Aktualu![]() | Gyvenimas![]() | Pramogos![]() | + Projektai![]() | Specialiosios rubrikos![]() |
|
|
Vilnius![]() | Kaunas![]() | Klaipėda![]() | Šiauliai![]() | Panevėžys![]() | Marijampolė![]() | Telšiai![]() | Alytus![]() | Tauragė![]() | Utena![]() |
Drobotdean nuotr.
Laurita BieliauskėŠaltinis: Etaplius.LT
Kodėl aplink akis atsiranda tamsių ratilų?
Anot vaistininkės I. Sauserytės, tamsių ratilų gali atsirasti dėl daugybės skirtingų priežasčių, pavyzdžiui, išsausėjusių akių ir pernelyg didelio joms tekusio krūvio. Įtaką gali daryti ir per didelis tiesioginės saulės šviesos kiekis. Tamsių paakių atsiradimą taip pat skatina ore pasklidę alergenai, dėl ligos nusilpęs organizmas, dažnas akių trynimas. Visgi dažniausiai paakiai patamsėja dėl su amžiumi kintančios odos struktūros bei nuovargio.
„Amžėjant mūsų oda tampa plonesnė, nebe tokia skaisti ir elastinga, nes joje natūraliai mažėja riebalų ir kolageno atsargų. Kadangi oda aplink akis ir taip yra labai plona, o vyresniame amžiuje suplonėja dar labiau, išryškėja po ja esantis kraujagyslių tinklas ir atsiranda tamsesnių ratilų, kuriuose vyrauja pilki, rudi ir melsvi atspalviai.
Labai panašūs procesai vyksta ir tada, kai žmogus yra neišsimiegojęs, pavargęs, patiria didelį stresą. Dėl šių priežasčių sulėtėja kraujo mikrocirkuliacija, kraujagyslės prasčiau aprūpina odą deguonimi, tad ji gali atrodyti papilkėjusi ir suglebusi, todėl kraujagyslės aplink akis tampa labiau pastebimos. Kartais, ypač tada, kai žmogus vakare prieš miegą gėrė daugiau skysčių, rūkė ar vartojo alkoholį, tamsių ratilų gali atsirasti ir dėl akių zonoje susikaupusių skysčių“, – paaiškina vaistininkė.
Ji atkreipia dėmesį, kad kai kurios sveikatos būklės, pavyzdžiui, dehidratacija, nusilpęs imunitetas, įvairios akių ligos ar mažakraujystė, taip pat gali lemti tamsesnių paakių atsiradimą. Tamsesnė odos pigmentacija gali būti ir paveldima.
Problemos sprendimas prasideda nuo kasdienių įpročių
Siekiantiems atrodyti žvaliai, vaistininkė I. Sauserytė pataria skirti daugiau dėmesio rūpinimuisi savo organizmu. Labai svarbu kokybiškai išsimiegoti, nepertraukiamam nakties miegui skiriant 7–8 valandas. Vaistininkė pataria išsirinkti tokią pagalvę, kuri šiek tiek kilstelėtų galvą aukščiau kūno, dėl to skysčių akių zonoje kaupsis mažiau.
„Rekomenduočiau riboti apkrovą akims – vakare leisti sau pailsėti nuo kompiuterio, televizoriaus ar telefono ekrano. Rūkymas ir alkoholio vartojimas taip pat neprisideda prie jaunatviškos išvaizdos, kadangi tiek nikotinas, tiek etilo alkoholis kenkia visam organizmui, įskaitant odą, kraujagysles, limfotaką. Vakarais siūlyčiau skirti laiko lengvai mankštai, jogos treniruotei, pasivaikščiojimui gryname ore“, – pataria vaistininkė.
Gležnos paakių odos priežiūra
Vaistininkė įvardija, kad tamsūs paakiai reikalauja nemažai papildomų pastangų, atsirenkant tinkamas kosmetikos priemones. Anot jos, paakių zonai naudodami įprastą veido kremą, šios problemos greičiausiai neišspręsime, ypač jei produkto sudėtyje yra agresyvesnių veikliųjų medžiagų, pavyzdžiui, AHA rūgščių. I. Sauserytė paaiškina, kad oda aplink akis yra jautresnė ir plonesnė nei veido oda, tad ją reikia prižiūrėti kruopščiau.
„Sulaukus maždaug 30-ies, patys neretai pradedame pastebėti pirmuosius amžėjimo požymius: paakiai tampa tamsesni, aplink akis atsiranda smulkių raukšlelių, nuovargis akyse matomas ryškiau. Į veido priežiūros rutiną rekomenduočiau įtraukti paakiams skirtų kremų, kuriuose būtų hialurono rūgšties, vitamino C, niacinamido, retinolio“, – vardija vaistininkė.
Pasak jos, hialurono rūgštis padeda drėkinti gležną paakių odą, vitaminas C mažina raudonį ir šviesina, o niacinamidas pasižymi odą drėkinančiomis ir skaistinančiomis savybėmis. Retinolis, dar žinomas kaip vitaminas A, neretai vadinamas esminiu odos priežiūros elementu, kadangi paskatina kolageno gamybą, ląstelių atsinaujinimą, padeda mažinti smulkias raukšleles. Vis dėlto, jo teikiama nauda patariama mėgautis atsargiai.
„Retinolio turinčią kosmetiką į savo rutiną svarbu įtraukti pamažu, kad oda nesureaguotų per jautriai ir priprastų prie stipriau veikiančios medžiagos. Bent keletą savaičių retinolio produktus naudokite ne kasdien, o kas keletą dienų, vėliau – galima naudoti ir dažniau. Tik maždaug po mėnesio retinolio paakių kremą galima naudoti kasdien. Taip pat svarbu šiuos produktus naudoti vakarais, kad būtų išvengta tiesioginės saulės šviesos, kadangi UV spinduliai sujautrina retinolio paveiktą odą. Ryte, po įprastos veido priežiūros rutinos, būtina naudoti SPF, nepamiršti juo patepti akių vokų ir paakių“, – rekomendacijomis dalijasi I. Sauserytė.
Ji priduria, kad nuovargio žymes aplink akis gali padėti sumažinti vėsūs kompresai, specialios gelinės pagalvėlės, pripildytos veikliosiomis medžiagomis. Kai kurie žmonės nevengia palepinti akių odos vėsiais agurko griežinėliais ar juodosios arbatos maišeliais, uždėtais ant užmerktų akių.