PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Lengvos Kalėdos2023 m. Gruodžio 19 d. 09:10

Siuntų siuntimas: pakavimo patarimai ir rekomendacijos

Lietuva

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt


286844

Nenumaldomai artėja gražiausios metų šventės. O su jomis ne tik malonus jaudulys, bet ir skuba: atrodo, užduočių – milijonai. Įvairūs terminai darbe, dovanų paieška, šventinio meniu planavimas, susitikimai su draugais, kolegomis ir artimaisiais... O šiame veiklų sūkuryje svarbu nepamiršti ir dar vieno darbo – dovanų išsiuntimo brangiems žmonėms, kurie gyvena kituose miestuose ar net kitose valstybėse.

Tiesa, prieš siunčiant dovanas, svarbu išsiaiškinti: kaip supakuoti siuntas tinkamai? Ką daryti, kad dovanos žmones pasiektų pačios geriausios būklės? Kviečiame skaityti šį straipsnį, kuriame gausu siuntų pakavimo patarimų ir rekomendacijų, kad jūsų siuntų siuntimas būtų kuo sklandesnis.

Kokia turėtų būti siuntos išorinė pakuotė?

Pirmiausia, aptarkime, išorinę siuntos pakuotę – kokia ji turėtų būti? Vieno atsakymo nėra: siunta gali būti supakuota tiek į tinkamo dydžio kartotinę dėžę, tiek į specialią putplasčio dėžę ar į tvirto kartono, plastiko voką. Taip pat tiks ir paminkštintas burbulinis vokas.

Vis dėlto, rekomenduojame nepamiršti, kad siuntos gabenimo metu ji gali būna visaip kilnojama, netgi užkrauta kitų siuntų. Dėl to, pakuotė turėtų būti itin kokybiška. Juk nenorite, kad dovana ar prekė gavėją pasiektų sulūžusi ar sudužusi, tiesa?

Taip pat svarbu žinoti, kur turėtų būti užklijuotas siuntos lipdukas. Specialistai pataria jį klijuoti ant pačios pakuotės arba įdėti į „siuntos kišenę“. Svarbiausia, neklijuoti lipduko ant pakuotės briaunos ar sujungimo. Ir pabaigai: nepamirškite, kad ant dėžės ar voko neturėtų būti kitų etikečių, siuntų lipdukų ar ženklinimo.

Vidinė siuntos pakuotė – kokia ji turėtų būti?

Išorinę siuntos pakuotę aptarėme. Visgi, svarbu žinoti ir tai, kaip dovana ar kita siunta turėtų būti supakuota viduje. Svarbiausia prisiminti, jog daiktai, pakuotės viduje, neturėtų judėti. Geriausia, jei jie nesiliečia tarpusavyje, taip pat – nesiliečia su pakuotės sienelėmis. Specialistai pataria kiekvieną daiktą apsaugoti paminkštinimu, kuris turėtų būti bent 5 cm pločio.

Klausiate, kokiomis priemonėms apsaugoti siunčiamus daiktus? Galite naudoti burbulinę plėvelę, putplastį, papildomą vidinę dėžutę, oro pagalvėles ar palaidą minkštą užpildą. Tikslas – maksimaliai apsaugoti siunčiamus daiktus, kad jie pasiektų gavėją sveiki.

Kokio siuntų pakavimo reikėtų vengti?

Straipsnio pabaigoje nusprendėme aptarti pagrindines klaidas, kurias daro žmonės siųsdami siuntas. Viena iš jų – siuntos pakavimas į popierinį maišelį. Tikriausiai suprantate, jog itin maža tikimybė, kad taip supakuotas daiktas gavėją pasieks idealios būklės.

Dar viena klaida – pažeidžiamų daiktų pakavimas į dokumentų voką. Geriau tokias siuntas pakuokite į dėžutę. Ir nepamirškite paminkštinimo!

Paskutinė klaida, kurios reikėtų vengti – užpildo nebuvimas. Jei dėžėje yra keli daiktai, jie vienas į kitą daužysis. Todėl itin didelė tikimybė, kad siunta gavėją pasieks pažeista, daiktai bus sulūžę ar sudužę. Tad nepamirškite, užpildas – būtinas. Linkime gražių švenčių ir sveikų siuntų!

Dar daugiau idėjų ir patarimų šventinėje Etaplius.lt rubrikoje „Lengvos Kalėdos“!

Reklama