PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2021 m. Sausio 10 d. 09:15

Šiauliuose paimti neleistinai laikyti egzotiniai gyvūnai

Šiauliai

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


161206

Nustačius teisės aktų reikalavimų ir gyvūnų gerovės pažeidimų, Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, šeštadienį Belgijos ir Olandijos gyvūnų centrams perdavė globoti 6 neleistinai laikomus egzotinius gyvūnus. Iš Šiauliuose įsikūrusio centro paimti du kaimaniniai krokodilai, žalioji markata, gekonas, pitonas ir žaltys.

Kad būtų užtikrintas procedūros skaidrumas ir teisėtumas, Departamento pareigūnai gyvūnų paėmime pasikvietė dalyvauti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistą, Kauno zoologijos sodo atstovus.

Prieš paimant gyvūnus Italijos specialistai gyvūnus vizualiai apžiūrėjo.

Pasak Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyr. specialistės Akvilės Jagučanskytės apmaudu, kad Lietuvoje susiduriame su tokiomis situacijomis.

„Labai gaila, bet Lietuvoje tokiems gyvūnams nėra tinkamų sąlygų ir specialistų, kurie galėtų tinkamai jais pasirūpinti. Pavyzdžiui, markata yra socialus gyvūnas, ji turėtų gyventi gaujose, o šiuo atveju, ji buvo laikoma vieniša“, – teigė A. Jagučanskytė.

Žalioji markata bus perduota į Olandijoje įsikūrusį gyvūnų centrą. Kiti gyvūnai iškeliavo į Belgijoje įsikūrusį gyvūnų centrą.

Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą asmeniui, neteisėtai laikiusiam gyvūnus gresia bauda nuo 60 iki 300 eurų. Prekybos laukiniais gyvūnais taisyklių pažeidimai užtraukia baudą nuo 30 iki 300 eurų. Žiaurus elgesys su gyvūnu, gyvūno kankinimas užtraukia baudą nuo 50 iki 1200 eurų.

Primename, kad laikantiems laukinius gyvūnus nelaisvėje reikia laikytis Leidime bei Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklėse nustatytomis sąlygomis.

Įsigijus laikymui aptvaruose, voljeruose ar kituose statiniuose laukinius gyvūnus, būtina turėti jų kilmę (t. y. paėmimo iš gamtinės aplinkos, išveisimo ar įvežimo į Lietuvos Respubliką aplinkybes) ir teisėtą įsigijimą patvirtinančius dokumentus.

Leidimo turėtojai privalo tvarkyti registrą, kuriame įrašomi duomenys apie laikomus laukinius gyvūnus (rūšis, laukinių gyvūnų skaičius, amžius, lytis, sveikata, gimimo ir gaišimo datos, įsigijimo šaltinis, informacija apie laukinių gyvūnų perkėlimą, pervežimą į kitą vietą).