PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2018 m. Rugpjūčio 19 d. 21:43

Sutiktų dirbti ir istorijos mokytoja

Marijampolė

Loretos Akelienės nuotrauka

Loreta AkelienėŠaltinis: Etaplius.lt


48908

Tris „šimtukus“ gavo 73 Lietuvos abiturientai. Viena iš jų yra marijampolietė Gabija Tubelevičiūtė, Rygiškių Jono gimnazijos buvusi abiturientė. 100 balų įvertinimus ji gavo iš lietuvių kalbos, anglų kalbos ir istorijos brandos egzaminų. Gabija viena iš dviejų Marijampolės savivaldybėje su trimis „šimtukais“.

Vieno tikėjosi, o kiti du – netikėti

Gabijai pavojingiausias buvo matematikos egzaminas – dėl to, kad sunkiausias ir per bandomąjį egzaminą jis sekėsi prasčiau nei kiti, o be to, jo aukštų balų reikia dėl nemokamos studijų vietos. Mergina sakė, kad norėjosi kuo geresnio įvertinimo, bet 100 nesitikėjo. „Labai džiaugiuosi tais 83 balais, kuriuos gavau“, – sakė ji.

Vieno „šimtuko“ ji tikėjausi, o kiti du buvo netikėti. „Tikėjausi ir labai norėjau 100 balų iš lietuvių kalbos ir literatūros egzamino, nes ir per bandomąjį buvau gavusi 100.“

Nesitikėjo aukščiausio įvertinimo iš istorijos egzamino, nes jis sunkiau sekėsi. Šis egzaminas šiemet buvo kitoks, negu pernai. Anksčiau reikėdavo remtis pateiktais šaltiniais, o šiemet beveik visose užduotyse reikėjo daugiau pasikliauti savo žiniomis. Šaltiniai buvo duodami, kaip sakė Gabija, daugiau dėl vaizdo, nes nebuvo laiko (per tas tris valandas) ko nors juose ieškoti. Ji vos kelias citatas išrašė. Vis dėlto gauti daugiau kaip 90 balų mergina tikėjosi, nes istoriją gerai moka. Jos nuomone, apskritai egzaminas nelabai sunkus, bet aukštą balą gauti buvo tikrai sunku.

Netikėtas Gabijai ir maksimalus įvertinimas iš anglų k. egzamino. „Nesitikėjau, nesijaučiau tvirtai, abejojau dėl rašymo dalies. Taip pat bijojau dėl klausymo dalies, nes ne viską gerai išgirdau. Girdėjote apie skandalą su Nacionaliniu egzaminų centru – įrašai, man atrodo, skyrėsi: tas kurį leido per egzaminą, ir kurį vėliau paskelbė. Gal dėl streso taip atrodė, nežinau, bet jie tikrai skyrėsi. O dėl rašinio dalies apėmė abejonės pabaigoje. Daug taisiau perrašydama iš juodraščio, buvo braukymų, todėl abejojau dėl geriausio įvertinimo“, – pasakojo mergina.

Sekėsi nuolat

Bandydama nusakyti savo sėkmės prielaidas Gabija kalbėjo apie pradinių klasių mokytoją Vidą Kupčikienę, kuri labai padėjo, skatino dalyvauti konkursuose, siekti vis daugiau. Mergina minėjo įvairius laimėjimus ir premijas vėlesniais metais, kai mokėsi „Šaltinio“ pagrindinėje mokykloje. Čia ji gavo gerą startą, ypač lietuvių kalbos – gramatikos taisykles iki šiol gerai atsimena. Metai po metų vis dalyvaudavo Konstitucijos egzamine, užimdama prizines vietas. Paskutinėje gimnazijos klasėje gavo teisingumo ministrės Mildos Vainiūtės padėkos raštą. Raštingiausio moksleivio konkurse taip pat dalyvaudavo kasmet nuo 5 klasės, vienus metus laimėjo I vietą, kitais kartais – II vietas.

Gabija mėgsta skaityti, ypač enciklopedijas, žiūrėti filmus. Ji du kartus buvo praėjusi atranką į televizijos konkursą „Tūkstantmečio vaikai“ – 7 ir 8 klasėje, bet po II etapo iškrito, nes labai jaudinosi. „Didžiuojasi, kad patekau, buvo įdomi patirtis televizijoje.“

Didžiausias, jos nuomone, laimėjimas – trečioje gimnazijos klasėje Nacionaliniame diktante užimta II vieta šalyje tarp moksleivių.

Gabija laiko save perfekcioniste – viskas turi būti atlikta tobulai. Namų darbų yra nepadarius vos vieną kartą. Susidarydavo darbų sąrašą, kad ko nepamirštų, o jeigu nespėdavo išmokti iš vakaro, ryte keldavosi prieš pamokas. Jei jausdavo, kad tvirtai neišmoko, kartodavosi.

Mergina buvo įsitikinusi, kad papildomomis pamokomis apsikrauti neverta, jei galima išmokti savarankiškai. „Norėjau pasitikėti savo jėgomis. Spragų neturėjau. Nors esu nemažai sirgusi 10 klasėje, bet bendraklasiai labai padėjo, siuntė užduotis, užrašus, ir pasivijau“, – apie savo sėkmės paslaptis pasakojo būsima studentė.

Studijuos istoriją VU

Gabija Tubelevičiūtė labai domisi istorija, todėl pasirinko istorijos studijas Vilniaus universitete. Dar buvo įrašiusi Vilniaus universiteto skandinavistiką, teisę, politikos mokslus, meteorologiją ir geografiją. Visus į nemokamas vietas. O apsidraudimui įrašė istoriją ir į mokamų studijų sąrašą...

Stojamasis Gabijos balas į istoriją – 9,88, o minimalus balas į aukštąsias mokyklas 3,6. Į istoriją nebūna daug stojančiųjų, taigi Gabijai vieta garantuota.

Jos planuose – įgyti istorijos bakalauro diplomą. Gabija mano, kad bus labai įdomu studijuoti: „Galėsiu padirbėti ir mokytoja, bet turiu planų pabaigusi istorijos magistrantūrą tęsti mokslus Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, studijuoti tarptautinius santykius. Norėčiau tapti ambasadore ar dirbti konsulate. Žinau, kad sunku ten patekti, bet įmanoma, jei daug dirbi.“

Gabija nuo mažens norėjo būti mokytoja, dabar tas noras šiek tiek sumažėjo, bet neišnyko. Vaikystėje vis mokydavo jaunesnę sesę, net ir močiutę. Gabijos sesuo Monika – tos pačios gimnazijos antrokė. Sesuo jai iškėlė aukštai kartelę, bet jei norės, pasak Gabijos, tikrai gali ją pasivyti, tik reikės daug dirbti.