PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2025 m. Balandžio 9 d. 08:13

Sostinėje ir Vilniaus rajone dėl pernykštės žolės deginimo pasitelkti dronai

Vilnius

PAGD nuotr.

EtapliusŠaltinis: Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas


354935

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiuo metu daugėja iškvietimų į gaisrus atvirosiose teritorijose – dega sausa pernykštė žolė ir miško paklotė. Tai kelia grėsmę žmonių saugumui ir gamtai.

Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnai kartu su Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės šauliais, siekdami sumažinti tokių gaisrų skaičių, savaitgalį vykdė gaisrų prevencijos akciją „Nedegink žolės!“ Reido metu buvo tikrintos Vilniaus miesto ir rajono teritorijos, jos žvalgytos naudojant dronus.

„Vien šiemet ugniagesiai gelbėtojai atvirosiose teritorijose Vilniaus mieste ir rajone gesino per 220 gaisrų, kurie išdegino daugiau nei 130 ha, tai sudaro ketvirtį visų šalyje kilusių gaisrų atvirosiose teritorijose, – teigia Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas Osvaldas Vladarskis. – Dedame daug pastangų ir ieškome naujų būdų, kaip užkirsti kelią žolės deginimui ir keisti gyventojų įpročius.“ Beje, pareigūnai, grįždami iš reido, Minsko plente, Rūkainiuose, pastebėjo degantį neprižiūrimą laužą, kurį užgesino parankinėmis priemonėmis.

Nors reido metu nebuvo aptikta degančios pernykštės žolės, dronais buvo fiksuoti dideli išdegusios žolės plotai. Pareigūnai bendravo su gyventojais ir atkreipė jų dėmesį į gaisrų atvirosiose teritorijose pavojus ir jų padarinius.

Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad sausą žolę, nendres, nukritusius lapus, šiaudus, laukininkystės, daržininkystės, augalinės kilmės liekanas lauko sąlygomis leidžiama deginti tik surinktas (sugrėbtas) į krūvas, kai nėra galimybių jų kompostuoti (arba kompostavimas gali sąlygoti augalų kenkėjų plitimą) ar kitaip panaudoti, ne arčiau kaip 30 metrų nuo statinių. Deginimas turi būti nuolat stebimas, jį baigus, smilkstančią ugniavietę privaloma užgesinti užpilant vandeniu, smėliu ir pan.

#ŽOLĖ#DEGINIMAS#VILNIUS#RAJONAS#UGNIAGESIAI