PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Koronavirusas2021 m. Balandžio 20 d. 19:19

Stanforde pradedami COVID-19 vakcinų bandymai su 6 mėnesių kūdikiais

Pasaulis

Freepik.com nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


172295

Amerikiečiai ir toliau intensyviai atlieka COVID-19 vakcinos tyrimus, siekiant suteikti galimybę vakcinuoti kuo didesnę dalį populiacijos. Stanfordo universitetas pradeda tyrimą, kuris apims vaikus nuo 6 mėnesių amžiaus, skelbia abc7.com.

Amerikietė Zina Good turi didelę šeimą. Moteris sutiko, kad tyrime dalyvautų jos atžala. Pati būdama vėžio tyrėja Stanforde, ji mano, kad labai svarbu dalyvauti savanoriškame naujame vakcinos tyrime. Taip moteris nori įkvėpti kitas šeimas ir paspartinti procesą.

„Tikiuosi, kad bandyme dalyvaus ir kitos šeimos, kad vakcina būtų kuo greičiau patvirtinta kaip tinkama vaikams“, – aiškina ji.

5–12 metų vaikai „Pfizer“ vakciną gaus 3 fazės tyrime. Siekiama surinkti galutinius duomenis apie vakcinos poveikį šioje amžiaus grupėje. Tačiau pagrindinė tyrėja dr. Yvonne Maldonado sako, kad taip pat vykdomi ankstesnių etapų tyrimai su jaunesniais vaikais, nuo 2 iki 5 metų amžiaus, po to seks kūdikiai nuo 6 mėnesių amžiaus.

Svarbiausias šių tyrimų tikslas bus nustatyti optimalią vakcinos dozę.

Pasak mokslininkų, metodika nedaug skiriasi nuo bet kurių kitų vakcinų klinikinių bandymų, tačiau tai bus didelis žingsnis į priekį, siekiant suvaldyti pandemiją. Skaičiuojama, kad vaikai iki 12 metų sudaro kone ketvirtadalį visos JAV populiacijos. Taigi jų vakcinacija ypač svarbi, siekiant įgyti vadinamąjį bandos imunitetą.

„Visi žinome, kaip sunku apsaugoti vaikus nuo kontaktų, sąlyčio ir kitų užsikrėtimo rizikos veiksnių. Taigi tikrai bus ramiau žinoti, kad jie yra apsaugoti“, – sako Zina Good.

Zina, kaip ir dalis kitų tėvų, sutikusių leisti savo vaikams dalyvauti tyrime, tikisi, kad tai padės greičiau visiems sugrįžti į normalų gyvenimą.