PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Spalio 13 d. 11:21

Socialinėse dirbtuvėse gimsta stilingi gaminiai

Marijampolė

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


190912

Dar pernai metais Marijampolėje veiklą pradėjo socialinės dirbtuvės, kuriose darbuojasi apie 13 asmenų, turinčių psichikos ir (ar) proto negalią. Iš pradžių nedrąsiai pradėję kurti įvairius darbelius, neįgalieji taip patobulėjo, kad jų sukurtus gaminius noriai įsigyja kokybę, gerą kainą ir stilingą gaminio išvaizdą vertinantys pirkėjai.


Foto galerija:

resize-1200x900-img-4770.jpg
resize-1200x900-img-4771.jpg
resize-1200x900-img-4769.jpg
resize-1200x900-img-4767.jpg

Įsitikinti, kad socialinėse dirbtuvėse gimsta nuostabūs darbai gali kiekvienas užsukęs į jų parduotuvėlę socialiniame tinkle „Facebook“ „Rankdarbių skrynia“.

Šiandien šiose, VšĮ senjorų ir neįgaliųjų dienos centro „Židinys“ administruojamose socialinėse dirbtuvėse lankėsi Marijampolės savivaldybės vicemeras Artūras Visockis, Socialinės ir sveikatos apsaugos komiteto pirmininkas Alvydas Kirkliauskas,  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo atstovai Evaldas Ulevičius ir Dana Liukinevičienė bei Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Svajonė Rainienė.

Ir iš tiesų, lyg mažoje įmonėje, čia vyksta tikras grožybių gamybos procesas: kuriami kalėdiniai vainikai, kalėdiniai žaisliukai, akį traukiantys stilingi vienetiniai krepšiai, unikalūs atvirukai ir daug kitų mielų džiuginančių smulkmenų. Yra darbus koordinuojantis meistras ir darbuotojas padedantis sukurtus darbelius reklamuoti ir parduoti. Teisybės dėlei, stebina, kad sukurti produktai tikrai kokybiški ir pagaminti be galo kruopščiai.

Pristatydamas vizito tikslą KPPAR vadovui,  Artūras Visockis supažindino su čia dirbančiais žmonėmis, darbo specifika, su kartais šiems norintiems į visuomenę integruotis žmonėms klijuojamomis skaudžiomis „etiketėmis“ ir nepelnytu jų nuvertinimu. „Nors vis dar egzistuoja „klišės“ dėl psichinę ar proto negalią turinčių žmonių, mes šiandien galime matyti kiek naudos jų asmeniniam ir profesiniam tobulėjimui duoda užimtumas. Pernai metais, socialinių dirbtuvių veiklos pradžioje, visi galvojome, kaip gi seksis šios idėjos įgyvendinimas. Šiandien mes matome žmones, kurie yra tokie, kaip ir mes: pasiruošusius dirbti ir kurti,  ir jau nebeįsivaizduojančius savęs be darbo. Jie jau yra pasiruošę ne tik kurti rankdarbius, tačiau atlikti ir įmonių užsakymus ir taip dar labiau integruotis į darbo rinką. Manau, kad šie darbštūs žmonės ir atsakingas verslas tikrai gali pabandyti užmegzti dialogą“ – kalbėjo A. Visockis.

Vicemeras kaip pavyzdį paminėjo kitų socialinių dirbtuvių pavyzdį, kai čia dirbantys neįgalieji sulaukia įmonių prašymų lankstyti ir klijuoti dovanų dėžutes, rūšiuoti ir pakuoti smulkias prekes ir pan. Būtent apie galimybę pasitelkti neįgaliuosius įmonių veikloje ir buvo kalbėta šio vizito metu.

Evaldas Ulevičius domėjosi tam tikrais techniniais aspektais, šiuo metu vykdomais darbais ir neslėpė pozityvaus požiūrio į šių žmonių norą dirbti, kurti ir realizuoti save.

Susitikimo pabaigoje Alvydas Kirkliauskas atskleidė, kad su daugeliu psichinę ar proto negalią turinčių žmonių jis bendrauja asmeniškai ir noriai jiems padeda vienu ar kitu jiems kylančiu klausimu. Pasak Tarybos nario, šių žmonių gebėjimas džiaugtis yra tiesiog užkrečiantis, kaip ir noras vis kažko naujo išmokti. Atradę geriausią būdą sukurti vieną ar kitą gaminį, šie darbštūs žmonės tai daro tiesiog nepriekaištingai.