PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2024 m. Liepos 9 d. 13:24

Sutvarkytas dar vienas sąvartynas Vilniuje, Mildos gatvėje: išvežta 312 tonų atliekų

Vilnius

AAD nuotr.

Pranešimas spaudaiŠaltinis: Pranešimas spaudai


308511

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnams atlikus tyrimą dėl nelegalaus sąvartyno, Vilniaus miesto savivaldybės valdoma įmonė UAB „Grinda“ buvo įpareigota sutvarkyti atliekas. Iš viso išvežta ir atliekų tvarkytojams priduota 312 tonų atliekų, tarp jų buvo ir pavojingųjų. Apie nelegalų sąvartyną buvusioje garažų teritorijoje rašė ir žiniasklaida.

Per tyrimą buvusių garažų teritorijoje rasta daug nepavojingųjų ir pavojingųjų atliekų: didelis kiekis padangų, pavojingosiomis medžiagomis užterštų pabėgių ir pakuočių, griovimo ir kitų mišrių statybinių atliekų, tarp jų didelis kiekis asbesto. Šios atliekos buvo ne tik aplinkos taršos šaltinis, bet ir kėlė pavojų žmonių sveikatai bei saugumui.

Atliekas sutvarkė Vilniaus miesto savivaldybės įmonė UAB „Grinda“

Nuošali buvusių garažų masyvo teritorija ilgainiui tapo nelegaliu sąvartynu, kur atliekas vežė ne vienas teršėjas – čia buvo verčiamos buitinės atliekos, naudotos padangos ir statybinis laužas.

Šių metų gegužę Vilniaus miesto savivaldybei ir jos valdomai įmonei UAB „Grinda“ departamento pareigūnai įteikė privalomuosius nurodymus sutvarkyti teritoriją. Privalomieji nurodymai buvo geranoriškai įgyvendinti – visos atliekos išvežtos ir perduotos jas tvarkantiems atliekų tvarkytojams.

UAB „Grinda“ šių ir aplinkinių garažų masyvų tvarkymo metu čia laikė padangas bei pabėgius. Buvo siekiama kuo greičiau ir efektyviau sutvarkyti teritorijas optimizuojant atliekų išvežimą stambiagabaričiais sunkvežimiais ir išvengti nelegaliai gyventojų atvežamų atliekų.

Už aplinkos taršą įmonėms ir atsakingiems asmenims gresia finansinė atsakomybė.

Kaip pranešti apie aplinkosaugos pažeidimus?

Aplinkos apsaugos departamentas, stiprindamas atliekų tvarkymą šalyje, sukūrė interaktyvų žemėlapį tvarkaulietuva.lt. Šiame žemėlapyje gyventojai gali pažymėti ne tik atliekomis užterštas teritorijas, bet ir apie sugadintus miško kelius ir suniokotą miško paklotę. Gyventojų prašoma pateikti kuo detalesnę informaciją: pridėti nuotraukų, pažymėti koordinates, kuo detaliau aprašyti situaciją ir taip prisidėti prie aplinkos saugojimo.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai primena, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galima pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Taip pat užfiksuotas nuotraukas ar vaizdo medžiagą, kai daromas pažeidimas, galima atsiųsti el. paštu info@aad.am.lt.

Parengta pagal Aplinkos apsaugos departamento pranešimą spaudai.