PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2018 m. Rugpjūčio 14 d. 13:48

Šventės ištroškusius Medžiukų gyventojus lietus neišgąsdino

Vilnius

Neringos Tuškevičienės nuotr.

Neringa TuškevičienėŠaltinis: Etaplius.lt


48648

Keturioliktą kartą į Širvintų rajono padangę kartu su malda prie kryžiaus, vaikų paleistais balionais kilo lenkiškų dainų garsai ir svečių plojimai, o šalia scenos visų akis traukė jauno fotografo Gabrieliaus Tamošiūno autorinė paroda. Medžiukų kaime įvyko XIV lenkų kultūros festivalis „Dainuok su mumis“, kurį tradiciškai organizuoja Stefanija Tamašiūnienė ir jos vadovaujamas kolektyvas „Raudonosios aguonos“ („Czerwone Maki“).


Foto galerija:

adsc-0023.jpg
dsc-0001.jpg
dsc-0002.jpg
dsc-0003.jpg
dsc-0004.jpg
dsc-0012.jpg
dsc-0016.jpg
dsc-0030.jpg
dsc-0031.jpg
dsc-0033.jpg
dsc-0049.jpg
dsc-0050.jpg
dsc-0144.jpg
dsc-0196.jpg

Šalia scenos vėjyje plaikstėsi trys vėliavos: Lietuvos, Lenkijos ir Europos sąjungos, lyg simbolizuodamos, kad festivalyje vietos pakaks kiekvienam, nepriklausomai nuo jo tautybės.

Festivalio sumanytojų idėja, kad festivalis aplankytų kuo daugiau Širvintų rajono gyvenviečių. Tokiu būdu siekiama, kad į šventę negalintys atvykti gyventojai galėtų ja pasidžiaugti savo kaime. Tad festivalis jau skambėjo Šiaulių kaime, Jauniūnuose, Barskūnuose… Šį kartą Medžiukų bendruomenės pirmininko Renato Kasparo iniciatyva renginys džiugino vieno tolimiausių rajono kampelių – Medžiukus.

Pirmininkas Renatas ne tik aktyviai siekė šventės savo bendruomenei, bet ir savo darbu prisidėjo ruošiant aplinką festivaliui. Ši inciatyva neliko nepastebėta. Prie pripučiamo batuto savo vaikais besigrožinčios jaunos mamos “Krašto naujienoms” kalbėjo, kad Medžiukai labai seniai bematė kokį renginį.

“Šiame Dievo užmirštame kampelyje niekas nevyksta,” – kalbėjo jaunos moterys, – “o juk taip smagu su šeima išeiti į visuomenę, kartu džiaugtis reginiais ir įspūdžiais.” Moterys sutartinai kalbėjo, jog tikisi dažnesnių renginių, koncertų, švenčių. “Ne vien darbu žmogus gyvas,” – teigė jos.

Vyresnio amžiaus moteris stebėjosi, kad naujai renovuotuose bendruomenės namuose (jais rūpinasi senoji bendruomenė) nevyksta jokių renginių “Vilniečiai atvažiuoja pabaliavoti ir vėl tylu”, – kalbėjo moteris.

Per keturiolika metų šis festivalis sukūrė ir turi ne vieną tradiciją. Festivalis neatsiejamas nuo kolektyvo „Czerwone Maki“ darbščiųjų moterų, o visus festivalius veda ta pati vedančioji – Edita Tamošiūnaitė. Be Editos jau neįsivaizduojamas šis festivalis.

Beje, jis jau įgauna tarptautinio festivalio bruožų – jame dalyvauja ir kaimyninių šalių atlikėjai. Dar viena festivalio tradicija – garbingi svečiai ir kolektyvai pristatomi jų gimtąja kalba – lenkų – lenkiškai, lietuvių – lietuviškai.

Į sceną pakviesta LR Seimo narė Rita Tamašunienė kalbėjo apie tai, kad rajone gyvena skirtingi žmonės, bet jie labai nuoširdūs. LR Seimo narys Česlovas Olševskis atviravo, kad yra sužavėtas gražia švente, vykstančia ne pirmus metus.

Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė padėkojo Ritai Tamašunienei už pagalbą gaunant paramą Barskūnų mokyklos valgyklos įrangai. Tarybos narei Rasai Tamošiūnienei padėkota už tai, kad palaiko valdančiųjų sprendimus balsuodama.

Ypatingai merės išgirta Stefanija Tamašiūnienė. Žinoma, gražus poelgis padėkoti to vertiems žmonėms, tačiau jis nuskambėjo keistai, žinant, kad „Czerwone Maki“, pasitelkusi aukščiausias instancijas, kovoja su rajono valdžia dėl galimybės turėti patalpas repeticijoms. Apie tai rašėme http://krastonaujienos.lt/2018/07/ar-sirvintu-padangeje-uzteks-vietos-tautinems-mazumoms/

Be jau minėtų garbingų svečių, renginyje dalyvavo Širvintų rajono savivaldybės narys Vidmantas Mateika, Medžiukų bendruomenės pirmininkas Renatas Kasparas, Jauniūnų seniūnijos seniūnas Ramūnas Jasevičius, Maišiagalos mokyklos direktorė A.Jankovska, Maišiagalos seniūnas A.Adomaitis ir kiti. Reikėtų atkreipti skaitytojų dėmesį, kad renginyje dalyvavę abu Tarybos nariai – Rasa Tamošiūnienė ir Vidmantas Mateika – yra aktyvūs saviveiklininkai ir abu koncertavo su savo kolektyvais.

Scenoje kolektyvas keitė kolektyvą, žiūrovai negailėjo aplodismentų, o drąsiausieji ir šoko priešais sceną.

Festivalio dalyviai: liaudies ansamblis „Czerwone Maki“, “Ringė”, “Dvaro kapela”, Maišiagalos bažnyčios choras “Moderato”, “Avižonių kaimo kapela”, dainų ir šokių kolektyvas “Vilenka”, svečiai iš Lenkijos – choras “Ojczyzna”. Visus džiugino solistai Teresa Radžiun. Valdemar Dudoit, Silvija Kasparaitė ir Kataržyna Šydlovska.

Šventės metu, netoli scenos vyko mugė, kurioje galima buvo įsigyti meno ir tautodailės kūrinių, žolynų arbatų, saldumynų, sausainių. Skambant dainoms, mažieji Medžiukų gyventojai džiaugėsi batutu.

Deja, šį kartą dangus nebuvo gailestingas ir festivalio svečus bei dalyvius gerokai maudė lietus. Tačiau tie, kas išties norėjo švęsti, ir gamta neišgąsdino. Keletas šokėjų šoko per lietų, tuo džiugindami ne tik koncertuojančius kolektyvus, bet ir po skėčiais pasislėpusius kitus žiūrovus.

Nors šventė ir baigėsi, tačiau organizatoriai jau planuoja kitų metų festivalį, kuris bus jubiliejinis – penkioliktas.