PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Namai2018 m. Vasario 12 d. 08:00

Svogūnų panaudojimo gudrybės. Tikrai nežinojote!

Vilnius

Universalu. Svogūnų lukštų išmesti nepatartina. Jie tinka ir kosmetikai, ir patiekalams ruošti. iliana nuotr.

Andrius TverijonasŠaltinis: Etaplius.lt


28795

Šeimininkės linkusios kaupti svogūnų lukštus tik margučiams dažyti, tačiau svogūnų „kailinukus“, o ir pačius svogūnus galima panaudoti labai įvairiai. Štai kelios gudrybės, kurias, pasirodo, žino vos 3 proc. šeimininkių.

Jei mišrainei verdate vištos krūtinėlę, ją patartina virti, į vandenį įmetus ketvirčiais supjaustytą violetinį svogūną su visais lukštais. Vištos krūtinėlė įgaus gražų rožinį atspalvį, todėl salotose virta mėsa atrodys labai gražiai ir skatins apetitą.

Svogūnų lukštus galima naudoti, verdant sultinį. Nuo jų sultinys įgis sodrią spalvą bei nuostabiai kvepės. O jei į jį įdėsite dar ir grybų – liežuvį įsikasite bevalgydami.

Svogūnas yra ir puiki valymo priemonė. Perpjautu svogūnu reikia patrinti nešvarius keptuvių, puodų, dangčių paviršius ir perplauti karštu vandeniu su plovimo priemone.

Tam, kad perpus perpjautas svogūnas neapdžiūtų, įdėkite jį perpjauta vieta į indelį su druska.

Svogūnų sultys puikiai naikina prakaito dėmes iš rūbų. Tiesiog reikia užlieti svogūnų sulčių ant išteptų vietų, palikti keliolikai minučių ir išskalbti kaip įprasta. Išsyk pastebėsite, kad geltonų dėmių nebėra.

Svogūno sultimis taip pat lengvai išvalysite ir avalynę. Patrinkite perpjauto svogūno pusele išteptą vietą ir nuvalykite. Svogūnas pagelbės net tais atvejais, kai avalynė ištepta žole.

Svogūnai taip pat puikiai atbaido uodus, skruzdėles ir kitus vabzdžius. Į indelį reikia įpilti vandens ir sumerkti žiedais supjaustytą svogūną. Išsyk pastebėsite, kad visi mašalai vengs vietos, kurioje padėtas toks „kokteilis“.

Svogūnai pasižymi antibakterinėmis savybėmis, todėl pagelbėja, įgėlus vabzdžiams. Patepkite svogūno sultimis įgeltą vietą ir pastebėsite, kaip greitai praeis patinimas ir dings niežulys.

Gydomųjų svogūno savybių suskaičiuoti neįmanoma. Malto svogūno kaukės itin efektyvios, jei veido oda riebi ir spuoguota. Svogūnų sultys išdžiovins ir sutrauks pūlinukus, o uždegimas išnyks.

Svogūnų lukštų nuoviras itin padeda, jei ima skaudėti gerklę. Tokį nuovirą galima gerti paskanintą medumi. Iškart pajusite, kaip praeis perštėjimas ir liga pasitrauks.

Svogūnų lukštų nuoviras itin palankiai veikia galvos odą. Po galvos plovimo perskalavus plaukus svogūnų lukštų nuoviru, dings pleiskanos, o plaukai taps purūs ir greičiau augs.

Jei mėgstate valgyti svogūnus, bet jų vengiate dėl nemalonaus kvapo, žinokite, kad kvapo galima lengvai atsikratyti. Tereikia suvalgyti kelis migdolus ar kedro, graikinių riešutų. Šie riešutai veikia geriau už bet kokius burnos gaiviklius.