Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.
Jūsų PanevėžysŠaltinis: Etaplius.lt
Nustačius koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejį Panevėžyje įsikūrusiuose Algimanto Bandzos socialinių paslaugų namuose, imtasi visų veiksmų šiai situacijai suvaldyti. Izoliacijoje yra trys šios įstaigos darbuotojai ir šeši globotiniai, jokių infekcinės ligos simptomų jie neturi. JP žiniomis, koronavirusinei infekcijai būdingų simptomų neturėjo ir užsikrėtusi socialinių paslaugų namų darbuotoja.
Moteriai, praėjusią savaitę, kaip ir visiems Panevėžio socialinių įstaigų darbuotojams, buvo atliktas COVID-19 testas. Ir jis buvo teigiamas.
Beje, paradoksas. Tačiau, kol Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Panevėžio departamento atstovai dar tik vis svarsto atlikti tyrimą šešiems nepilnamečiams globotinimas, jį nedelsdami atliko Respublikinės Panevėžio ligoninės specialistai.
Pasiūlė mobilų punktą
NVSC Panevėžio departamento vadovas Eugenijus Vilčinskas naujienų portalui neslėpė, kad jo vadovaujama įstaiga dar tik pasiūlė 6 vaikus tirti mobiliajame punkte ir juos registruoti per karštąją liniją.
„Per skubų pasitarimą buvo taip pasiūlyta. Vaikai nepriklauso aukštos rizikos grupei. Be to, jie nejaučia nustatytų klinikinių pandemijos požymių. Trijų darbuotojų taip pat nereikia tirti – jie prevenciškai patikrinti, kai buvo tikrinami visi įstaigos darbuotojai“, – aiškino E. Vilčinskas, o, išgirdęs klausimą, ar nevertėjo skubos tvarka atlikti koronaviruso testus vaikams, svarstė:
vilcinskas-04.jpg
„Nėra numatyta pagal galimus ligos kriterijus. Tačiau buvo atsižvelgta, kad vaikai neturi socialinių įgūdžių ir buvo pasiūlyta tyrimus neskubant atlikti Panevėžio mobiliajame punkte. Bet džiaugiuosi, kad vaikams tyrimai atlikti ir juos atliko Panevėžio ligoninė“.
Tyrimų neatlieka
Pasiteiravus, kam tada reikalingas NVSC Panevėžio departamentas ir už ką jis atsakingas šiuo laikotarpiu, E. Vilčinskas aiškinosi: „Mes tyrimų neatliekame. Funkcijos visai kitos. Mūsų veikla -epidemiologinė diagnostika ir valdymas, turime apriboti ir kontroliuoti infekcinių ligų plitimą bei vykdyti jų prevenciją“.
dsc-9364.jpg
dsc-9345.jpg
Testų daryti neskuba
Tai jau ne pirmas atvejis, kai NVSC Panevėžio departamentas neskuba siūlyti atlikti COVID-19 tyrimus.
Taip atsitiko ir kovą, kai atlikti tyrimą prašė iš Pietų Afrikos Respublikos verslo misijos grįžusieji Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai.
Tąkart Panevėžio PPAR generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius pasakojo, kad per tą laiką, kol visi verslo misijos dalyviai buvo saviizioliacijoje, nė vienam nebuvo darytas tyrimas.
„Nors visi prašėme. Tačiau E. Vilčinskas paaiškino, kad neturime simptomų ir tyrimas nebus daromas. Kai paklausėme į ką kreiptis, kad testas būtų padarytas, buvo atsakyta į ministrą Aurelijų Verygą. Baigiantis saviizoliacijai buvo suteikta galimybė visiems verslo misijos dalyviams atlikti testus. Jie buvo padaryti kovo 25-26 dienomis. Visų atsakymai buvo neigiami. Labai nusivyliau NVSC Panevėžio departamento direktoriumi. Net kelis kartus jam aiškinau, kad šioje verslo misijoje bendravome su virusą pasigavusiu kolega, tačiau vis tiek nesulaukėme jokios pagalbos ar užtikrinimo, kad mums testai bus atlikti“, – kalbėjo V. Matkevičius.
dsc-7665-1.jpg
Sudarė veiklos planą
Tuo tarpu Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas sako, kad su A. Bandzos socialinių paslaugų namų direktoriumi Sigitu Juodzevičiumi sudarė veiklos planą ir numatė, kaip globotiniai bus prižiūrimi.
„Įvertintos hospitalizavimo galimybės, bet tai labai jautri situacija. Židinys – suvaldytas arba, kaip sako medikai, užrakintas. Visi kontaktavę su užsikrėtusiu socialinių paslaugų namų darbuotoju nustatyti ir izoliuoti. Tai 3 įstaigos darbuotojai ir 6 globotiniai. Beje, vaikai priklauso mažiausiai rizikos kategorijai“, – aiškino A. Skorupskas.
Nusiskundimų neturi
Šiuo metu koronavirusine infekcija yra užsikrėtęs vienas A. Bandzos socialinių paslaugų namų darbuotojas, o užsikrėtimo forma – lengva.
„Nė vienas globotinis šiuo metu neturi sveikatos nusiskundimų. Planas yra labai paprastas ir iš anksto apgalvotas. Nes negali laukti, jei įvyks blogiausias scenarijus. Numatyti visi galimi scenarijai, o ligoninės komanda pasirengusi teikti pagalbą. Jei to prireiktų, jie būtų gydomi Panevėžio ligoninės vaikų infekcinio skyriaus boksuose. Visą parą palaikome ryšį su globos namais ir, jei kils nors menkiausias pavojus, iškart suteiksime reikiamą pagalbą“, – užtikrino Panevėžio ligoninės vadovas A. Skorupskas.
dsc-2980.jpg
dsc-2981.jpg
Bendradarbiauja su ligonine
A. Bandzos socialinių paslaugų namų vadovas S. Juodzevičius aiškino, kad koronaviruso užkratą turintis asmuo gydosi namuose.
„Kadangi tai lengva forma, darbuotojas – saviizoliacijoje namuose. Su juo bendravę 3 įstaigos darbuotojai ir šeši globotiniai vaikai yra taip pat izoliuoti. Koronavirusas darbuotojui nustatytas, atliekant prevencinį patikrinimą. Tuomet buvo patikrinti 74 darbuotojai, iš kurių tik vieno rezultatas teigiamas. Beje, šis darbuotojas jautėsi gerai ir nejautė jokių simptomų“, – sakė jis ir pasidžiaugė, kad izoliuotiems globotiniams Panevėžio ligoninė nieko nelaukdama atliko COVID-19 tyrimą.
Situacija valdoma
„Kitiems globos namų globotiniams – 40 vyresnio amžiaus žmonėms ir 46 vaikams – tyrimo atlikti nereikia, nes jie nebendravo su užsikrėtusiu asmeniu. Visi vaikai sveiki, o senjorai gyvena po 10 atskirtose zonose. Iš 46 vaikų, baziniuose namuose gyvena 12. Labai laiku buvo susigriebta ir situacija valdoma, laikomės visų saugumo priemonių. Labai padėjo Panevėžio ligoninės komanda, kuri laiku atėjo į pagalbą“, – dėkojo ligoninės medikams S. Juodzevičius.
jusupnv-03-1.jpg