PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2017 m. Spalio 6 d. 12:07

Socialdemokratų etikos sargai spręs dėl partijos tarybos sprendimui nepaklususių Seimo narių

Lietuva

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


16369

Šeštadienį Socialdemokratų partijos Etikos ir procedūrų komisija ketina įvertinti partijos tarybos sprendimui nepaklususių Seimo narių elgesį. Į posėdį pakviesti Seimo socialdemokratai, kurie pasisakė už frakcijų koalicijos sudarymą su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

Etikos sargai gali skirti jiems įspėjimą arba papeikimą, arba siūlyti partijos tarybai šalinti juos iš partijos.

Valdančiąją daugumą remiančios Seimo Socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnas Andrius Palionis nenusiteikęs optimistiškai. „Jaučiu, kad jų sprendimas bus šalinti“, - žurnalistams yra sakęs A. Palionis. Politikas mano, kad jo vadovaujama frakcija išliks, tačiau, koks jos gali būti pavadinimas, jis nesiėmė spėlioti.

Rugsėjo 27 d. LSDP Etikos ir procedūrų komisija konstatavo, kad sprendimas sudaryti frakcijų koaliciją Seime su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija buvo priimtas „nepaisant LSDP Tarybos nutarimu priimto sprendimo ir prieštarauja jo esmei, neatitinka partijos išreikštos valios ir LSDP Statuto reikalavimų“.

LSDP Etikos ir procedūrų komisija rekomendavo LSDP nariams, kurie yra ir LSDP frakcijos nariai Seime, per savaitę pašalinti Statuto pažeidimus bei informuoti komisiją apie rekomendacijos įvykdymą ar atsisakymą ją vykdyti.

Tuo tarpu LSDP frakcijos Seime nariai mano, kad Etikos ir procedūrų komisijos sprendimas buvo priimtas pažeidžiant partijos statutą, nes LSDP frakcijos Seime nariai nebuvo pakviesti į komisijos posėdį ir neturėjo galimybės išsakyti savo argumentų.

Jų teigimu, rugsėjo 23 d. tarybos posėdyje dalyvavo 167 tarybos nariai, o pagal balsų skaičiavimo komisijos paskelbtus rezultatus, balsuojant dėl koalicijos sutarties nutraukimo iš viso balsavo 195 asmenys. „Tai įrodo, kad LSDP tarybos nario mandatai buvo išdalinti ne tarybos nariams. Komisija privalo išsiaiškinti, kas išdalino LSDP tarybos narių mandatus kitiems asmenims ir panaikinti šio neteisėto balsavimo rezultatus“, - tvirtina Seimo socialdemokratai.

Jų nuomone, priimant LSDP tarybos sprendimus buvo pažeistas kertinis LSDP statuto principas - demokratiškumas. „LSDP Seimo nariai siūlė papildyti nutarimą argumentais ir motyvais, kodėl nutraukiama koalicijos sutartis su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, taip pat nutarti, kaip bus įgyvendintas sprendimas, kokiu pagrindu bus įteisintas tolesnis partijų bendradarbiavimas. LSDP taryba paliko šį klausimą neišspręstą. Todėl LSDP frakcijos Seime nariams teko patiems spręsti, kaip vykdyti LSDP įsipareigojimus rinkėjams, kaip įgyvendinti LSDP programą ir užtikrinti politinį stabilumą Lietuvoje“, - sakoma Seimo narių atsakyme etikos sargams.

Seimo socialdemokratai tvirtina, kad vadovaudamiesi Konstitucija ir Seimo statutu jie susitarė dėl Seimo daugumos išlaikymo ir „tokiu būdu stabilizavo padėtį Lietuvoje“.

„LSDP pirmininko Gintauto Palucko kaltinimai LSDP Seimo nariams pažeidus LSDP statutą neatitinka tikrovės“, - tvirtina už koaliciją su „valstiečiais“ pasisakę parlamentarai.

Kaip ELTA jau skelbė, rugsėjo 25 d. Seimo socialdemokratų frakcija balsavo už sprendimą sudaryti frakcijų koaliciją su LVŽS frakcija pagal Seimo statutą.

Už koaliciją su „valstiečiais“ pasisakė 10 frakcijos narių: Juozas Bernatonis, Andrius Palionis, Antanas Vinkus, Artūras Skardžius, Rimantė Šalaševičiūtė, Gediminas Kirkilas, Rimantas Sinkevičius, Irena Šiaulienė, Algirdas Butkevičius ir Darbo partijos atstovas Valentinas Bukauskas, kuriam LSDP statutas negalioja. Prieš buvo 4: Rasa Budbergytė, Algirdas Sysas, Juozas Olekas, Raminta Popovienė. Susilaikė vienas - Julius Sabatauskas.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir Socialdemokratų partijos frakcijų seniūnų Ramūno Karbauskio ir A. Palionio pasirašytame dokumente išreiškiama tolesnė parama XVII Vyriausybės programai ir veiklai.

ELTA