Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Kaišiadorietis Kazimieras Malinauskas (stovi) sakė, jog esant tokiam tarybos darbui, Etikos komisijoje būti jis nematąs tikslo.
Virginija ŠimkūnienėŠaltinis: Etaplius.lt
Tam tikra prasme lapkričio 29-osios savivaldybės tarybos posėdis nedaug kuo skyrėsi nuo pastaruoju metu vykstančių kitų. Nors dabartinė valdančioji dauguma jau užėmė didžiąją dalį postų, dėl kurių ilgą laiką blokavo aktualių spendimų svarstymą, panašu, kad noras „pasižymėti kuo didesnę teritoriją“ nepalieka ir toliau. Skirtumas tik tas, kad „sostų karai“ juos pagaliau užsėdus, virsta banaliais nykštukų mūšiais.
3.png
PAVARDĘ ĮRAŠĖ, DOKUMENTĄ PAMIRŠO?
Apie tai liudijo ir gerokai užsitęsusios diskusijos dėl naujos Etikos komisijos sudarymo, tarsi įtraukti į komisiją kuo daugiau savo pasiūlytų asmenų būtų jei ne respublikinės, tai didžiausios svarbos rajono masto reikalas. Juolab, kad komisija, kaip ir visi kiti savivaldybės tarybos sudaryti komitetai ir komisijos, veiks tik iki naujų rinkimų, kurie, kaip visiems seniai žinoma, įvyks jau kovo 3-ąją – iki jo liko 3 eiliniai savivaldybės tarybos posėdžiai... Kadangi pasikeitė valdančioji dauguma, privalo keistis ir Etikos komisijos pirmininko bei pavaduotojo personalijos – kaip reikalauja teisės aktai, šios pareigos turi atitekti opozicijai, tad meras parengė atitinkamą sprendimo projektą, kuriame pirmininku siūlomas K. Jakelis, o pavaduotoju – R.Kubiakas. Tačiau vicemerė R. Gliaudelienė pateikė kitą projektą, jame siūloma keisti ir daugiau komisijos narių. Būtent dėl jo ir užvirė diskusijos: nei pati pateikėja, nei ją palaikantys daugumos atstovai niekaip negalėjo suvokti, kad nepakanka sprendimo projekte įrašyti žmogaus pavardę – siūlomiems visuomenės bei organizacijų atstovams dar privalu turėti įgaliojimus. Kai pristatydamas sprendimo projektą tarybos sekretorius Stasys Urbonavičius pasakė, jog viena kandidatūra būtent dėl įgaliojimo nebuvimo negali būti įtraukta į sprendimo projektą, pasipylė virtinė kaltinimų jam pačiam.
– Vieną kartą reikia išspręsti, kam jis dirba – ar savivaldybės tarybai, ar kažkokiai frakcijai, kuri dabar yra mažumoje, - dėl S. Urbonavičiaus tinkamumo suabejojo tarybos narys A. Jurevičius. Atsakydamas į tai, tarybos sekretorius dar kartą perskaitė atitinkamą teisės aktų punktą, o po vicemerės R. Gliaudelienės pastabos, skaitė jį ir trečiąjį kartą...
APIE MEILĘ...
Nesinori minėti seniūnaitės, dėl kurios ir kilo šios diskusijos, pavardės – nei jos tinkamumu, nei kitomis žmogiškomis savybėmis niekas neabejoja. Tiesiog, žmogus nekaltas, kad jį pasiūlę politikai pamiršo, nežinojo ar dar dėl kažkokių priežasčių nesutvarkė paprasčiausių formalumų, nepasirūpino įgaliojimu. Gal įstatymai ir ne visais atvejais yra tobuli, bet – kol galioja – jų reikia laikytis. Juk, tiesą sakant, kažin, ar tam nelemtam įgaliojimui parengti būtų prireikę laiko daugiau, nei užėmė tos tuščios ir piktos kalbos apie „stabdžius iš viršaus“, neva, apie kažkokias slaptas paskatas, kaip buvo galima suprasti iš kai kurių pasisakymų. Iš pradžių buvo sudėtinga suvokti, kodėl posėdyje dalyvavęs visuomenės atstovas, Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas A. Armonas prakalbo apie mero „nemeilę“ jam. Pasirodo, vicemerės parengtame sprendimo projekte buvo įrašyta ir jo pavardė, tačiau ją projekto rengėja atsiėmė dar komiteto posėdyje dėl tos pačios priežasties – nebuvo įgaliojimo. A. Armonas sakėsi nesiveržiantis į komisiją, jei merui nepatinka, tačiau kalbėjo, jog tiek jį, tiek buvusius savanorius įžeidžia, kad komisijos pirmininko pavaduotoju pasiūlytas mero patarėjas R. Kubiakas, kuris buvo susijęs su KGB sąrašais. Prie mikrofono priėjęs R. Kubiakas, savo ruožtu, sakė, jog jau ne kartą yra kalbėjęs, rašęs, jos įtraukimas į rezervo sąrašus yra ne tas pats, kaip darbas KGB, tačiau ši korta kiekvieną sykį traukiama prieš rinkimus. Padėtį „stabilizuoti“ bandė K. Jakelis, klausdamas pranešėjo, ar uždrausta norimą kandidatūrą į Etikos komisiją pateikti kitame posėdyje, bet jau su reikiamu įgaliojimu. Buvo patvirtinta, jog neuždrausta. Tačiau debatai tęsėsi. Į juos įsijungęs A. Janavičius sakė, jog kandidatų į komisiją sąraše yra ir jam nepatinkančių pavardžių, pavyzdžiui, M. Muižiniko... D. Nasevičienė R. Gliaudelienės klausė, kuo netiko mero parengtas sprendimo projektas, kuriame palikta buvusi komisija, tik pakeisti pirmininkas ir pavaduotojas, ką blogo padarė iki šiol dirbusi Etikos komisija, kad reikėjo rengti kitą sprendimo projektą. R. Gliaudelienė paaiškino, jog senojoje komisijoje dirbo A. Neniškienė, kuri susijusi giminystės ryšiais, dėl ko galėtų kilti interesų konfliktas,vietoj jos pasiūlyti kiti žmonės.
