PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Lapkričio 30 d. 07:30

Stadionas „lipa“ gyventojams ant galvų

Šiauliai

„Darbininkai išvažinėjo levandas, išvartė akmenis. Pati su kibirais nešiau žemes, pyliau duobes – kad nors kuris padėtų. Kai tik įrengiau alpinariumą, jį išplėšdavo pikti žmonės. Dabar Savivaldybė tą patį daro“, – sako Z. Daunorienė. (Autorės nuotr.)

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


62471

Anksčiau Gytarių g. 41 daugiabučio gyventojai pro savo langus matė gėlynus, žolynus ir už keliasdešimties metrų žaidžiančius vaikus. Prasidėjus buvusios Gytarių progimnazijos stadiono rekonstrukcijai, gyventojų puoselėta aplinka pavirto statybviete, o stadiono tvora artėja prie daugiabučio.

Vaizdas – kaip kalėjime

Daugiabutyje, esančiame Gytarių g. 41, gyvenantys Rimantas ir Zita Daunorai nerimauja dėl artimos stadiono kaimynystės. „Jie vis plečia ir plečia teritoriją, stumia ir stumia stadioną į mūsų pusę“, – sako R. Daunoras ir priduria: laikiną tvorą ir daugiabutį šiuo metu skiria apie 20 metrų, tačiau kuoliukai, žymintys būsimą tvoros vietą, įkalti dar arčiau – apie 10 metrų iki namo.

„Kai pamatėme tuos kuoliukus, gavome šoką“, – sako Z. Daunorienė. Šiaulietė pasakoja, kad netoliese yra dar vienas – Gytarių dirbtinės dangos – stadionas. Iš jo į daugiabutį nuolatos sklinda vaikų ir paauglių keiksmai, o prožektorių šviesos tokios ryškios, jog miegamajame vakarop nereikia degti šviesos. Kokia bus gyvenimo kokybė, įrengus dar arčiau esantį stadioną, Z. Daunorienei baisu pagalvoti: „Girdėjome, kad jie ruošiasi statyti 6 m aukščio gaudykles, jog kamuoliai į langus nelėktų. Vaizdas pro langą bus kaip kalėjime.“

Niokojo, nors apdovanojo

Labiausiai Z. Daunorienei skauda širdį dėl rekonstrukcijos metu išdarkytos aplinkos. „Seniau čia buvo šiukšlynas, smirdėdavo – prašiau Savivaldybės, kad leistų susitvarkyti. Leido, žemių atvežė“, – pasakoja šiaulietė.

Nuo 2004 m. ji su vyru prižiūri ir tvarko apie 1 ha teritoriją aplink daugiabutį. Už savo lėšas sutuoktiniai samdė traktorių, kuris išstumdė žemes, sodino medžius, gėles, pjovė žolę. 2005 m. Z. Daunorienę už Šiaulių miesto aplinkos gražinimą ir puoselėjimą apdovanojo tuometis meras Vytautas Juškus, 2012 m. padėka už žydinčio ir švaraus miesto kūrimą buvo įteikta visai daugiabučio namo savininkų bendrijai.

img-7171.JPG

Labiau už padėkas Z. Daunorienė didžiuojasi alpinariumu, kurį irgi puoselėja 14 metų. Tiesa, stadiono rekonstrukcijos metu į metų metus šiaulietės kurtą grožį nebuvo atsižvelgta.

„Darbininkai išvažinėjo levandas, išvartė akmenis. Pati su kibirais nešiau žemes, pyliau duobes – kad nors kuris padėtų. Kai tik įrengiau alpinariumą, jį išplėšdavo pikti žmonės. Dabar Savivaldybė tą patį daro“, – sako Z. Daunorienė.

Šiaulietė taip pat piktinasi, kad žemes, kurias kadaise išstumdė savomis lėšomis, darbininkai veža atgal ant Daunorų prižiūrimos vejos, virtusios savotišku parkeliu vietiniams gyventojams.

Savivaldybė pakišo kiaulę?

