Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Ričardas Pasiliauskas
Marija BurbienėŠaltinis: Etaplius.lt
Vasara išrengia, apnuogina. Su malonumu išsitiesiame pajūrio smėlyje, gaudome saulės spindulius. Deja, nors visi žinome, kaip jautriai oda reaguoja į juos, labai dažnai nejaučiame saiko. Pliaže praleidžiame visą dieną, nes palaipsniui degintis, kai prie jūros nuplanavę būti dieną dvi, paprasčiausiai nėra kada. Ir vietoje išsvajoto rezultato – gražaus įdegio – namo grįžtame įraudę kaip virti vėžiai.
mega-sun-3.jpg
– Be abejo, šiek tiek įdegusi oda atrodo ir gražiau, ir sveikiau, o kad įdegtume tolygiai ir neskausmingai, pripratinti odą prie saulės spindulių reikia palaipsniui. Deja, dažniausiai neturime kada. Alternatyva saulei – soliariumas, kuriuo dažniausiai ir naudojasi žmonės, neturintys laiko degintis lauke. 8–10 minučių soliariume atstoja trijų keturių valandų „kepimą“ saulėje, kuri ypač pavojinga pirmoje dienos pusėje, – sako grožio studijos „Mega Sun“ savininkė Gerda Zokė, turinti ilgametę soliariumo specialistės patirtį.
Pasak Gerdos, jeigu laikomasi saugaus deginimosi soliariume taisyklių, galima tikėtis, kad pavyks atsikratyti nedidelių spuogelių, psoriazės, egzemos, užgis žaizdelės ir pagerės odos būklė. Teigiama, kad deginimasis soliariume gali būti net saugesnis už įprastą, nes atliekant šias procedūras taip pat gaunama vitamino D. Dėl ultravioletinės soliariumo šviesos padidėja antikūnių kiekis kraujyje ir stiprėja imunitetas, įgyjamas atsparumas peršalimo ligoms.
„Mega Sun“ yra trys aparatai: du horizontalūs – su ištisinėmis lempomis, ir su sumažintu šviesos intensyvumu veido srityje – skirti degintis gulomis. Trečiasis – vertikalus su stipresniu oro srautu, nesukeliančiu prakaitavimo. Juo dažniau mėgsta naudotis vyrai arba tie, kuriems gulėjimas uždaroje „kapsulėje“ kelia baimę.
Soliariumai ypač populiarūs pavasarį.
– Vieni klientai nori tolygaus įdegio visus metus, kiti – tik prieš keliones į karštuosius kraštus, kad be baimės galėtų lepintis tiesioginiais saulės spinduliais. Ankstesniais metais balandį būdavo pats pikas. Šiemet visą pavasarį nedirbome ir tik po karantino nuo gegužės 18 dienos pradėjome teikti paslaugas, – sako Gerda.
Per dieną, pasak jos, soliariumu pasinaudoja daug klientų – nuo 18-mečių iki 70-mečių. Kiek laiko išbūti, atsižvelgiama pagal odos tipą. Jautriausiai į ultravioletinius spindulius reaguoja šviesi oda. Tokiems specialistė pataria pradėti nuo 4 min. ir ilginti laiką palaipsniui, kai tuo tarpu tamsesniems žmonėms naudotis soliariumu galima kur kas ilgiau. Tarp procedūrų būtina bent dienos pertrauka.
– Svarbiausia, kad soliariumas netaptų priklausomybe. Norint turėti gražų įdegį, prieš procedūrą naudojami specialūs odą apsaugantys kremai. Anksčiau klientai galėdavo naudotis savo kremais, dabar – tik salono siūlomomis specialiai soliariume skirtomis priemonėmis su kuo didesniu poveikiu, apsaugančiu nuo kenksmingų ultravioletinių spindulių. Be to, dėl šių spindulių poveikio soliariume patariama pridengti galvą skarele ir užsidėti akinius.
Prieš soliariumą nepatariama praustis muilu, taip pat naudoti maitinamųjų kremų ir vaistinių tepalų, kurių sudėtyje yra hormonų. Taip pat nereikėtų degintis su makiažu, nes yra tikimybė, jog padidės odos pigmentacija. Nepatariama soliariumu piktnaudžiauti turintiems didesnių nei 1 cm apgamų arba daug mažų apgamėlių. Ypač atsargūs turi būti ir didelių tatuiruočių savininkai – joms apsaugoti būtinai reikia naudoti specialų apsauginį kremą.
Yra kremų, skatinančių įdegimą – tai specialūs kremai su bronzantais, kurie sustiprina ir patamsina įdegį, išlygina nelygiai įdegančias vietas, suteikia sveiką ir gražų odos blizgesį.
– Procedūros su bronzantais yra greito ir atidėto veikimo. Pirmu naudojamasi, kai norima turėti gražią odą kokiai nors progai. Vis dėlto tam taip pat odą reikia paruošti iš anksto: pasinaudoti soliarumu 3–5 kartus ir tik tada naudoti bronzinį kremą. Toks įdegis išlieka 1–2 dienas. Antras – atidėto veikimo – bronzantas naudojamas tada, kai efektą norima išlaikyti ilgiau. Pasitepus juo, taip pat po kelių trumpalaikių procedūrų, įdegis išryškėja kitą dieną ir išsilaiko iki 7 dienų, – patirtimi dalijasi Gerda.
Pasak jos, soliariumo, kaip ir saulės, gali būti per daug, kai neapskaičiuojama laiko. Tad buvimo soliariume laiką rekomenduojama ilginti tik 1–2 minutėmis, o ne 3–4, kaip to pageidauja kai kurie klientai, tikėdamiesi stipresnio įdegio.
Norint, kad gražiai įdegtų kojos, naudojamas kremas su dilgčiukais, kurie sužadina įdegį labiausiai nepasiekiamose kūno vietose. Jį daugiausia naudoja moterys, norinčios, kad gražiai įdegtų kojos.
– Būna, kad vos išėjusios iš soliariumo moterys susiruošia į pliažą. Visada jas perspėju, kad tą pačią dieną būti saulėje nerekomenduojama. Po deginimosi soliariume, kaip ir saulėje, tinka visi drėkinantys kremai, odą palepinti galima ir losjonu, kurio sudėtyje būtų vitaminų A ir C, – pataria Gerda.
Ričardo Pasiliausko nuotraukos
Prieš naudojantis soliariumu Gerda Zokė klientams suteikia naudingos informacijos: kiek minučių jame praleisti, ko negalima prieš deginimąsi, kokias priemones naudoti po jo ir t. t.
Soliariumu dažniausiai naudojasi žmonės, neturintys laiko degintis lauke.