PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2022 m. Rugsėjo 13 d. 08:33

Šiauliuose pristatoma paroda „Ukraina. Karas Europoje“

Šiauliai

Etaplius.ltŠaltinis: Šiaulių miesto savivaldybės inf.


245604

Kaip gimė putinizmo ideologija? Kodėl putinizmas provokuoja tokią agresyvią Rusijos politiką kaimynių atžvilgiu? Ko siekė Rusija XX a. pabaigoje ir XXI a. pradžioje kariaudama „bandomuosius karus“? Kodėl Kremlius sukūręs karo prieš Vakarų civilizaciją ir Europą planą pirmąjį smūgį nukreipė į Ukrainą? Ar Ukraina – Europos skydas – atsilaikys? Kaip Lietuva ir kitos valstybės padeda Ukrainai išgyventi ir kovoti? Ką dar Europos visuomenės gali padaryti kovojančios Ukrainos labui?

2022 metų vasario 24 dieną Rusijos Federacija pradėjo antrą karo prieš Ukrainą etapą, kurio tikslas – sunaikinti šią valstybę ir ukrainiečių tautą. Jau trečią mėnesį įvykiai Charkove, Lvive, Kyjive ir kituose Ukrainos miestuose yra prikaustę Europos visuomenės dėmesį. Tuo tarpu tokių Ukrainos vietų kaip Buča arba Mariupolis pavadinimai tapo Rusijos kariuomenės brutualumo ir šių pajėgų daromų nusikaltimų prieš žmoniškumą simboliais.

Iš pradžių Rusijos pasirengimą šiam karui ir jo pradžią su Antrojo pasaulinio karo geneze lyginę žurnalistai, istorikai bei politikos apžvalgininkai neretai susilaukdavo pastabų, jog tokie sugretinimai yra skuboti. Tačiau pastarojo karo eiga ir ją neva pateisinanti Rusijos Federacijos politinio elito retorika vis aiškiau parodo, kad Maskva agresiją prieš Ukrainą suvokia kaip jos konflikto su Vakarų civilizacija ir Europa išraišką.

Kaip gimė putinizmo ideologija? Kodėl putinizmas provokuoja tokią agresyvią Rusijos politiką kaimynių atžvilgiu? Ko siekė Rusija XX a. pabaigoje ir XXI a. pradžioje kariaudama “bandomuosius karus”? Kodėl Kremlius sukūręs karo prieš Vakarų civilizaciją ir Europą planą pirmąjį smūgį nukreipė į Ukrainą? Ar Ukraina – Europos skydas – atsilaikys? Kaip Lietuva ir kitos valstybės padeda Ukrainai išgyventi ir kovoti? Ką dar Europos visuomenės gali padaryti kovojančios Ukrainos labui? Į šiuos ir daugelį kitų klausimų atsako paroda „Ukraina. Karas Europoje“, kurią sudaro 24 stendai.

Stenduose tekstinė informacija derinama su unikaliomis medijomis (grafikai, schemos, nuotraukos).

Paroda parengta Ukrainos nacionalinės atminties instituto bendradarbių, bendradarbiaujant kartu su Ukrainos kultūros ir informacinės politikos ministerija. Lietuvoje parodos adaptavimo, išplėtimo ir parengimo eksponavimui darbus atliko Lietuvos istorijos institutas, bendradarbiaudamas su Lietuvos Respublikos Seimu.

Paroda bus eksponuojama skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės 2022 m. rugsejo 12 d. – 2022 m. rugsejo 26 d.