Daugiabučio namo Gytarių g. 41 savininkų bendrijos pirmininkas Arūnas Čiarba atviras – Savivaldybė gyventojams pakišo kiaulę. Pirmininkas mano, kad valdininkai greičiausiai patys nežino, ką daro: „Iš pradžių jie norėjo taip užtverti tvorą, kad net mūsų kanalizacijos šuliniai būtų buvę stadiono teritorijoje. Jei kokia nelaimė – kaip mums prie jų prieiti? Paskui atvažiavo, pasižiūrėjo, kad nesąmonę padarė. Sako, pasiderinsime ir gal toliau tą tvorą statysime. Matyt, prieš braižymus net nebuvo nuvykę į vietą, braižė pas save.“

Beje, stadiono teritorijoje būtų atsidūrę ne tik kanalizacijos šuliniai, bet ir Daunorų sodinti ąžuoliukai, Z. Daunorienės alpinariumas. „Mindaugas Bezaras, kuris atsakingas už tą stadioną, tiesiai šviesiai pasakė: „Kokia čia problema? Nupjausime tuos ąžuolus arba jie patys nupus“, – prisimena R. Daunoras.

Kur konkrečiai stovės stadiono tvora ir kiek metrų ją skirs nuo daugiabučio, nei pirmininkas, nei namo gyventojai kol kas nežino. „Projekto su mumis niekas nederino – jo iki šiol nesame matę. Prašiau Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo, to paties M. Bezaro, bet taip nieko ir negavau. Dabar esame pateikę prašymą raštu. Pagal REGIA nuotraukas matau, kad Savivaldybė užsiplėšė daug teritorijos“, – sako A. Čiarba.

Sklypo ribos nedidinamos

Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas M. Bezaras neigia tokias kalbas. „Tai nėra naujai statomas statinys. Tai – rekonstruojamas esamas stadionas, nedidinant esamo sklypo ribų“, – tvirtina jis.

Pasak M. Bezaro, daugiabučio gyventojai neturėtų taip išgyventi dėl stadiono kaimynystės. „Sportininkų treniruotės nevyks ramybės valandomis ir neviršys ribinių triukšmo dydžio normų, nustatytų Lietuvos Respublikos įstatymuose“, – tikina jis ir priduria, kad su stadiono projektu gali susipažinti kiekvienas norintysis. Tereikia, iš anksto susitarus, užsukti į Savivaldybę numatytomis dienomis ir valandomis.

Kaip teigia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai, konkrečios ribos, turinčios skirti gyvenamuosius ar daugiabučius namus ir stadionus, nėra. Atstumo apribojimai taikomi tik prie stadionų įrengtoms automobilių stovėjimų aikštelėms, tualetams. Gyventojai taip pat gali skųstis dėl triukšmo arba pernelyg stipraus apšvietimo.

Dėl stadiono butų kainos nemažės

s1000-918-picture-2c11fd07e1a1cc0f85d1023bd4424001.jpg

– Netgi reikėtų džiaugtis, kad kuriama infrastruktūra, kuria skatinamas laisvalaikis. Ir šalia yra stadionas, o ne, pavyzdžiui, prekybos centras, kuriame visą parą ūžia kondicionieriai, anksti ryte atvažiuoja sunkusis transportas.

Didžiąją dalį buto vertės sudaro daugiabučio namo statybos metai, aukštas, buto planas, įrengimo lygis, elektros instaliacijos bei vamzdynų būklė, baldų kokybė ir pan. Aplinka šiuo atveju nėra būsto vertę labiausiai lemiantis veiksnys. Žinoma, yra klientų, kurie ieško visiškos tylos ir ramybės. Tokiu atveju patariame žvalgytis būsto užmiestyje, nes mieste triukšmo vis tiek klius. Kitas sprendimas būtų rinktis NT toliau nuo gatvės, gyvenamųjų namų kvartalo viduryje.

Tinkamas būsto pardavimas už optimalią rinkos kainą užtrunka kur kas trumpiau ir būna efektyvesnis, naudojantis sertifikuoto brokerio paslaugomis. Ieškantiems NT arba jį parduodantiems žmonėms teikiame visas paslaugas. Prireikus paskolos, lydime klientus į banką. Taip pat į Savivaldybę – ji gali skirti lengvatų būstui įsigyti. Suderiname oficialų turto vertinimą. Mes valdome informaciją apie Šiaulių regione atliktus sandorius ir galime tiksliai nustatyti kainą. Didelė vertybė – mūsų duomenų bazė, kurioje yra apie 70 proc. NT kada nors besidomėjusių šiauliečių. Savininkas tokios didelės masės žmonių pasiekti tikrai negalėtų. Atsiradus naujam objektui, apie jį informuojame tik tokio tipo būsto ieškančius pirkėjus ir taip išvengiame pardavėją varginančių „turistų“. Trumpai tariant, išsprendžiame pirkėjo situaciją, kad galėtų įvykti sandoris.

29871678-597110940622544-4148551718218184433-o.jpg

Varpo g. 22, Šiauliai
+370 640 63 417
trust@remax.lt
www.remax.lt

Reklama