarauja reglamentui. Bet jiems turbūt jokio skirtumo – juk sutaupydami šimtukininkų premijoms daugiau turės advokatų bei teismų išlaidoms…
JŪRATĖ ŠIUKŠTIENĖ: Kiek galima manipuliuoti savo teisėm ir galiom, ignoruoti kitų nuomonę ir tyčiotis? Leisti – neleisti, išmesti – ištrinti – teisti, balsuoti – nebalsuoti… Manęs nestebina, kad kai kurie tarybos nariai nelanko komitetų posėdžių. Juk tai tik formalumas, nes viskas jau nuspręsta vieno žmogaus.
Socdemai komitete pasiūlė premiją abiturientams, gavusiams už valstybinį egzaminą šimtą balų, padidinti iki tūkstančio eurų. Ir aš tam pritariau. Nes tai sunkus ir ilgas dvylikos metų darbas. Tokių gabių jaunų žmonių – vienetai.
Vargu ar šiuo atveju šimtą eurų galima pavadinti premija. Manau, kad diskutuoti taryboje dėl to vertėjo, tačiau merės ambicijos to neleido. Manipuliavimas balsavimu – nebalsavimu už alternatyvų pasiūlymą buvo juokingas: vienas vadančiųjų atstovas prašė merės “leisti balsuoti” už alternatyvų balsavimą. O vicemerė ieškojo logikos balsavimo procedūroje, bet nerado. Tai gi balsuot buvo leista tik UŽ, nes susilaikyti ar balsuot PRIEŠ tūkstančio eurų premiją, valdantiesiems ir merei buvo politiškai nepatogu.
Nuomonės ignoravimas mums ne naujiena. Pasišaipymai ir patyčios kiekvieną posėdį – toks jau pirmosios rajono ponios elgesio strandartas opozicijai įprastas reiškinys. Kodėl išėjau? Tiesiog nebūtina tau priimti primetamo kilimėlio po kojom vietą ir apginti savo nuomonę “balsuojant kojom”. Šypsokimės ir viskas bus gerai… kada nors.
JONAS PURVANECKAS: Gerbiami Širvintų krašto žmonės, perskaitęs Krašto naujienose seimo nario Andriaus Navicko straipsnį pagalvojau, kaip taikliai įvardino mūsų rajono politinę padėtį. Perskaitykite ir suprasite, kodėl mes palikome posėdžio salę.