PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Kovo 1 d. 08:48

Specialistų atsakomybė – „ištraukti“ nepilnamečius iš alkoholio gniaužtų

Kaunas

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


74086

Besaikis alkoholio vartojimas – opi problema, kamuojanti ne tik sunkumų patiriančius suaugusiuosius, bet ir nepilnamečius asmenis. „Kai turiningą laisvalaikį ir jaunystės polėkį pakeičia alkoholis ir cigaretės susėdę kalbame su vaiku akis į akį, bandydami įrodyti, kad šiuo keliu jis toli nenueis“, teigia Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vyr. specialistas Eimutis Blažys.

Specialisto teigimu, jiems dažnai tenka gelbėti vaikus ne tik iš tėvų, negebančių tinkamai pasirūpinti savo atžalomis, bet ir pačius vaikus atkalbėti nuo nenumaldomo noro patirti visas suaugusiųjų privilegijas – piktnaudžiauti rūkalais, alokoholiu, o kartais net ir narkotinėmis medžiagomis.

„Mes stengiamės rūpintis vaikų interesais ne tik formaliai, įvertindami situaciją, užpildydami dokumentus ir panašiai, bet jaučiame atsakomybę realiai pažinti vaikus, suprasti jų bėdas ir išgyvenimus, patarti jiems, kaip reikėtų teisingiau pasielgti, kad savo gyvenimo neiššvaistytų vėjais“, – pripažįsta E. Blažys.

Anot jo, kalbant su vaiku, kuris yra geras, protingas žmogus, tik dažnai tapęs netinkamų aplinkybių auka, sunku surasti motyvuojančių ir įkvepiančių žodžių, kurie priverstų jį susimąstyti ir keisti savo žalingus įpročius.

„Visai neseniai teko pakviesti pokalbiui jauną vaikiną, dar nesulaukusį pilnametystės, bet jau kelis mėnesius pastoviai vartojantį alkoholį. Aš žinau jo tėvus, žinau jų problemas ir tų problemų sukeltas pasekmes, tad žiūrėdamas į tą vaiką, negalėjau leisti, kad toks pats likimas lauktų ir jo paties. Taigi, nuoširdžiai pasikalbėjome, sutarėme, kad bendromis jėgomis ieškosime jam specialistų pagalbos, stengsimės, kad tai būtų tik problemos pradžia, kuriai dar galima užbėgti už akių“, teigė E. Blažys.

Skyriaus mobiliosios komandos priklausomybių specialistė Indrė Preisaitė pritaria, kad alkoholis itin greitai palaužia nepilnamečius, kurie trokšta nepriklausomo gyvenimo, siekia pritapti prie draugų, įgauti daugiau pasitikėjimo savimi arba susidoroti su savo problemomis.

„Priklausomybės mus gyvenime paliečia nepriklausomai nuo mūsų amžiaus ar socialinio statuso. Tai rimta problema, kuriai išspręsti reikia didelės vidinės motyvacijos ir aplinkinių palaikymo. Gali būti, jog vaikas augo puikioje šeimoje ir matė gerą tėvų pavyzdį, bet užtenka tik vieno žingsnio į šoną, kad visos vertybės ir siekiai subyrėtų“, – sako I. Preisaitė.