Aktualu![]() | Gyvenimas![]() | Pramogos![]() | + Projektai![]() | Specialiosios rubrikos![]() |
|
|
Vilnius![]() | Kaunas![]() | Klaipėda![]() | Šiauliai![]() | Panevėžys![]() | Marijampolė![]() | Telšiai![]() | Alytus![]() | Tauragė![]() | Utena![]() |
Etaplius.lt nuotr.
Jurgita KaždailevičienėŠaltinis: Etaplius.LT
Profesionalūs ir žmogiški įspūdžiai iš čempionato
Kaip pasakojo A. Balnionis, šio čempionato metu jam, kaip sportininkui, didelį įspūdį padarė puikus varžybų organizavimas: „Gali pasijusti atletu, kuriam skiriamas visas dėmesys.“ O žvelgiant iš žmogiškosios pusės: „Buvo tokių momentų, kaip, pavyzdžiui, arogantiško sportininko iš Lenkijos, priėjusio manęs pasveikinti, pasakymas, kad kitą kartą laimės jis“, – šypsojosi čempionas.
Artūras papasakojo dar vieną istoriją apie varžybų užkulisiuose vykstančius dalykus: „Kartą Kazachstano sportininkas, eidamas pro šalį, atsisukęs į mane imitavo spjovimo veiksmą. Jo treneris pastebėjo, o aš girdėjau bei mačiau, kad jis už tai gavo pylos. Tada jie kartu atėjo pas mane, atsiprašė tiek manęs, tiek mano trenerio.“ Pasaulio čempiono nuomone, kartais sportininkas ir yra tiesiog sportininkas, ne atletas. Išskirtinis atleto bruožas – pagarba vienas kitam, padėkos, nuoširdžių linkėjimų išreiškimas, apkabinimas po laimėjimo ar pralaimėjimo, pasidalinimas savo patirtimi.
Tyla
Sportininkas sakė prieš varžybas mėgstantis tylą. Tai padeda susikaupti. „Stengiuosi nedalinti savęs, per garsiai su kažkuo nebendrauti, bandau tiesiog tyliai būti savyje, – atviravo A. Balnionis. – Žinau, kada startas, arba paprašau trenerio, kad man primintų, kada jau laikas apšilti. Likus 45 min. iki starto, persirengiu ir apšylu. Tuo metu su niekuo nebendrauju, būna, kad kas nors prieina, aš atsiprašau ir sakau: „Dabar negaliu, ruošiuosi startui.“ Tyla, malda prieš pradžią suteikia atsipalaidavimo jausmą ir pasiruošimą toms 10 minučių, per kurias reikia parodyti geriausią rezultatą.“
Apie pasaulio čempionatą
Pasaulyje yra dvi svarsčių kilnojimo federacijos. Viena – Pasaulio svarsčių kilnojimo federacija (angl. World Kettlebell Sport Federation WKSF) kita – Tarptautinė svarsčių kilnojimo sąjunga (angl. International Union of Kettlebell Lifting IUKL). Lietuvos svarsčių kilnojimo federacija priklauso Tarptautinei svarsčių kilnojimo sąjungai.
„Aš pats važiuoju būtent į šios sąjungos organizuojamas varžybas. Tik antrą kartą savo karjeroje nuvykau į tą kitą federaciją. Jos skiriasi tuo, kad viena (IUKL) yra parengusi daugiau aukšto meistriškumo sportininkų, galinčių pasigirti gerais rezultatais. Kita (WKSF) traukia aukštesniu varžybų organizavimo lygiu. Ten pasijauti atletu – gauni dėmesio, stovėdamas ant podiumo, girdi savo šalies himną, kas yra be galo malonu, būni nemažai fotografuojamas. Pats renginys labai gražus, malonu žiūrėti. O IUKL organizacijos organizuotame Europos čempionate pasiimti medalio yra tekę užlipti tiesiog ant medinės dėžės, skirtos sporto pratimams atlikti“, – įspūdžiais dalijosi sportininkas.
