PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Rugsėjo 12 d. 11:41

Šiauliuose prasidėjo ugnies skulptūrų pleneras-festivalis „Saulės stulpai"

Šiauliai

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


98700

2019 rugsėjo 9 d. Šiauliuose, Talkšos ežero pakrantėje prasidėjo pirmą kartą mieste vyksiantis keramikinių šamotinių ugnies skulptūrų festivalis SAULĖS STULPAI. Plenerą-festivalį rengia Šiaulių dailės mokykla. Tai unikalus pilotinis projektas, kuriuo siekiama gražinti, sukultūrinti ir humanizuoti viešas miesto erdves. Meniniai projektai visiems miesto gyventojams ir svečiams matomose ir prieinamose vietose skatina ieškoti naujų meninių idėjų ir formų, kuriančių miesto savitumą ir tapatumą, tad Šiauliuose rugsėjo 21 d. vakarą bus įspūdingai išdegamos ir atidengiamos pirmosios keturios šamoto skulptūros.

Profesionalių menininkų kuriamos keramikinės ugnies skulptūros yra technologiškai sudėtingo, labai specifinio kūrybinio proceso rezultatas. Skulptūros kuriamos iškart ant specialių krosnių, lipdomos maždaug vieną – dvi savaites, jų aukštis yra apie 2 metrus ir turi ažūrinį dekorą. Būtent tai sukuria ypatingą grožį skulptūras išdegant ir vėliau naudojant kaip viešų erdvių meninius akcentus. Skulptūrų lipdymas bei išdegimas vyks atviroje viešoje erdvėje – Talkšos ežero pakrantėje. Šis gyvas, intriguojantis procesas yra matomas visiems praeiviams – miesto gyventojams ir svečiams, o skulptūrų išdegimo procesas yra vizualiai labai efektingas reginys – skulptūros degamos suvyniojus jas į specialią dangą, uždegtos jos kibirkščiuoja ir žaižaruoja, todėl tamsiu paros laiku sukuria įspūdingą reginį. Pirmajame ugnies skulptūrų plenere – festivalyje dalyvauja šie Latvijos ir Lietuvos menininkai: Aleksnadrs Djačenko, Marite Djačenko, Ilze Emse-Grinberga, Irena Šliuželienė, Vilius Šliuželis, Vitalija Kurtinaitienė.
Festivalio pavadinimas „Saulės stulpai“ parinktas dėl Šiaulių miesto, kaip Saulės miesto identiteto įtvirtinimo. Skulptūrų išdegimo pagrindas – ugnis, ta pati materija kaip ir Saulės, todėl tai vienija tiek fizine, tiek dvasine bei istorine prasme. Pirmojo plenero metu ir būtų interpretuojama būtent saulės simbolika, tiek pasitelkiant mitologiją, tiek šiuolaikišką interpretaciją, o skulptūrų vaizdas, primenantis stulpus, siejasi ir su mūsų valstybės simbolika – Gediminaičių stulpais.

Skulptūrų išdegimas ir atidengimas vyks rugsėjo 21 d., 20.00 val. Talkšos ežero pakrantėje, rudens lygiadienio šventės BALTŲ JUNGTYS metu. Baltų vienybės dienai skirto renginio metu, atidengiant skulptūras žiūrovai dar galės mėgautis UGNIES IR ŠOKIO GRUPĖS 13 pasirodymu.

Kviečiame nepraleisti šio unikalaus reginio – ugnies ir meno šventės!

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė, UAB „Įžvalga, UAB „Laurema“, kaimiškos muzikos klubas „Juonė pastuogė“, Užvenčio dvaro malūnas.
Projekto partneris – Šiaulių kultūros centras.
Projekto organizatorius – Šiaulių dailės mokykla.