PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2017 m. Liepos 13 d. 15:05

Talkšos ežero pakrantė - šeimai, jaunimui, svečiui

Šiauliai

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


9286

Šiauliai - draugiškas miestas visiems. Šeimoms siūlome pamėgtą šiauliečių ir miesto svečių maršrutą pėsčiomis nuo centrinės miesto dalies iki Talkšos ežero pakrantės, kuri yra viena iš mėgstamiausių šiauliečių poilsio vietų.


Foto galerija:

59675de74b1fa.jpg
59675de8eb1bc.jpg
59675de9984d5.jpg
59675dfc56c04.jpg

Erdvė prie Talkšos ežero – pilna tiek įdomių, atraktyvių, tiek ir istoriškai svarbių objektų, aktyvaus ir turiningo laisvalaikio praleidimo galimybių.

Keliaudami galėsite aplankyti Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą, senąsias miesto kapines ir prieisite aukščiausią saulės laikrodį Lietuvoje.

Saulės laikrodžio aikštė.Ši aikštė įrengta 1986 m., kai buvo minimos Šiaulių mūšio, o kartu ir miesto gimtadienio 750-osios metinės.Amfiteatro laiptų apsuptyje stovi svarbiausias aikštės akcentas – 18 m aukščio kolona, saulės laikrodis. Aikštės grindinyje horizontaliai įlieti valandas ir miesto įkūrimą žymintys skaičiai – 12, 3, 6. Koloną vainikuoja paauksuota skulptūra „Šaulys“, vaizduojanti berniuką su lanku. „Auksiniu berniuku“ praminta skulptūra tapo Šiaulių miesto simboliu.

Už aikštės rasite visų pamėgtą „Geležinės lapės“ skulptūrą, šalia jos – iš akmenų sudėliotas energetinis labirintas. Šioje erdvėje veikia Fox Spot – vandens sporto ir pramogų parkas, siūlantis pramogas ant vandens (čiuožti su vandenlente, vandens slidėmis arba pripučiamu ratu), skanų ir sveiką maistą.

„Geležinė lapė“.Lietuvos Gineso rekordų knygoje rašoma, kad tai didžiausia gyvūno skulptūra: jos svoris – beveik 7 tonos, ilgis – apie 20 metrų. „Geležinė lapė“ turi paslapčių: plieninėje 1,20 m aukščio ir 0,90 m pločio širdyje įdėta kapsulė su vario plokštėje iškaltais žodžiais mūsų ainiams.

Energetinis labirintas. Iš septynių ratų sudarytas akmeninis labirintas yra puikiausia vieta medituoti, pabūti ramiai su savo mintimis.

Nuo liepos 22 dienos miestiečiai ir miesto svečiai turės unikalią galimybę paplaukioti apžvalginiu maršrutu po Talkšos ežerą laivu „Bitinėlis“ regint miesto ir gamtos panoramą ant ežero bangų. Čia renkasi jogos, petankės žaidimo mėgėjai, vyksta mankštos, įvairūs miesto renginiai, koncertai, varžybos.

Čia atsiveria vaizdas į Talkšos ežerą ir miško parką. Retas Europos miestas gali pasigirti centre turintis ir ežerą, ir mišką. Šis gamtinis kompleksas jau tapo Šiaulių miesto vizitine kortele, miestiečių sveikatingumo, ramaus poilsio oaze. Nuo centrinės miesto aikštės iki ežero vos kilometras kelio. Už ežero yra paplūdimys, Gamtininkų stotis su joje auginamais žirgais, poniais, Katinų muziejumi.

Žuvininkų (Salduvės) piliakalnis su Žuvininkų kaime esančia istorine gyvenviete įtrauktas į Lietuvos kultūros vertybių registrą. Lietuvos istorijos kontekste šio objekto reikšmė yra išskirtinė, nes čia stovėjusi pilis buvo svarbi kaip šiaurinių Lietuvos žemių gynybos centras. Užlipus ant Žuvininkų ar kitų dviejų parko teritorijoje esančių piliakalnių atsiveria puiki miesto panorama, matyti Katedra, vandentiekio bokštas, Savivaldybės pastato bokštelis, senieji Ch. Frenkelio fabriko kaminai.

Gamtos pažinimą siūlome tęsti Talkšos ekologiniu taku. Tako ilgis – apie 5 km. Talkšos ekologinį taką sudaro 19 stotelių, jose pastatyti stendai su informacine medžiaga apie Talkšos ežero pakrančių augmeniją, gyvūniją, kraštovaizdžio įvairovę ir šios vietovės istoriją.

Šalia ežero stovi unikali Chaimo Frenkelio vila. Restauruota vila su parku ir jį puošiančiu fontanu – išskirtinė Šiaulių erdvė. Šiaulių „Aušros“ muziejus visą vasarą kviečia šeimas turiningai ir įdomiai praleisti laisvalaikį Chaimo Frenkelio viloje ir parke. Trečiadienio vakarais organizuojamos dailininko dirbtuves po atviru dangumi, kur susirinkusiųjų laukia puikus poilsis, nuostabi vilos parko aplinka ir profesionalios dailininkės, pamokysiančios piešti, tapyti, pažinti įvairias dailės technikas. Kiekvieną dieną, lankytojams patogiu metu, vilos parke galima nemokami išbandyti vasaros žaidimus-pramogas, pasisupti secesijos stiliaus sūpynėse. Šeimos, užsukusios į Chaimo Frenkelio vilą, gali ne tik apžiūrėti muziejų, bet ir išbandyti edukacinius užsiėmimus „Batai mano...“, „Chaimo Frenkelio odos dirbtuvėlės“, kuriuose pristatomas tradicinis odininkystės amatas, klestėjęs Šiaulių mieste XX a. pradžioje.

Rugpjūčio 17 d. 18 val. vyks mažiesiems žiūrovams skirtas XIV tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginys – Panevėžio lėlių vežimo teatro spektaklis visai šeimai „Princesė Strazdanėlė“.