Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Urtė DrąsutytėŠaltinis: Etaplius.lt
Balandžio 9 dieną prasidėjo tradicinis Šiaulių valstybinės kolegijos (ŠVK) renginys – ketvirtoji Tarptautinė savaitė, skirta mainų programos ERASMUS+ trisdešimties metų jubiliejui.
Mainų programa ERASMUS+ jauniems žmonėms suteikia galimybę studijuoti ir atlikti praktiką užsienio šalyse, keliauti po pasaulį ir taip pažinti naujas kultūras, todėl visi pirmosios Tarptautinės savaitės2018 dienos renginiai buvo vienaip ar kitaip susiję su tarptautiškumu, tarpkultūrine komunikacija ir siekio paskatinti jaunus žmones keliauti sklaida.
Aktų salėje susirinkusius Kolegijos bendruomenės narius pasveikino direktorė dr. Natalija Šedžiuvienė. Ji pasidžiaugė tomis galimybėmis, kurias turi Šiaulių valstybinės kolegijos studentai ir dėstytojai, norintys pasinaudoti ERASMUS+ teikiama nauda, ir paragino jas išnaudoti.
Mokslo skyriaus vedėjas dr. Nedas Jurgaitis papasakojo apie 2002 metus, kai aukštoji mokykla neturėjo nė vieno tarptautinio partnerio, reikėjo kurti tarptautinių ryšių strategiją, megzti kontaktus su užsienio aukštosiomis mokyklomis. Buvo prisiminti pirmieji tarptautiniai projektai, studentų ir dėstytojų išvykos į svečias šalis ir Šiaulių valstybinei kolegijai svarbi data – 2004 metai, kai aukštoji mokykla buvo priimta į programą ERASMUS ir gavo pirmąją dotaciją.
Tarptautinių ryšių ir projektų valdymo skyriaus vedėja Kristina Nesovienė supažindino su programos ERASMUS+ istorija, jos teikiamomis galimybėmis ir įspūdingais skaičiais: Lietuva prie programos prisijungė 1999 metais, per tą laiką į užsienį išvyko daugiau nei 50 000 studentų. Nuo 2004 metų pagal ERASMUS+ į užsienį buvo išvykę 650 Šiaulių valstybinės kolegijos studentų. Kolegija turi 114 tarptautinių partnerių.
Vadybos ir komunikacijos katedros vedėja dr. Rasa Pocevičienė vaizdžiai ir įtaigiai papasakojo apie tarpkultūrinės komunikacijos svarbą, pateikė įdomių pavyzdžių, ragino Kolegijos bendruomenės narius išdrįsti išeiti iš savo komforto zonos ir keliauti.
Didelio miesto visuomenės susidomėjimo sulaukė dvi motyvacinės aistringų keliautojų ir visuomenei gerai žinomų žmonių paskaitos. ŠVK alumnas, skautas, savanoris, mokytojas ir keliautojas Sergejus Staponkus, dar žinomas kaip Seržas, pasitelkdamas kelionių įspūdžius iliustruojančias nuotraukas, papasakojo, kaip svarbu yra griauti sienas tarp žmonių, atsikratyti stereotipų ir keliauti. Kalbėtojas paprastai įrodė, kad kelionėms nebūtinos didelės pinigų sumos. Svarbiausia yra turėti didelį norą leistis į kelionę – atsiranda ir bendraminčių, ir gerų žmonių, kurie laiku suteikia pagalbą. Neįkainojama yra patirtis, žinios, naujos pažintys, šiltos emocijos, galimybė nugalėti savo baimes – visa tai žmogus gauna keliaudamas.
Aktorius, TV laidų vedėjas ir keliautojas Leonardas Pobedonoscevas paskaitoje susidomėjusiai auditorijai papasakojo apie kelionių pradžią, sutiktus žmones ir įvairius išbandymus. Leonardo, pramogų pasaulyje vadinamo Leo, įspūdžiai ir įžvalgos salėje labai gausiai susirinkusiems jauniems žmonėms buvo kaip įrodymas, kad kelionės padeda atrasti save, išgyventi euforiją stebint pasaulio įvairovę ir pajausti gyvenimo harmoniją. Kalbėtojas taip pat pabrėžė, kad svarbiausi yra ne materialiniai dalykai, o žmogaus nusiteikimas, tikslo turėjimas.
Abu keliautojai savo skirtingomis istorijomis siekė klausytojus įtikinti, kad keliauti verta visų pirma dėl nuolatinio atradimo džiaugsmo ir galimybės visą laiką išlikti pasaulio grožiu besižavinčiu mažu vaiku.
Tarptautinė savaitė tęsiasi: studentų ir dėstytojų dar laukia diskusijos, užsienio institucijų prisistatymai, bendros veiklos, tarptautinė vakarienė, atviros dėstytojų iš užsienio paskaitos, tarptautinė studentų mokslinė-praktinė konferencija STUDENTAS. MOKSLAS. SVEIKATA 2018 ir visą renginių ciklo savaitę apibendrinsiantis tarptautinis vakaras.
Daugiau nuotraukų iš motyvacinių paskaitų galite pamatyti ČIA.