Aktualu![]() | Gyvenimas![]() | Pramogos![]() | + Projektai![]() | Specialiosios rubrikos![]() |
|
|
Vilnius![]() | Kaunas![]() | Klaipėda![]() | Šiauliai![]() | Panevėžys![]() | Marijampolė![]() | Telšiai![]() | Alytus![]() | Tauragė![]() | Utena![]() |
EtapliusŠaltinis: Etaplius.lt
Projekto tikslinė grupė - vaikai (10-17 metų), kurie dalyvavo fizinį aktyvumą skatinančiose veiklose bei jų šeimų nariai(18-64 metų). Projekto dalyviai (vaikai) patobulino savo, kaip jaunųjų rankininkų, gebėjimus, stovyklose numatyta daug fizinio aktyvumo reikalaujančių veiklų, todėl pagerėjo vaikų fizinė ir psichinė sveikata. Projekto metu visose veiklose savanoriškais pagrindais dalyvavo Vilniaus "Eglė" rankinio komandos profesionalios sportininkės, kurios dalinosi savo žiniomis bei patirtimi ir taip ugdė jaunuosius rankininkus.
Projektas vykdomas nuo 2024.07.01 iki 2024.12.31.
Vilniaus miesto rankinio sporto klubas „Eglė“ pirmininkas Karolis Kaladinskas džiaugiasi, kad per pusę metų įvykdytas projektas sutraukė tokį didelį dalyvių susidomėjimą Vilniuje, kur dalyvaujantys vaikai ar šeimos nariai aktyviai registravosi dalyvauti renginiuose bei patys rodė didelį entuziazmą teorinėse ar praktinėse užduotyse. Džiaugiamės ir tuo, kad projekte dirbo savo srities specialistai, kurie noriai dalinosi sporto šakos subtilybėmis, o vaikams reguliarios treniruotės, skambant muzikai, geru oru paliko neišdildomus įspūdžius. Smagu ir tai, kad rankinis leido atsiskleisti ir daugybei sportininkų, kurie ne kartą stebino aplinkinius ir dalyvius puikiais epizodais aikštelėje. Vykdant stovyklas Tauragėje ar Zarasuose užsimezgė naujos pažintys, idėjos, ambicijos dirbti su rankiniu sporto šaka dar aktyviau ir galiausia mūsų tikslas, kaip organizacijos, kad Lietuvos rankininkai garsintų Lietuvą ir už valstybės ribų.
Kaip žinoma, rankinio žaidėjai kiekvienoje komandoje yra skirstomi į skirtingas pozicijas: vartininkas, krašto žaidėjas, įžaidėjas, pusiau krašto žaidėjas, linijos žaidėjas ir gynėjas. Mūsų organizacija visuomet vykdydavo bendras treniruotes neakcentuojant pozicijų reikšmingumo. Dėka šio sporto projekto, bus vykdomos sisteminės treniruotės, skirtos ne bendram vaikų ir komandų lavinimui, o atsižvelgiant į kiekvienos pozicijos unikalumą, poreikius ir t.t., taip, tikimasi, suteikiant daugiau žinių ir gebėjimų visiems tikslinės grupės nariams. Taip pat mūsų organizacija niekuomet neakcentuodavo sportuojančiųjų lyties ir treniruotes vykdydavo nepriklausomai nuo to. Vykdant šį sporto projektą bus ypatingai skatinamas mergaičių fizinių aktyvumas, taip siekiant užtikrinti lyčių lygybę. Planuojama, kad fizinio aktyvumo pratybose dalyvaus 70 - 80 % mergaičių.
Olimpines ir pasaulio čempiones bei daugkartines Čempionių lygos nugalėtojas išugdęs Vilniaus „Eglės“ rankinio klubas paminėjo 50 metų jubiliejų. Per klubo istoriją net tris kartus Europos taurės turnyro finale žaidusi „Eglė“ Vilniuje surengė šventinį turnyrą ir komandos legendų pagerbimą.
Iškilmingoje šventėje buvo pagerbti klubo įkūrėjai, treneriai, legendinės kelių kartų rankininkės, skirtingais laikotarpiais žaidusios „Eglės“ komandoje.
„Džiugu, kad į jubiliejinį renginį pavyko sukviesti daugybę prie „Eglės“ įkūrimo, jos puoselėjimo ir šlovingų pergalių prisidėjusių žmonių. Gaila, kad dėl sveikatos problemų negalėjo dalyvauti kai kurie klubo įkūrėjai ir treneriai, užsienyje gyvenančios rankininkės. Bet visi jie buvo prisiminti, kaip ir visa įspūdinga klubo istorija“, – sakė šventės organizatorius, nuo 2016 m. „Eglės“ komandą treniruojantis Karolis Kaladinskas.
Vilniaus „Eglės“ rankinio komanda buvo įkurta 1974 m., tuometės sporto draugijos „Nemunas“ vadovų Algirdo Dauguviečio ir Kleopo Girdžiaus iniciatyva. Įkūrimo pradžioje Grigorijaus Gutermano ir Juozo Pilkausko suburtą „Eglės“ komandą treniravo legendiniai Aneta Barisienė, Stasys Ilikevičius, Antanas Taraskevičius ir kiti.
Jau 1981 m. „Eglės“ rankininkės iškovojo SSRS čempionato bronzos medalius ir įgijo teisę žaisti antrame pagal pajėgumą Europos klubų turnyre – Tarptautinės rankinio federacijos IHF taurės turnyre (dabartinė EHF Europos lyga). Jau debiutiniame sezone „Eglė“ pateko į Europos taurės turnyro finalą ir tik lemiamoje dvikovoje pralaimėjo Zagrebo „Trešnjevka“ komandai.
1987 m. dar kartą iškovoti SSRS čempionato bronzos medaliai sugrąžino „Eglę“ į IHF taurės turnyrą, kur buvo iškovotas skambiausias trofėjus klubo istorijoje. 1988 m. A. Taraskevičiaus treniruojamos „Eglės“ rankininkės finale pranoko Titogrado (dabar Podgorica) „Budučnost“ ekipą ir tapo IHF taurės laimėtojomis. Po metų „Eglė“ vėl pateko į IHF taurės finalą, bet čia turėjo pripažinti Rumunijos „Ramnicu Valcea“ klubo pranašumą.
„Eglės“ auklėtinės per savo karjeras susižėrė daugybę svarbiausių titulų ir įvertinimų. Sigita Mažeikaitė-Strečen tapo olimpine čempione 1980 m. Maskvos žaidynėse ir iškovojo auksą 1982 m. pasaulio čempionate. Aušra Miklušytė-Fridrikas tapo pasaulio čempione 1990 m. ir net šešis kartus laimėjo Čempionių lygą. 1999 m. A. Fridrikas buvo išrinkta geriausia pasaulio rankininke, dar du kartus (1998 ir 2002 m.) lietuvė rinkimuose užėmė 3 vietą. Keturis kartus Čempionių lygoje triumfavo Rima Sypkuvienė. Net septynios „Eglės“ rankininkės yra iškovojusios pasaulio jaunimo čempionių vardus.
Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, „Eglė“ net 19 kartų tapo šalies čempione 1990 – 2000, 2002 ir 2004 – 2010 m.
Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionaline sporto agentūra prie LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.
Reklama