Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt
Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Darius Juodaitis vasario 2 d. lankėsi Smalininkų seniūnijoje, kur susitiko su seniūnu Ramūnu Alminu bei seniūnijos darbuotojais. Seniūnas supažindino administracijos direktoriaus pavaduotoją su seniūnijos veikla, aptarė aktualiausias problemas, vykdomus ir planuojamais darbus bei ateities perspektyvas.
„Viena iš opiausių seniūnijos problemų – traktorius, kurio bloga techninė būklė reikalauja didelių investicijų, o ir atsarginių dalių šio modelio traktoriams jau nebegamina. Kol kas jis dar veikia, tačiau jam sugedus atlikti aplinkos tvarkymo bei priežiūros darbus seniūnijoje būtų sudėtinga. Lėšų naujam traktoriui įsigyti prašėme numatyti formuojant rajono biudžetą“, – susitikime akcentavo seniūnas.
Problemų kyla ir dėl užliejamų seniūnijos gyventojų sklypų, todėl itin svarbu pataisyti pralaidų aukštį. Kai kuriems gyventojams nerimą kelia ir vandens lygis Nemune. Baiminamasi, jog, vandeniui pakilus, šis gali apsemti jų namus. „Nors tokių namų seniūnijos teritorijoje yra tik keletas, susidarius ekstremaliai situacijai gyventojai galėtų prisiglausti Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos patalpose. Šį klausimą aptariau su įstaigos vadovybe“, – informavo seniūnas.
Gatvių apšvietimas rūpi kone kiekvienam seniūnijos gyventojui, todėl susitikime buvo aptarti Nemuno ir Parko gatvių apšvietimo klausimai. „Minėtos gatvės nėra apšviestos, nors jose yra didžiausias gyventojų judėjimas. Gyventojai jomis eina ir važiuoja į darbus Smalininkų technologijų ir verslo mokykloje, uždarojoje akcinėje bendrovėje „Jurlota“. D. Juodaitis patarė parengti apšvietimo įrengimo sąmatą ir kreiptis į rajono savivaldybės administraciją. „Reikia tik džiaugtis, kad miesteliuose turime verslininkų, kurie ne tik sukuria darbo vietas, bet ir prisideda prie organizuojamų švenčių ir kitų iniciatyvų. Mūsų užduotis – visokeriopai gerinti sąlygas verslui ir ieškoti visų galimybių įrengti kuo geresnę infrastruktūrą“, – kalbėjo D. Juodaitis.
Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas gilinosi ne tik į minėtas seniūnijos problemas, bet aptarė ir gerus pokyčius. Susitikime R. Alminas informavo apie siekį pagerinti seniūnijos pastate dirbančių seniūnijos ir ambulatorijos darbuotojų darbo sąlygas ir sumažinti kuro sąnaudas pastatui šildyti. „Įsigijus reikiamų priemonių pradėta izoliuoti pastato perdanga. Netoliese seniūnijos taip pat planuojame pastatyti pavėsinę, kurioje darbininkai turėtų galimybę ruošti medieną esant ir blogoms oro sąlygoms“, – sakė jis.
Susitikime paliesta ir Smalininkų miesto heraldikos tema. Seniūnas informavo, kad vasario 1 d. buvo surengtas susitikimas su Smalininkų seniūnijos bendruomene dėl šio klausimo. Aktyviausi smalininkiečiai jau pateikė savo idėjų ir siūlymų dėl miesto herbo, vėliavos ir antspaudo, tačiau tam dar turi pritarti Lietuvos heraldikos komisija. R. Alminas sieks, kad ši iniciatyva būtų įgyvendinta dar šiais, Lietuvos valstybingumui jubiliejiniais metais.
Susitikime pasidžiaugta Jurbarko evangelikų liuteronų parapijos diakonijos „Jurbarko sandora“ veikla – pradėtu tvarkyti buvusio darželio pastatu, kuriame planuojama įrengti vaikų dienos centrą. Projektui pritarė ir Jurbarko rajono savivaldybės taryba. Projektui „Šeimos gerovės gerinimas Smalininkuose teikiant socialines paslaugas vaikams ir jų šeimos nariams“ 2017 m. lapkričio 30 d. pritarė Jurbarko rajono savivaldybė taryba. Šiame centre nepasiturinčių ir socialinės rizikos šeimų vaikai turės galimybę gauti socialinių ir gyvenimo įgūdžių, ugdymo, sociokultūrines ir kitas su vaiko ugdymu, integracija į šeimą, visuomenę susijusias paslaugas. Teikiamos paslaugos bus nukreiptos į vaiko saugumą, kasdieninių gyvenimo įgūdžių formavimą, reikalingų buityje, socialinių, higienos įpročių ir bendravimo įgūdžių formavimą, dvasinį palaikymą, pagalbą ruošiant pamokas. Vaikai gaus maitinimą, laisvalaikio užimtumo paslaugas. „Įkūrus dienos centrą pagerės ne tik seniūnijos įvaizdis, bet taip pat atsiras naujų darbo vietų, padidės vaikų ir jaunimo užimtumas, bus sprendžiamos socialinės problemos“, – sako seniūnas.
Kurortinės teritorijos statusas – vienas iš didesnių Smalininkų seniūnijos ir vietos bendruomenės siekių, todėl ieškoma įvairių būdų, kaip pritraukti turistus. R. Almino teigimu, seniūnija ribojasi su tarptautinės reikšmės vidaus vandenų keliu, todėl siekiama Smalininkuose įrengti mažųjų laivelių prieplauką. Pagrindiniai uždaviniai – įregistruoti uostą, jį išvalyti ir suaktyvinti jame veiklą. Tuomet būtų galima organizuoti įvairias šventes tarp Jurbarko ir Smalininkų, laivų regatas. Mažųjų laivelių savininkams laikyti laivus Smalininkuose taip pat būtų labai patogu, tačiau šiuo metu čia jiems saugiai švartuotis galimybės nėra.
Administracijos direktoriaus pavaduotojas domėjosi uosto registravimo procedūromis ir reikalavimais, kalbėjo apie reikalingas lėšas šiems darbams atlikti. „Labai džiaugiamės daug idėjų turinčiu naujuoju Smalininkų seniūnu ir tikime, kad jo idėjos ir siekiai Smalininkų mieste padaryti daug teigiamų pokyčių bus realizuoti. Kalbant apie Smalininkų uostą, manau, kad jo įrengimas yra tęsinys dar ankstesnėse kadencijoje pradėtų darbų, todėl dėsime visas pastangas, kad pradėti darbai būtų užbaigti ir smalininkiečių noras – turėti uostą – būtų įgyvendintas“, – sako D. Juodaitis.
Jurbarko rajono savivaldybės informacija