Kaina
Svarsčių kilnojimo sportui A. Balnionis sakė daugiausia skiriantis savo asmeninių lėšų. Kartais prisideda Pakruojo r. savivaldybė, kuriai yra labai dėkingas. Kaina susideda iš startinio mokesčio (100–200 Eur), kelionės, viešbučio, kasdienių išlaidų maistui. Dabartinis išvykimas į Italiją su keturiomis nakvynėmis kainavo 1 000 eurų. „Pasiruošimas nekainuoja daug: tiesiog valgai kaip įprasta, kainuoja tik papildai. Apranga taip pat nėra ypatinga, daug nekainuoja. Specialūs batai (skirti štangas kilnojantiems žmonėms: aukštesniu kulniuku, kietu padu, kad keliant svarsčius į viršų, stovėtum stabiliai) laiko 2–3 metus, priklausomai kaip dažnai tuos svarsčius kilnoji“, – šypsojosi sportininkas.
Įtampa
A. Balnionis pasakojo jaučiantis įtampą prieš varžybas, kai aplanko mintys „O gal kažkas nutiks?“, „Gal nepasiseks?“ „Gal neišlaikysiu svarsčio visą priklausantį laiką?“ „Gal neparodysiu gero rezultato, gal priešininkas bus stipresnis?“ Sportininkas įtampą bando malšinti skirtingose rungtyse kartodamas: „50 pakartojimų yra lengva, o po to – teks padirbėti arba 100 pakartojimų – lengva, po to – teks padirbėti.“ „Taip bandau tvarkytis su jauduliu. Tai padeda, kadangi pirmiausia galvoji, kas yra lengva, o toliau tik 3–4 min. reikia sunkiau dirbti“, – sakė pasaulio čempionas.
Nematomi žmonės
Paklausus, kas labiausiai palaiko šiame kelyje, Artūras atsakė, kad, visų pirma, žmona: „Ji prižiūri mano poilsį, maistą, kuris yra labai svarbus.“ Paskui, žinoma, dukra ir treneris. Su treneriu sportininkas dirba nuotoliniu būdu, nes jis gyvena Anglijoje. Jis sudaro planus. „Jeigu vieną dieną man nesiseka, atsiduriu energijos duobėje, tai parašau jam. Tą pačią akimirką koreguojame planą, dienos tikslus, kurie būna mažesni, bet taip sukuriamas nuolatinis darbas ir pasiekiami aukšti rezultatai“, – kalbėjo sportininkas.
Pertrauka
2018 m. A. Balnionis buvo nukrypęs į galiūnų sportą, tam pradėjo skirti daugiau laiko ir manė, kad su svarsčiais nebedirbs. „Nebuvau tipinis galiūnas, kaip sakau, nebuvau su pilvu, – juokavo sportininkas, – bet traukė vyriška jėga, galimybės pakelti didelį svorį.“ Artūras nedalyvavo svarsčių sporte 4–5 metus. „Tada patyriau peties traumą, su svarsčiais ją išsigydžiau. Pasiruošiau varžyboms ir grįžau“, – prisiminė čempionas.
Sunkiausias, svarbiausias svarstis
Sunkiausias svarstis varžybose, kurį sportininkas tikisi įveikti yra absoliutus pasaulio rekordas – 182 kartai stūmimo veiksme. Dabartinis jo paties rezultatas yra 150 kartų.
O svarbiausias svarstis – šeimos, paties laimė. „Apie tai ir yra gyvenimas – nori jaustis energingu, laimingu, mylinčiu ir mylimu“, – jautrumu dalijosi vyras.
Kaip išlaikyti alkį tobulėjimui
Kai pasiekti tokie aukšti rezultatai, atrodo, kas toliau? „Tai nėra viskas, – kalbėjo sportininkas, – pasaulio čempiono titulas neapibrėžia rezultato, kurio sieki, apie kurį svajoji. Kažkada svajojau apie jaunimo svarsčių kilnojimo pasaulio rekordą – pasiekiau. Jis nepagerintas nuo 2013 m. Tikiuosi, kažkada pagerinti ir vyrų svarsčių kilnojimo pasaulio rekordą. Puiki sveikata leidžia gerai pasiruošti varžyboms ir tobulėti.“