PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Vasario 21 d. 11:07

Šventėme ne vieną datą, o šimto metų sėkmės istoriją

Šiauliai

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


29604

Nuskambėjo Lietuvos valstybės Šimtmečio renginiai, subūrę ir suvieniję senus ir jaunus, pažymėję ilgą ir sudėtingą kelią į Laisvę. „Romuvos“ progimnazijoje jau nuo pat metų pradžios sklandė šventinė dvasia. Mokiniai piešė piešinius, klijavo koliažus, rašė eiles apie Lietuvą, sprendė kryžiažodžius... Gražiam Lietuvos jubiliejui skirtas šimtalangių šaškių turnyras. Puikias žinias apie gimtąjį kraštą, jo istoriją, simbolius demonstravo viktorinose.


Foto galerija:

5a8c1b8a24036.jpg
5a8c1b8e04ff3.jpg
5a8c1b929da99.jpg
5a8c1b9615420.jpg
5a8c1be620ad4.jpg

Įsimintina integruota Šiaulių miesto progimnazijų 5 klasių mokinių istorijos ir informacinių technologijų edukacinė viktorina „Lietuvos 100-metis praeityje ir kompiuteryje", kurios tikslas ne tik paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, bet ir ugdyti mokinių pilietiškumą, informacinę ir technologinę kompetencijas, skatinti mokinius domėtis valstybės istorija ir naudojantis naujausiomis technologijomis.

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtas protų kovų renginys „Atkurtai Lietuvai 100“. Džiaugiamės, kad šis pilietiškumą, patriotiškumą skatinantis renginys buvo puikus mokytojų bei mokinių bendradarbiavimo pavyzdys, padėsiantis įkvėpti artėjančios valstybinės šventės dvasią.

Vasario 15-oji progimnazijoje – Pilietiškumo diena. Vieni mokiniai „Forum cinemas“ žiūrėjo filmą „Grąžinti nepriklausomybę“, diskutavo apie gimtojo krašto istorijos vingius, sunkius pasiekimus ir modernios Lietuvos tolesnį kūrimą ir klestėjimą.

Vienbalsiai buvo pripažinta, kad dabartinė auganti karta bus atsakinga už Tėvynės laisvę ir naujas pergales. Sportiškiausieji susitiko estafečių varžybose, skirtose Lietuvos valstybės Šimtmečiui. Jų startai – tarsi ženklas, kad žmogus turi būti sveikas ir stiprus ir kūnu, ir dvasia. Edukaciniai užsiėmimai „Aušros“ muziejuje sugrąžino į praeitį: leido pajusti senosios mokyklos dvasią, kurtis baltiškos kilmės papuošalus, vytis akmenukais virvutes ir kt.

Dar kiti pažinčiai su valstybės istorija pasirinko Kelmės muziejų ir jo siūlomą edukacinį užsiėmimą „Lietuvos kelias į laisvę“. Mažuosius mokinukus, pradinukus, sužavėjo svečiai iš oro pajėjų karinio bataliono: išplėtę akis sekė kiekvieną svečių judesį, įtempę ausis stengėsi išgirsti kiekvieną žodį, norėjo pačiupinėti atsineštus parodyti daiktus, uždavė daug klausimų.

Šimto metų sėkmės istoriją kūrėmė visi ir kiekvienas savaip. Svarbiausia džiuginantis rezultatas. Jau keliaujame antrojo Lietuvos šimtmečio keliu. Visų laukia nauji darbai, nauji iššūkiai. Smagu konstatuoti, kad auga pilietiška karta, kad dabartis – jos brendimo laikas: tautiškumo ir patriotiškumo pamokos, kurias išmokti – kiekvieno pilietinė pareiga.