PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2017 m. Birželio 7 d. 14:52

Sulaikytas bankroto administratorius ir bankrutuojančios bendrovės kreditorius

Klaipėda

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


6009

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai vakar Vilniuje sulaikė kyšininkavimu įtariamus bankroto administratorių P. P. ir bankrutuojančios bendrovės kreditorių T. T.

Įtariama, kad P. P., būdamas valstybės tarnautojui prilygintas asmuo, pasinaudodamas savo, kaip įmonės bankroto administratoriaus įgaliojimais, susitaręs su bankrutuojančios įmonės kreditoriumi T. T., tiesiogiai savo naudai reikalavo ir priėmė didelės vertės – 45 000 eurų kyšį iš bankrutuojančios bendrovės vienintelio akcininko. Už tai buvo žadama atsisakyti civilinio ieškinio bankrutuojančios bendrovės akcininkui baudžiamojoje byloje ir nereikšti pretenzijų dėl žalos padarymo įmonės bankroto byloje.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

STT yra ne kartą nustačiusi korupcijos rizikos veiksnių bankroto administravimo srityje.

STT korupcijos prevencijos pareigūnai, įvertinę teisės aktus, susijusius su bankroto administratorių veikla, reglamentuojančius bankroto administratoriaus atestacijos organizavimą, veiklos priežiūrą, bankroto administratoriaus atranką, nustatė korupcijos rizikos veiksnių ir pateikė pasiūlymų dėl teisės aktų tobulinimo.

Taip pat yra atlikta korupcijos rizikos analizė bankroto administratorių veiklos srityse ir pasiūlyta tobulinti bankroto administravimo procedūras reglamentuojančius teisės aktus, bankroto administratorių atestavimo komisijos veiklą, sukurti automatizuotą bankroto administratorių skyrimo procesą ir pan.

Šiuo metu STT atlieka 5 ikiteisminius tyrimus dėl bankroto administratorių galimų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų, o per pastaruosius kelerius metus STT yra pradėjusi 26 ikiteisminius tyrimus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje dėl bankroto administratorių galimo kyšininkavimo, piktnaudžiavimo ir kitų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų.

STT taip pat kasmet gauna pareiškimų apie bankroto administratorių galimai neteisėtą veiklą. Vien 2017 metų pirmą ketvirtį STT jau yra gavusi 6 pareiškimus apie galimai neteisėtus bankroto administratorių veiksmus.