PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Gruodžio 13 d. 11:02

Siūlomas nacionalinio stadiono projektas, kuriame veiktų neformalaus ugdymo veiklos centras ir darželis

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


64428

Bendrovė „Vilniaus nacionalinis stadionas“ savivaldybei pateiktame nacionalinio stadiono projekte siūlo įkurti erdvę, kuriame, be stadiono, veiktų neformalaus ugdymo veiklos centras, vaikų darželis ir panašios erdvės.

„Mūsų tikslas sukurti viešų erdvių sistemą, skirtą žmonėms. Tikimės, kad kompleksas taps vilniečių ir svečių susitikimo vieta. Mūsų tikslas - sukurti modernią, aplinkai draugišką ir rinkos poreikius atitinkančią infrastruktūrą“, - žurnalistams ketvirtadienį sakė „Vilniaus nacionalinis stadionas“ direktorius Renatas Načajus.

Projektų vadovas Kęstutis Malakauskas sakė, kad planuojama, jog stadionas sutalpins 17 tūkst. 500 vietų, tačiau, atlikus tam tikrus pakeitimus, skaičius gali padidėti iki 18 tūkst. 500.

„Stadione mes sutalpinome 17 tūkst. 500 vietų, tačiau, atlikus tam tikrus pakeitimus, galima dar kokį tūkstantį vietų įrengti. Galima maksimaliai, nekeičiant architektūrinių išplanavimų, sutalpinti 18 tūkst. 500 žiūrovų. Stadionas pagal mūsų pasiūlymą turi 4 pagrindinius įėjimus ir žmonių srautai, patekę į erdvę, pasidalina į 8 srautus, (...) kurie ganėtinai lengvai ir patogiai patenka į savo vietas“, - sakė K. Malakauskas.

Jo teigimu, pirmas aukštas būtų visiškai skaidrus, visą pirmą aukštą juostų stiklo juosta, nes tai yra komercinės, technologinės patalpos.

Virš pirmo aukšto esantis fasadas būtų dalijamas į kelias dalis: iki pusiaujo esanti fasadinė dalis būtų perforuota, gautų šviežio oro. Aukštai esanti zona būtų aklina ir apsaugotų patalpas nuo kritulių. Tuo metu stogą siūloma įrengti iš neperforuotos aklinos, tačiau praleidžiančios natūralią šviesą, dangos.

Pirmas stadiono aukštas būtų skirtas komerciniam plotui, kuris būtų nuomojamas, bei sporto muziejui, kuris būtų įrengiamas pagal Vilniaus miesto savivaldybės užduotį.

„Antrasis aukštas yra žiūrovų aukštas arba pertraukų zona. Čia yra ta zona, į kurią patenka pertraukos metu žiūrovai, kuriame jie gali judėti laisvai ratu ir čia sutalpintos patalpos: sanitariniai mazgai ir bufetas“, - sakė K. Malakauskas.

Trečias aukštas būtų skirtas biurams, komercinėms įstaigoms, o ketvirtas - tribūnos, skirtos labai svarbiems asmenims, taip pat tribūnos neįgaliesiems.

„AV Archilab“ architektė urbanistė Viktorija Puodžiūtė teigė, kad vienas įdomiausių siūlomų sprendimų - oro gondola.

„Paminėsiu, kad vienas svarbiausių ir įdomiausių sprendimų yra oro gondola - tai inovatyvių ir tvarių miestų transportas, kuris išsprendžia susisiekimo problemas saugomose teritorijose. Su gondola galima perkelti iki tūkstančio žmonių per valandą“, - sakė V. Puodžiūnaitė.

Anot jos, svarbi ir bendruomeninė erdvė, kurioje galėtų vykti susibūrimai, būtų galima stebėti varžybas, žiemą įrengti čiuožyklą, o rudenį ir pavasarį naudoti kaip erdvę mugėms.

Rekreacinėje erdvėje vilniečiams būtų prieinamas BMX, riedučių parkas, lauko treniruokliai, vaikų žaidimų aikštelės, miesto apžvalgos aikštelės, pėsčiųjų alėjos, dviratininkų takai ir pan.

Projekto rengėjai teigia, kad stadione per metus būtų planuojami 38 renginiai, iš kurių 30 - rungtynės.

Projekto sąmatą sudaro 77,8 mln. eurų investicija į kompleksą, iš kurių 71,1 mln. eurų skiria užsakančioji institucija, o dar 4,79 mln. eurų - „Vilniaus nacionalinis stadionas”, kuriame būtų neformalaus ugdymo veiklos centras, vaikų darželis, biblioteka, muziejus, olimpinius standartus atitinkantis baseinas, bendruomenės erdvė su amfiteatru ir pan.

Anot R. Načajaus, su projekto subrangovai - „KAYI Insaat Sanayi ve Ticaret”, „Fima”, „Budimex S. A. Stadion”. Lėšas bendrovė skolinsis iš užsienio bankų ir investicinių fondų.

Teigiama, jog būtų sukurtos 338 naujos darbo vietos (tai apie 1 mln. gyventojų pajamų mokesčio per metus, vaikų darželyje vienu metu galėtų būti iki 300 vaikų, o Neformalaus ugdymo veiklos centras per mėnesį priimtų apie 9 tūkst. suaugusiųjų ir vaikų.

ELTA