PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Rugpjūčio 26 d. 07:23

Šiaurės Korėja pristatė naują „savižudį droną“

Pasaulis

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas. YouTube stop kadras

Rūta AndrošiūnaitėŠaltinis: BNS


315354

Šiaurės Korėja pristatė naują „savižudį droną“, pirmadienį pranešė valstybinė žiniasklaida, o lyderis Kim Jong Unas stebėjo ginklo, kuris, ekspertų teigimu, galėjo būti atgabentas iš Rusijos, bandymą.

Kreminę kepuraitę dėvintis lyderis šypsojosi didelio galingumo žiūronais stebėdamas, kaip dronai sprogdina taikinius, matyti iš valstybinės žiniasklaidos paskelbtų vaizdų.

Kim Jong Unas sakė, kad, be „strateginių žvalgybos ir įvairios paskirties atakos dronų“, „būtina kurti ir gaminti daugiau savižudžių dronų“, pranešė oficialioji Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA),

„Savižudžiai dronai“ – sprogmenis nešantys bepiločiai, skirti tyčia įsirėžti į priešo taikinius, iš esmės veikiantys kaip valdomos raketos.

Didėjantis branduolinių ginklų turinčios Šiaurės Korėjos dronų parkas „bus naudojamas įvairiais nuotoliais atakuoti bet kokius priešo taikinius žemėje ir jūroje“, teigė KCNA.

Visi rugpjūčio 24 dieną Šiaurės Korėjos išbandyti bepiločiai „teisingai atpažino ir sunaikino nurodytus taikinius, skrisdami skirtingais iš anksto nustatytais maršrutais“.

Kim Jong Unas taip pat sakė, kad jo šalis sieks „aktyviai diegti dirbtinio intelekto technologijas kuriant dronus“.

Ekspertai sako, kad valstybinės žiniasklaidos paskelbtose nuotraukose matomi dronai atrodė panašūs į Izraelyje pagamintą droną HAROP, Rusijoje pagamintą „Lancet-3“ ir Izraelio „HERO 30“.

Šiaurės Korėja šias technologijas galėjo įsigyti iš Rusijos, kuri, savo ruožtu, jas tikriausiai gavo iš Irano. Įtariama, kad pats Teheranas jas pavogė iš Izraelio.

„Savižudis dronas“, panašus į HAROP, gali nuskrieti daugiau kaip 1 000 km, – sakė Pietų Korėjos Korėjos Pažangaus mokslo ir technologijų instituto profesorius Cho Sang-keunas.

Tai didelė grėsmė Pietų Korėjos nacionaliniam saugumui ir jos svarbiausiems objektams, pridūrė ekspertas.

„Jie demonstruoja, kad gali smogti viskam nuo taktinio iki strateginio lygmens“, – kalbėjo Cho Sang-keunas.

„Jei įvyktų provokacija ar tarptautinis konfliktas, Pietų Korėjos kariuomenė neišvengiamai patirtų didelę žalą dėl šių „savižudžių dronų“, – sakė profesorius.

2022 metais Šiaurės Korėja per sieną siuntė dronus, kurių Pietų Korėjos kariuomenė negalėjo numušti, teigdama, kad jie buvo per maži.

2023 metais Pietų Korėja įsteigė dronų operacijų vadavietę, kad galėtų geriau reaguoti į didėjančią grėsmę.

Pchenjanas ir Maskva yra sąjungininkai nuo pat Šiaurės Korėjos įkūrimo po Antrojo pasaulinio karo, o po 2022 metais pradėtos Rusijos invazijos į Ukrainą jie tapo dar artimesni.

Jungtinės Valstijos ir Pietų Korėja kaltina Šiaurės Korėją aprūpinant Rusiją šaudmenimis ir raketomis jos karui Ukrainoje.