PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Lapkričio 25 d. 11:42

Susirūpinęs dėl Ventos upės taršos parlamentaras kreipėsi į „Mažeikių vandenys“

Mažeikiai

Pixabay.com nuotr.

Jadvyga BieliavskaŠaltinis: ELTA


252196

Seimo narys socialdemokratas Linas Jonauskas kreipėsi į UAB „Mažeikių vandenys“, prašydamas pateikti informaciją, kokias priemones planuoja įgyvendinti, kad Ventos upėje nepasikartotų taršos atvejai.

Pasak parlamentaro, per trejus metus jau bent tris kartus buvo nustatytos iš UAB „Mažeikių vandenys“ tekančios nevalytos nuotekos, kuriomis terštas Bucupelio upelis ir Ventos upė.

„Vietos gyventojai jau ne vieną kartą kreipėsi dėl akivaizdžiai matomos Bucupelio upelio ir Ventos upės taršos nuotekomis. Po kreipimosi į Aplinkos apsaugos departamentą paaiškėjo, kad dėl taršos kalti „Mažeikių vandenys“. Atlikus tyrimą konstatuota, kad vienu taršos atveju „Mažeikių vandenys“ komandos vadovas neužtikrino, kad nuotekų surinkimo sistema būtų sandari, kad nuotekos neprasiskverbtų į aplinką ir vanduo iš aplinkos nepatektų į sistemą, jam paskirta administracinė bauda. Kitu atveju už aplinkos teršimą „Mažeikių vandenys“ atsakingam asmeniui skirta administracinė bauda, o už laikotarpį, kurio metu buvo viršijamos į aplinką išleidžiamų teršalų leistinos ribinės vertės, „Mažeikių vandenys“ turėjo sumokėti padidintą taršos mokestį. Visgi tai, kad tarša kartojasi, rodo, kad ne viskas gerai su įmonės veikla ir taršos prevencijos užtikrinimu“, – pranešime spaudai sako L. Jonauskas.

Seimo narys tikisi, kad įmonė imsis sprendimų, kurie neleistų pasikartoti taršos atvejams.

„Tikiuosi, kad UAB „Mažeikių vandenys“ pateiks informaciją, kokias priemones planuoja įgyvendinti, kad taršos atvejai nepasikartotų. Besikartojant taršai įmonė rizikuoja, kad jai gali būti atimta licencija veikti“, – teigia L. Jonauskas.

Seimo narys L. Jonauskas mano, kad už besikartojančius taršos nuotekomis atvejus kuo greičiau iš įmonės turėtų būti atimama licencija veikti.

„Ne visada baudos motyvuoja įmones pertvarkyti savo įrenginius ir peržiūrėti visus procesus, kad būtų išvengta nuotekų taršos į aplinką. Licencijos veikti atėmimas tokiu atveju būtų efektyvesnė priemonė užtikrinti, kad tarša būtų sustabdyta“, – sako Seimo narys.