PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2020 m. Gruodžio 15 d. 14:12

Tapau skolininku: kokios pagalbos galiu tikėtis?

Vilnius

Freepik.com nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


158350

2020-uosius metus lietuviai pradėjo su bendra nepadengta pusės milijardo eurų skola. Beveik 170 tūkstančių šalies gyventojų turi mažesnių ar didesnių skolų. Ką daryti, jeigu ir jūs esate kam nors skolingi?

Skolininkai gali gauti teisinę pagalbą

Skolininku gali tapti tiek fizinis, tiek juridinis asmuo, kuriam tenka svarbi atsakomybė grąžinti susidariusią skolą. Svarbu suprasti, kad skolos išieškojimas yra neišvengiamas procesas, nuo kurio nepabėgsite. Vis dėlto, bendradarbiaujant su skolų išieškojimo įmone ir teisininkais šį procesą galima paversti kur kas paprastesniu ir ne tokiu skaudžiu.

Skolininkai gali tikėtis teisinės pagalbos – ji tokia pat svarbi skolininkams, kaip ir skolintojams. Su skolų išieškojimo įmonėmis dirbantys teisės specialistai susipažįsta su konkrečia kiekvieno skolininko situacija, konsultuoja dėl susidariusios skolos grąžinimo ir ieško palankiausio sprendimo.

Skolininką atstovaujanti skolų išieškojimo įmonė šio proceso metu siekia sumažinti kliento skolos dydį, jeigu būtina – derasi su antstoliais bei kreditoriais. Pasitaiko atvejų, kai kreditorių reikalavimai nėra pagrįsti. Tokiu atveju skolą galima panaikinti.

Skolų išieškojimo specialistai pabrėžia, jog kartais skolininkai mano, kad jiems pagalba bus teikiama nemokamai, pavyzdžiui, nuperkant jų skolą. Vis dėlto, šios paslaugos taip pat kainuoja.

Kaip grąžinti skolas?

Net ir turint nedidelę skolą svarbu suplanuoti, kaip ją grąžinsite. Nevaldant skolos labai lengva prarasti jos kontrolę. Tokiu būdu skolos suma tik augs, įskaičiuojant visus delspinigius.

Štai keli patarimai, kaip greičiau grąžinti skolas, kuriais dalijasi profesionalios skolų išieškojimo įmonės.

Išsiaiškinkite, kam ir kiek esate skolingi

Sudarykite visų savo skolų sąrašą, apskaičiuokite bendrą skolos dydį, įmokas, palūkanas ir skolos grąžinimo terminus. Kai matysite prieš akis visas savo skolas, bus lengviau jas valdyti. Kartas nuo karto peržvelkite šį sąrašą ir jį atnaujinkite priklausomai nuo to, kaip keitėsi jūsų skolos dydis.

Laiku mokėkite skolos įmokas

Skolų išieškojimo specialistai sako, kad labai svarbu nepavėluoti sumokėti įmokų. Jeigu praleisite mokėjimus, gali pasikeisti jūsų skolos palūkanų dydis ir išaugti kiti mokesčiai. Na, o jei vis dėlto nepavyko laiku sumokėti įmokos arba tai pamiršote, nelaukite kito mėnesio – įmoką sumokėkite kaip įmanoma greičiau.

Mokėkite bent minimalias įmokas

Jeigu finansiškai nepajėgiate sumokėti daugiau, mokėkite bent minimalias įmokas. Žinoma, tokios įmokos nepadės jums pasiekti realaus progreso grąžinant skolą, tačiau gali apsaugoti nuo papildomų mokesčių. Kai praleidžiate mokėjimo terminus, tampa kur kas sunkiau juos prisivyti.

Susidarykite biudžetą ir planuokite išlaidas

Kiekvieną mėnesį susidarykite biudžetą: tai padės užtikrinti, kad turėtumėte pakankamai pinigų padengti visas mėnesio išlaidas ir skolų įmokas. Planuokite kuo toliau į priekį, kad galėtumėte imtis veiksmų pastebėjus, jog nebeužtenka lėšų. Biudžeto planavimas taip pat padės sutaupyti pinigų, kuriuos vėliau galima panaudoti greitesniam skolos grąžinimui.

Atpažinkite ženklus, kad jums reikia pagalbos

Jeigu tampa sunku mokėti kasmėnesines įmokas ar apmokėti kitas sąskaitas, jums gali prireikti profesionalios skolų išieškojimo įmonės pagalbos. Skolų išieškojimo ekspertai padės išsiaiškinti, kokius pasirinkimus turite, bei ką toliau daryti.  

Remiamas turinys