PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2017 m. Gegužės 16 d. 11:55

Sukčiai veikia prisidengę kilnių profesijų atstovų kauke

Raseiniai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


3017

Šiaulių vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnai pastebi, kad rajone padaugėjo sukčiavimo atvejų. Apgauti gyventojai negali atsitokėti dėl savo neapdairumo ir naivumo. Informacijos apie sukčių pinkles ir psichologinius spaudimo ir apgaulės būdus netrūksta, tačiau išradingiems „melo profesionalams“ vis dar pavyksta atrasti patiklių žmonių.

Gegužės mėnesį pradėti keli ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo Raseinių mieste ir vienas Šiluvos seniūnijoje.

Gegužės 6 d. buvo apgauta 96 metų močiutė. Į fiksuoto ryšio telefoną jai paskambino moteris ir prisistatė buvusia marčia. Apgaule iš nukentėjusiosios buvo išviliota 1000 eurų, kuriuos ji perdavė į namus atvykusiai merginai.

Gegužės 12 d. sukčiams pavyko apgauti 87 metų moterį. Sukčiaus braižas panašus – prisistatė gydytoju ir paaiškino, kad jos dukra sužalojo kitą moterį, kurios gydymui reikalingi 2000 eurų. Išviliotus 500 eurų moteris atidavė į namus atėjusiai jaunai moteriai.

Gegužės 13 dieną užfiksuoti net du apgaulės atvejai. 84 metų moteriai į fiksuoto ryšio telefoną paskambino „gydytojas“, kuris pasakė, kad moters dukterėčia sužalojo kitą moterį ir jos gydymui reikalingi pinigai. Patikėjusi melu močiutė prie namų atvykusiam vyriškiui padavė 1000 eurų.

Tą pačią dieną sukčiams pavyko apgauti 46 metų Šiluvos seniūnijos gyventoją. Nukentėjusiajam į laidinį telefoną paskambinusi moteris prisistatė giminaite ir pranešė, kad savo namo laiptinėje nuo laiptų nugriovė mergaitę, ją sužalojo, o operacijai reikalingi pinigai. Vėliau telefonu jau kalbėjo vyriškis, prisistatęs policijos pareigūnu. Vyras jokių konkrečių savo pareigų, ar atstovaujamo komisariato nenurodė, imituodamas prastą telefono ryšį ir perskambindamas keletą kartų, paprašė 500 eurų. Po pusantros valandos atvykusiam vyriškiui savo namų kieme šeimininkas perdavė 400 eurų. Tik po valandos atsipeikėjęs vyras ėmė skambinti savo giminaičiams, ir įsitikinęs, kad jokios nelaimės niekam nenutiko, apie apgaulę pranešė policijai.

Aprašyti pavyzdžiai rodo, kad sukčiai veikia prisidengę įvairių profesijų - gydytojų, policininkų, socialinių darbuotojų kauke. Jie veikia greitai, kad žmonės nespėtų atsitokėti, imituoja įvykusią nelaimę artimiems giminaičiams, sukelia stresą aukai. Sukčiai pasiuntinį, kuris atvyksta paimti pinigų, atsiunčia maždaug per valandą, tačiau to laiko nepakanka, kad žmonės atsitokėtų, kad galimai tapo sukčių taikiniu, pasiskambintų giminaičiams ar kam nors iš jaunų pažįstamų, kad sulauktų pagalbos ar patarimo kaip elgtis.

Praktika rodo, kad senyvo amžiaus, paskambinę artimiesiems, apgaulės dažniausiai išvengiama. Atvykę giminaičiai ar pažįstami atbaido sukčius, ar net padeda juos sulaikyti.

Policija įspėja apie galimus sukčiavimo atvejus, prašo kaimynų ir giminaičių rūpintis senyvo amžiaus artimaisiais ar kaimynais.

Prašome gyventojų, sulaukusių panašaus pobūdžio skambučių, nedelsiant skambinti bendrajam pagalbos centrui - 112.