PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Vasario 16 d. 12:40

Suodžių gaisrai sprogdina kaminus ir pleškina namus

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


165108

Jeigu kūrenate krosnį ir išgirstate  kamine  stiprų gausmą, tarsi visas namas norėtų atsiplėšti nuo  žemės, nemanykite, kad atsidūrėte skraidančioje lėkštėje ar lėktuve.  Iš tiesų, tai ne kas kita, o taip dažniausiai apie užsidegusius suodžius jus informuoja namo kaminas.

„Didelė klaida manyti, kad suodžiai išdegs, ir nieko blogo nenutiks.  Iš tiesų, ugnis dūmtraukyje visada gali išplisti ir persimesti į degias konstrukcijas. Po tokio ugnies pasivaikščiojimo kamine, dažnai atsiranda plyšių, tad kitą kartą ugnis veikiausiai šėls ne tik kamine, bet ir name,“ -   sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas.  

Pasak jo, daugelio gaisrų būtų išvengta, jeigu gyventojai iš kaminų būtų išvalę suodžius, jei būtų užtinkavę juose atsiradusius įtrūkimus, o prie krosnių ir dūmtraukių nelaikytų degių medžiagų.

Štai ir šiandien šalyje dėl užsidegusių suodžių ugniagesiai jau vyko net keturis kartus.  Šį rytą Vilkaviškio rajone, Pilviškiuose, liepsnojant kamine suodžiams, užsidegė medinė kambario siena. Laimei, šis gaisras neišplito, o šeima neprarado namų.

Vien šią žiemą,  tai yra praėjusių metų gruodžio ir šių metų sausio ir vasario mėnesiais   ugniagesiai buvo 480 kartų kviesti dėl užsidegusių suodžių dūmtraukyje. Deja, gyventojai negirdi nuolatinių ugniagesių raginimų, kad juos būtina valyti, todėl ugnis vis dažniau „tikrina“ jų sandarumą.

Pats patikimiausias ir efektyviausias metodas, garantuojantis, kad suodžiai kamine neužsidegs, yra reguliarus mechaninis dūmtraukio valymas.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis,   šią žiemą Lietuvoje kilo  per 1730 gaisrų, pusė jų –  gyvenamosios paskirties pastatuose. Ugnis šeimininkavo 875 namuose, tai net  40 proc. daugiau nei praėjusią žiemą.