PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Lapkričio 11 d. 07:00

Spalį fiksuota 1,7 procento infliacija

Vilnius

A. Rutkausko nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


193597

Spalį fiksuota 1,7 proc. infliacija – tiek, palyginti su rugsėju, pabrango vartojimo prekės ir paslaugos. Spalį vidutinė metinė infliacija sudarė 3,1 proc.; metinė infliacija - 8 proc.

Daugiausia tam įtakos spalio infliacijai turėjo degalų ir tepalų, šilumos energijos, drabužių ir avalynės, kitų asmens priežiūros prietaisų, reikmenų ir priemonių, trumpalaikio naudojimo namų ūkio prekių, duonos ir grūdų produktų kainų padidėjimas bei keleivių vežimo oro transportu paslaugų, daržovių, farmacijos gaminių kainų sumažėjimas.

Statistikos departamento duomenimis, vartojimo prekių kainos per mėnesį padidėjo 2,2 proc., paslaugų – 0,3 proc.

Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 1,6 proc., rinkos – 1,7 proc.

Spalį, palyginti su rugsėju, transporto prekių ir paslaugų kainos padidėjo 3,5 proc. Pokytį lėmė degalų ir tepalų (7,3 proc.) kainų padidėjimas bei keleivių vežimo oro transportu paslaugų (10,3 proc.) kainų sumažėjimas.

Dėl naujų rudens–žiemos sezono kolekcijų drabužių ir avalynės kainos padidėjo 5,5 proc. Avalynė pabrango 10,4 proc., drabužiai – 3,5 proc.

Būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainų pokytį (kainos padidėjo 2,6 proc.) nulėmė šilumos energijos (12,1 proc.), suskystintų dujų maistui gaminti (9,8 proc.), kietojo kuro (1 proc.) kainų padidėjimas.

Maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos padidėjo 0,9 proc. Labiausiai kito kai kurių šviežių vaisių ir daržovių kainos: daugiausia padidėjo trumpavaisių agurkų, šilauogių, avokadų, greipfrutų, pomidorų kainos, bet sumažėjo citrinų, morkų, svogūnų, burokėlių, žiedinių kopūstų kainos. Taip pat pabrango padažai, pagardai, kava, makaronai, o atpigo ledai, grietinėlė, konservuotas pienas.

Spalio metinė (2021 m. spalį, palyginti su 2020 m. spaliu) infliacija sudarė 8 proc. Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo degalų ir tepalų, šilumos energijos, daržovių, kietojo kuro, dujų, elektros energijos, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų paslaugų, azartinių lošimų (loterijos bilietų), asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų kainų padidėjimas bei spirituotų gėrimų, vandentiekos kainų sumažėjimas.

Vartojimo prekių kainos per metus padidėjo 8,5 proc., paslaugų – 6,8 proc.

Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos kainos per metus padidėjo 10,7 proc., rinkos – 7,6 proc.

ELTA