PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2020 m. Birželio 16 d. 10:05

„Suvalkijos saulyčių“ įkūrėjos: „Mes bijome to, ko nepažįstame“

Marijampolė

Mūsų SavaitėŠaltinis: Etaplius.lt


135024

Bendravimas – neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Deja, jis dažnai tampa opia problema, su kuria susiduriama kasdien: darželyje, mokykloje, universitete, darbe ar tik išėjus iš namų. Ji pasidaro dar aktualesne, kai kalbame apie žmones su negalia.

Neretai tai yra tarsi iššūkis, nes žmonės nemoka arba nežino kaip komunikuoti tarpusavyje, kaip priimti ir integruoti žmones su negalia į visuomenę. Dėl šios priežasties Marijampolės jaunimo asociacija „Jaunimas YRA“ pradėjo įgyvendinti projektą „I‘m possible“, kurio metu organizacijos nariai tikisi padaryti pokytį visuomenėje ir spręsti šią neeilinę problemą.

Organizacija Jums pristato interviu su asociacija „Suvalkijos saulytės“, kuri vienija šeimas, auginančias vaikus, turinčius Dauno sindromą. Šis sindromas – tai įgimta liga, kai žmogus vietoje dviejų 21 poros chromosomų turi tris. Pasaulinės statistikos duomenimis maždaug 700-800 gimusių kūdikių tenka vienas kūdikis su Dauno sindromu.

„Jaunimas YRA“ nariai kalbina dvi mamas – Ingridą ir Sigitą, jos pasakoja apie „Saulyčių“ susibūrimo kelią ir iššūkius, su kuriais susiduria auginant vaikus.

„Mus asmeniškai tai liečia, mes esam mamos tokių ypatingų vaikučių, kurie turi Dauno sindromą, dėl to nusprendėme susiburti, suvienyti šeimas, vaikus, tėvus ir siekti bendro tikslo – lavinti vaikus, rengti stovyklas, ugdyti.“

„Taip, kadangi turim nemažai asmeninės patirties – Ingrida 5 metus, aš 7 metus jau „esame tame“, tai žinom puikiai, kaip jaučiasi šeima gimus tokiam vaikui, todėl norime jaunoms šeimoms palengvinti susitaikymo momentą , kad jis būtų kuo trumpesnis, nes mes šį centrą ruošiam ne tik vaikams, bet ir tėvams, visai šeimai.“ – pasakoja mamos.

Pasak jų, „mes bijome to, ko nepažįstame“, dėl to reikia daugiau šviesti, ugdyti žmones, nes ne tik šeimoms, tačiau ir visuomenei dažnai yra baisu. Neretai nesuprantama, kokie bus vaikai su šiuo sindromu, ko iš jų tikėtis, kaip juos integruoti į visuomenę. Tačiau, pasak mamų, supratus, jog viskas nėra taip blogai „tada ir visuomenės požiūris keičiasi nuo to, kaip mes pačios žiūrime į vaiką“. „Suvalkijos saulytės“ bando įtraukti į ugdymosi procesą ir tėvus, jos pataria nepasikliauti tik statistikomis ar literatūros šaltiniais ir atkreipti dėmesį į savo vaiką bei stengtis pritaikyti jam priimtiną ugdymo procesą, dėl to, kad kiekvienas iš jų yra unikalus.

Daugiau apie jų įkurtą dienos centrą, vykdomą veiklą ir vaikų, turinčių Dauno sindromą specifiką galite išgirsti filmuke, kuriame pamatysite ne tik šias neeilinius vaikus auginančias mamas, bet ir jų ypatingus vaikus.