Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt
Šiandien Vilnius oficialiai pradėjo vasaros pramogų sezoną. Itališkos muzikos koncertais, stilingomis vakarienėmis ir ekskursijomis sostinė visą savaitgalį kviečia miestiečius ir miesto svečius leisti laiką itališku ritmu. „Itališkos atostogos Vilniuje“ – pirmasis šventinių savaitgalių sostinėje ciklo renginys. Kas antrą savaitgalį Vilnius taps vis kita šalimi: Indija, JAV, Ispanija, Vokietija, Japonija ir Prancūzija.
„Pandemijos nulemti apribojimai jau ne kartą įkvėpė Vilnių iššūkius paversti galimybėmis. Karantinas apribojo žmonių galimybę atostogauti užsienyje, tad vėl einame kūrybišku keliu – Vilnius šią vasarą taps atostogų sostine, virsdamas jau pamėgtomis užsienio šalimis. Visus, pasiilgusius įdomių atostogų, keliavimo džiaugsmo, gerų emocijų šį savaitgalį kviečiu atvykti ir pažinti itališką Vilnių“, – skelbdamas „Atostogų Vilniuje“ startą sakė sostinės meras Remigijus Šimašius.
„Dėl įstabios baroko architektūros itališką Vilniaus dvasią pastebi dažnas svečias. Šį savaitgalį su muzikos, teatro, maisto pagalba dar labiau išryškinsime sostinės itališkus bruožus ir mieste sukursime spalvingą pietietišką atmosferą. Tikimės, kad ne tik vilniečiai, bet ir žmonės iš visų Lietuvos kampelių nepraleis progos atvykti į Vilnių ir paatostogauti itališku stiliumi“, – sakė Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūros direktorė Inga Romanovskienė.
Stiklo kvartale – padėka Bonai Sforzai
Vilniaus senamiesčio širdyje įsikūręs Stiklo kvartalas trims dienoms pavirs Lietuvą ir Italiją simboliškai vienijančiu „Karalienės Bonos miesteliu“. Stiklo kvartalo atstovė menininkė Julija Janus sako, kad viena pagrindinių miestelio idėjų buvo siekis padėkoti Bonai Sforzai už jos itališkos kultūros indėlį į daugiakultūrinio Vilniaus paveldą.
„Mūsų kvartalas buvo Vilniaus priemiestis, atskiras industrinis miestelis, kuriame kūrėsi amatininkai. Ypatingai jų padaugėjo, kai Karalienė Bona atvyko į Vilnių su Žygimantu Senuoju, Žygimanto Augusto tėčiu, ir atsivežė labai daug itališkos kultūros. Tai ir architektai, ir medikai, ir teisininkai, padėję paruošti antrąjį Lietuvos Statutą, virėjai, auksakaliai“, – pasakoja J. Janus.
Menininkės teigimu, Bona Sforza į Vilnių atvežė daugybę pokyčių, palikusių neišdildomą pėdsaką įvairiuose mūsų šalies kultūrinio gyvenimo aspektuose – nuo aprangos detalių iki maisto madų. „Stiklo kvartalo“ bendruomenė penktadienio vakarą surengs vyriškos mados parodą ir fotosesiją – itališkai ryškiai pasipuošus joje sudalyvauti kviečiami ir visi norintys. O šeštadienį vietos menininkai kvies norinčius išmokti tapyti ant stiklo bei sužinoti vitražo istoriją, išmėginti savo jėgas tapant Bonos Sforzos portretus.
„Bona Sforza buvo labai išsilavinusi ir naujovių siekusi moteris. Iki jos atvykimo Lietuvoje moterys nenešiojo iškirpčių, ji taip pat į mūsų šalį atvežė ir šakutę – įrankį, kurio iki jos atvykimo Lietuva nebuvo mačiusi. Už šakutę, pipirus, alyvuogių aliejų, kietuosius sūrius, brokolius, gvazdikėlius, agurkus, bulves, pomidorus ir šparagines pupeles mūsų kvartalas jai labai dėkingas“, – sako J. Janus.
Kviečia ypatingos vakarienės
Šeštadienio vakarą vainikuos kvartale rengiama stilinga vakarienė, į kurią lankytojai kviečiami ateiti pasirinkę ypatingą aprangą. Organizatoriai prašo rezervuojant vietas vakarienei paklausti, kuriai spalvos zonai priklauso restoranas.
„Kiekvienas restoranas vilios specialiais meniu ir skatins susijungti vienai ypatingai vakarienei, kurios metu turime ambicingą planą kvartale suformuoti spalvines Italijos vėliavos zonas. Todėl prašome svečių šeštadienį nuo 19 valandos rezervuotis vietas ir ateiti apsirengus baltai, žaliai arba raudonai, priklausomai nuo kiekvieno restorano, kad iš eilės žiūrint suformuotume Italijos vėliavą“, – kviečia J. Janus.
Vilniaus miesto savivaldybės ir „Go Vilnius“ paskelbta kampanija tęsis visą vasarą ir kvies Lietuvos gyventojus apkeliauti pasaulį per septynis savaitgalius.