ATSIPRAŠĖ, KAD LAIKOSI ĮSTATYMŲ
Nusistebėjęs, jog vis atsiranda keistas poreikis reikalaujanti, kad būtų pažeidinėjami teisės aktai, meras V. Tomkus atsiprašė už tai, kad stengiasi laikytis įstatymų. Taip pat jis sakė nematąs priežasties, kodėl turėtų būti išbraukta A. Neniškienė – kilus interesų konfliktui juk nuo balsavimo galima nusišalinti. Tačiau jo kvietimas balsuoti už savo parengtą sprendimo projektą, palaikytas nebuvo. 15 balsų už (R. Gliaudelienė, K. Baniūnienė, M. Mitkus, A. Jurevičius, A. Lakštauskas, L. Rudienė, A. Radvila, K. Moroza, V. Streikauskas, Š. Čėsna, K. Petkevičius, K.V. Meilutis, R. Urmilevičius, G. Gružauskas, R. Gincas) pritarta vicemerės R. Gliaudelienės pateiktam sprendimui (kandidatūros, kuriai trūko įgaliojimo, teikėja atsisakė).
KELI „KODĖL“?
Ramiai ir beveik abejingai stebint iš šalies, kyla įvairių klausimų: vardan ko tos karštos batalijos. Na, dėl vadovų pareigybių dar buvo suprantama, o dabar? Neaišku, ir kodėl savo pozicijos naujoji dauguma nesilaikė iki galo – vietoj to, kad komitetuose ir didžiajame posėdyje viena po kitos atsisakytų siūlomų dviejų kandidatūrų, gal teisingiau ir principingiau buvo parengti reikiamus dokumentus – juk, viso labo, tai tik įgaliojimai... Graudu klausytis buvo ir patriotiškų pagraudenimų apie savanorius, nes praeities nuopelnus politikai linkę vertinti, kaip jiems patogiau. Juk jau antrame posėdyje iš eilės abejotiname kontekste vis minima Audronė Neniškienė – taip pat tremtinio, ilgus metus lageryje kalėjusio Vlado Nasevičiaus dukra. To paties, kuris buvo birželio sukilimo štabo narys ir kuris suimtas ir uždarytas į kalėjimą belikus viso labo tik 2 dienoms iki jo planuoto paskelbimo Vidaus reikalų ministru. Dar daugiau – V. Nasevičiaus vaikai nedvejodami išpildė tėvo norą jam mirus pašarvoti su Lietuvos savanorio uniforma, jų neįtikino ir neišgąsdino tuometinių saugumiečių reikalavimai ir gąsdinimai perrengti velionį civilio kostiumu. Įsidėmėkime – tai buvo 1986-aisiais. Kiek žmonių tais laikais būtų išdrįsę? Garbė šeimai, šia „korta“ nė vienas nepasinaudojo vardan galimybės užimti kokias nors pareigas ar apsiginti. Tik vargiai, ar daug kas iš posėdyje diskutavusių, supras, kodėl... O šiaip, labai teisingi pasirodė į Etikos komisiją posėdyje pasiūlyto Senamiesčio seniūnaičio, buvusio ilgamečio savivaldybės tarybos nario Kazimiero Malinausko žodžiai: – Dalyvauti šitoj komisijoj šiandien, kai vyksta šitoks taryboj darbas, ir dėl tų kelių dienų, tikrai nesutiksiu.Vien dėl to, kad ši taryba paskutiniu metu nedirba, pamiršo visus savo įsipareigojimus, kuriuos pradžioj kadencijos buvo numatę, įvedė tokią destrukciją, suirutę taryboj, kad dirbt šiuos kelis mėnesius tikrai nematau tikslo.
KOMPLIMENTAS
Beje, didelis komplimentas Liberalų sąjūdžio politikams – buvę „perversmo“ savivaldybės taryboje ašimi, šiandien jie nesivargina veltis į abejotinas diskusijas, su ramia šypsena stebėdami, kaip audrinasi jų naujieji sąjungininkai...
Autorės nuotr.