Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Susidomėjimas. Klaudija, Armandas ir Arnas – tik nedidelė dalis išvykstančiųjų. VšĮ „Eduplius“ įkūrėjas, studijų ir karjeros konsultantas Roman Šarpanov (kairėje) sako, kad nemokamose jo konsultacijose šįmet lankėsi per šimtą moksleivių iš visos Šiaulių apskrities.
Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt
Šiauliečiams Klaudijai ir Armandui bei pakruojiškiui Arnui šis rugsėjis kitoks. Mokyklą baigę jaunuoliai netrukus išvyks į Angliją ir šios šalies universitetuose krims širdžiai mielus mokslus. Su būsimaisiais pirmakursiais susitinkame ir kalbamės VšĮ „Eduplius“ – būtent čia jų svajonė apie galimybę įgyti tarptautinį išsilavinimą tapo realybe.
„Jau nuo 5–6 klasės žinojau, kad noriu studijuoti užsienyje. Mėgstu sau išsikelti iššūkių, išstumti save iš komforto zonos. Tai – pagrindinė priežastis, kodėl išvažiuoju“, – sako buvusi Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos auklėtinė Klaudija. Jauna mergina Notingemo Trento universitete studijuos komunikaciją ir medijas.
Į tą patį universitetą vyks Pakruojo „Atžalyno“ gimnaziją baigęs Arnas. „Viskas prasidėjo trečioje klasėje, kai į rankas paėmiau vieną knygą ir nebegalėjau atsitraukti. Skaičiau ir skaičiau. Ta knyga vadinosi „Mokslas ir visata“. Ji mane taip įtraukė, kad supratau – būsiu mokslininkas, astrofizikas. Kai sužinojau, kad Lietuvoje nėra tokios studijų programos, nusprendžiau savo tikslo neatsisakyti. Pagalvojau: darysiu viską, jog studijuočiau tai, ką noriu. Kad ir į Angliją išvažiuosiu“, – entuziastingai pasakoja Arnas.
O štai Armandas, šią vasarą baigęs Šiaulių Didždvario gimnaziją, pasirinko psichologijos studijas Esekso universitete. Vaikinas prisipažįsta mėgstantis pasinerti į apmąstymus ir analizes, taigi studijos būsiančios kaip tik jam.
Klaudija, Armandas ir Arnas – tik nedidelė dalis išvykstančiųjų. VšĮ „Eduplius“ įkūrėjas, studijų ir karjeros konsultantas Roman Šarpanov sako, kad nemokamose jo konsultacijose šįmet lankėsi per šimtą moksleivių iš visos Šiaulių apskrities. Ir kiekvienais metais besidominčiųjų studijomis užsienyje tik daugėja.
Dokumentų labirintai
R. Šarpanov ir pats lankosi ugdymo įstaigose – skaito pranešimus, atsako į jaunuolius dominančius klausimus. Būtent taip su konsultantu susipažino Arnas ir Armandas. O štai Klaudija VšĮ „Eduplius“ lankė IELTS paruošiamuosius kursus – norint studijuoti užsienyje, būtina išlaikyti IELTS egzaminą.
Reikalavimų yra ir daugiau. Neretai būsimiesiems studentams tenka pildyti įvairius dokumentus, anketas, rašyti esė, motyvacinį laišką ir t. t. Armandas, Arnas ir Klaudija vieningai šypsosi – kaži ar būtų susitvarkę be Romano pagalbos. Juo labiau kad studijos Anglijoje mokamos: galimybė gauti Vyriausybės teikiamą paskolą mokslams yra, tačiau reikia užpildyti nemažai dokumentų.
R. Šarpanov pasakoja, kad stoti į užsienio universitetus galima jau dabar, mat tvarka šiuo atveju kitokia nei Lietuvoje. Studentai universitetams siunčia savo mokymosi rezultatus, kitą informaciją ir tuomet iš įstaigos gauna sąlyginį pasiūlymą, sužino, kokiais balais turėtų baigti mokyklą. „Dabartiniai dvyliktokai jau gali teikti dokumentus į Anglijos universitetus. Jeigu jie stoja į Kembridžo ir Oksfordo universitetus arba renkasi odontologijos, veterinarijos bei medicinos studijas, dokumentai priimami iki spalio 15 d. Kitais atvejais – iki sausio 15 d. Į Olandiją stojimai prasideda truputį vėliau, į Daniją – nuo vasario 1 d.“ – vardija konsultantas.
11 klasės pasiekimai – ne mažiau svarbūs
Pradėjus galvoti apie studijas užsienyje, anot jo, visų pirma reikia sau užduoti klausimą – o ką aš apskritai noriu studijuoti? Ir tik tuomet žvalgytis konkrečių mokslo įstaigų. „Pavyzdžiui, Anglijoje galima stoti tik į penkias studijų programas ir visoms turi būti rašomas vienas motyvacinis laiškas. Kitaip tariant, turi būti kryptingas“, – pastebi R. Šarpanov.
Jis taip pat pažymi, kad svarbūs 11 klasės mokslo rezultatai – būtent jie siunčiami į universitetus tam, kad šie pateiktų sąlyginį pasiūlymą. „Jaunimas dažnai galvoja: 10 klasėje atvargome, 12 klasėje bus egzaminai, tad dabar galime pailsėti. Taip nėra, 11 klasės pažymiai labai svarbūs. Aktualus ir finansinis klausimas, nes, nors studijoms Anglijoje galima gauti paskolą, pragyvenimas vis tiek kainuoja. Pradžiai reikia turėti tam tikrų santaupų, vėliau jauni žmonės susirandą darbą – sąlygos derinti jį su mokslais tikrai geros“, – sako R. Šarpanov.
Panašūs ir Klaudijos, Armando bei Arno patarimai: mokytis, taupyti ir gerai apgalvoti savo studijų pasirinkimą. Netrukus į Angliją išvyksiantys jaunuoliai tikisi daug sužinoti, daug patirti ir pažinti, taip pat – daug suklysti. Juk iš klaidų mokomasi. Na, o R. Šarpanov svajoja, kad kada nors išvažiavusieji sugrįš į Lietuvą, o dar geriau – į Šiaulius. „Mano svajonė: jaunimas, kuris išvažiuoja ir sugrįžta“, – šypteli jis.
eduplius-logo.png
Aušros al. 66A, Šiauliai
(Šiaulių verslo inkubatorius, I korpusas, 104 kab.)
+370 671 76 151
roman@integraledu.lt
Feisbuke: VšĮ „Eduplius“
Reklama