PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2020 m. Sausio 29 d. 15:01

Sukūrė atvirą visiems trimatį sostinės žemėlapį

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


115717

Sostinės savivaldybė pasitelkė inovatyvius sprendimus miesto planavimui – sukūrė unikalų, realios situacijos trimatį žemėlapį, kuris leidžia ne tik pamatyti miestą virtualiai, bet ir vertinti vykstančią miesto plėtrą realios aplinkos fone.

Žemėlapiu gali naudotis visi adresu 3d.vilnius.lt. Žemėlapis padės atlikti ir planavimo darbus, tyrinėti tam tikros vietovės specifiką neišeinant iš darbo vietos ar namų, taip sutaupys ir lėšų ir laiko. Tikimasi, kad 3D žemėlapis taps svarbiu įrankiu nekilnojamojo turto įmonėms, projektavimo įmonėms, visiems, kurie prisideda prie miesto vystymo ir plėtros.

„3D miesto žemėlapis Vilniui yra ne tiek technologinė, kiek paslaugų teikimo proceso inovacija. Kiekviena technologija turi tarnauti kliento poreikiams arba įmonės progresui. Laimėsime tiek, kiek kiekvienas gyvenantis ir dirbantis Vilniui sugebės šį trimatį žemėlapį panaudoti kasdien teikiamoms paslaugoms“, – kalbėjo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos patarėja Eglė Radvilė.

Savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“ specialistai, kurdami trimatį miesto modelį padarė ir didelio tikslumo ortofoto nuotraukas, taip pat – įstrižo vaizdo nuotraukas, kurios labai padeda atsakingiems už infrastruktūrą bei miesto priežiūrą specialistams paprasčiau, greičiau ir efektyviau priimti sprendimus. Visoms žemėlapiui reikiamoms fotografijoms padaryti prireikė 72 skrydžių virš miesto. Iš viso sukaupta net 30 tūkst. aukštos kokybės miesto nuotraukų, iš kurių ir buvo sugeneruotas trimatis žemėlapio modelis.

Pasak savivaldybės miesto plėtros srities specialistų, šis naujas įrankis padės vaizdingai ir aiškiai pristatyti vykdomus ir suplanuotus projektus visame mieste, leis suprasti, kokį jie turės poveikį aplinkai, kokią įtaką miesto plėtra darys miestiečių gerovei, žemėlapis padės numatyti ir tai, kurios augančio Vilniaus vietos gali tapti probleminėmis.

Šis sprendimas leis sutaupyti ne vieną mokesčių mokėtojų milijoną, nes bus išvengta ne tik klaidų, kurios iki šiol galėjo įvykti dėl žmogiškojo faktoriaus. Dar prieš pradedant statyti naujus objektus mieste tiek gyventojai, tiek verslo atstovai galės tiksliai matyti, ant kurio lango kris šešėlis ar kiek procentų lango užstos vaizdą greta suprojektuotas pastatas. Iš anksto gavus visą informaciją, diskusijos su bendruomene taps konstruktyvesnės.

Vilnius nėra pirmasis miestas Europoje, turintis tokio tipo žemėlapį, tačiau sostinė pirmoji, kuri atveria visą informaciją apie mieste šiuo metu vykstančius projektus (detaliuosius, techninius planus). Planuojama, kad žemėlapis ir toliau bus tobulinamas: jame atsiras projektinių pasiūlymų duomenys, bus pateikiama informacija apie saulės spinduliuotę, kuri reikalinga planuojantiems įsirengti saulės jėgaines.

Sukurti šį žemėlapį kainavo apie 90 tūkst. eurų.