PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Birželio 20 d. 10:44

Socialdemokratai palaikys „valstiečių“ siūlymą rengti apkaltą M. Navickienei

Lietuva

Rasa Budbergytė. ELTA / Dainius Labutis nuotr.

Viktorija SmirnovaitėŠaltinis: ELTA


305734

Seimo opozicijoje esanti socialdemokratų frakcija ketina palaikyti „valstiečių“ siūlymą rengti apkaltą atsistatydinusiai socialinės apsaugos ir darbo ministrei Monikai Navickienei.

„Socialdemokratų frakcija palaikys šios komisijos sudarymą“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį teigė frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Vis dėlto, Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis teigė, kad su jo atstovaujama politine jėga kol kas dėl to nesitarta.

„Jie nieko nederinę, čia jų iniciatyva. Gal jie ir suburs tą komisiją“, – sakė politikas.

LVŽS renka parašus dėl apkaltos M. Navickienei

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija ketina inicijuoti apkaltą buvusiai socialinės apsaugos ir darbo ministrei M. Navickienei. Partijos atstovai Seime pradėjo rinkti parašus, jog būtų sudaryta laikinoji tyrimo komisija, kuri tirtų konservatorės galimai neskaidrius ryšius ir galimas grėsmes nacionaliniam saugumui.

„Sudaryta komisija galės gauti visą su Seimo narės Monikos Navickienės veikla susijusią informaciją, kurią turi specialiosios tarnybos, tačiau negali viešai atskleisti. Visuomenė privalo būti detaliai informuota apie situaciją kuri kasdien kelia vis daugiau klausimų“, – išplatintame pranešime nurodo LVŽS frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė.

LVŽS siūlo komisiją sudaryti iš 12 Seimo narių, kurie turi teisę dirbti su įslaptinta informacija. Jeigu komisija būtų sudaryta, ji turėtų pateikti parlamentinio tyrimo išvadas iki rugpjūčio 1 d.

Komisija turėtų atsakyti į klausimus, kokie ryšiai sieja M. Navickienę bei jos sutuoktinį Mindaugą Navicką su verslininke Ieva Trinkūnaite bei jos sugyventiniu, už sukčiavimą kalėjusiu Vilhelmu Germanu bei jų įmonėmis. Norima išsiaiškinti, ar buvusi ministrė nedeklaruodama ryšių su minėtais verslininkais nežeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo. Taip pat siekiama nustatyti, ar Socialinių reikalų ir darbo ministerija (SADM) bei jai pavaldžios įstaigos viešųjų pirkimų būdų nebuvo įsigijusios paslaugų iš „Foxpay“ bei kitų Navickų, I. Trinkūnaitės ar V. Germanų valdomų įmonių.

Tarp klausimų – dėmesys ir Informacinės visuomenės plėtros komiteto viešajam konkursui, kurį laimėjo „Foxpay“. Galiausiai, norima išsiaiškinti ir buvusios ministrės šeimos kelionės privačiu lėktuvu į Dubajų aplinkybes.

Seimo statutas numato, kad teisę pasiūlyti parlamentui pradėti apkaltos procesą turi ne mažesnė nei 1/4 parlamentarų grupė – parašus po teikimo tekstu turi padėti bent 36 Seimo nariai.

ELTA primena, kad socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė nusprendė palikti postą tęsiantis skandalui dėl jos ir politikės sutuoktinio Mindaugo Navicko ryšių su įmone „Foxpay“, jos savininke Ieva Trinkūnaite ir verslininkės sugyventiniu, anksčiau už finansinius nusikaltimus kalėjusiu Vilhelmu Germanu.

Pati M. Navickienė tikina pirmadienį kelionę į Dubajų deklaravusi kaip dovaną ir sumokėjusi mokesčius nuo deklaruotos sumos.

Praėjusią savaitę prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Navickienės atleidimo. Pastaruoju metu politikė vadovavo tiek Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM), tiek laikinai ėjo švietimo ministrės pareigas.

Dekretu šalies vadovas pavedė finansų ministrei Gintarei Skaistei laikinai eiti socialinės apsaugos ir darbo ministro bei švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigas, kol į šiuos postus bus paskirti nauji ministrai.