PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2017 m. Gegužės 4 d. 13:22

Motinos dienos išvakarėse - garsiausių pasaulio kompozitorių muzika

Šiauliai

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


1590

„Laiptų galerijoje“ Motinos dienos išvakarėse jau šį penktadienį koncertuos Lietuvos kamerinis orkestras. Koncertas „Šokiai muzikoje“ - tai unikali proga išgirsti garsiausių pasaulio kompozitorių: G.Bize, E. Griego, J. Štrauso, P. Čaikovskio, J. Ofenbacho, M. K. Oginskio, M. Musorgskio, L.Bočerini, A.Piacola muzikos šedevrus.


Foto galerija:

590ae653167e2.jpg
590ae65838e12.jpg
590ae661a571c.jpg
590ae667ed38c.jpg
590ae671ab697.jpg

„Šokiai muzikoje“ (projektas jau pelnė didžiulį pasisekimą Vilniaus tarptautinėje knygų mugėje) Lietuvos kameriniam orkestrui diriguoja Modestas Barkauskas, savo prisiminimais ir įžvalgomis dalinsis vakaro vedėja muzikologė Jurgita Skiotytė – Norvaišienė. Gegužės 5 d. (penktadienį), 18 val. „Laiptų galerijoje“ laukiami visi, norintys išgirsti pasaulinės klasikos perlų ar padovanoti žavios muzikos Motinos dienos išvakarėse. Koncertas „Šokiai muzikoje“ – tai ir edukacinio projekto „Art for Youth “ dalis. Į „Laiptų galerijos“ tęstinį projektą įtrauktos ir bendruomenės: Šiaulių ir Kuršėnų vaikų globos namų auklėtiniai, Pakapės ir Aukštelkės mokyklų moksleiviai.

Koncerto „Šokiai muzikoje“ programoje: G. Holst - Šv. Pauliaus siuita Jigue; L. Boccherini – Menuetas; B. Dvarionas – Gavotas; D.Wiren - Maršas iš serenados styginiams; G. Bizet – Habanera iš operos „Karmen“, E. Grieg – „Peras Giuntas" Anitros šokis; J. Strauss - Pizzicato Polka; J. Offenbach - Can Can; M. K. Oginskis – Polonezas; M. Mussorgsky – Gopak; P. Čaikovsky - Valsas iš Serenados styginiams; A. Piazzolla – Libertango.

Profesoriaus Sauliaus Sondeckio (1960–2004 m. meno vadovas ir dirigentas) įkurtas Lietuvos kamerinis orkestras yra vienas iškiliausių ir labiausiai pasaulyje įvertintų Lietuvos orkestrų. 1960 m. į pirmą repeticiją susirinkęs ir tų pačių metų rudenį į savo pirmąjį koncertą pakvietęs Lietuvos kamerinis orkestras netruko pelnyti publikos bei kritikų pripažinimą ne vien gimtojoje Lietuvoje, bet ir toli už jos ribų.Šiandien jo gastrolių maršrutai yra išraižę beveik visas Europos šalis, pasiekę Šiaurės ir Pietų Ameriką, Kubą, Egiptą, Pietų Afrikos Respubliką, Jungtinius Arabų Emyratus, Australiją, Kiniją, net šešis kartus – Japoniją. Šiandien jo gastrolių maršrutai yra išraižę beveik visas Europos šalis, pasiekę Šiaurės ir Pietų Ameriką, Kubą, Egiptą, Pietų Afrikos Respubliką, Jungtinius Arabų Emyratus, Australiją, Kiniją, net šešis kartus – Japoniją.Echternacho festivalyje LKO dalyvavo jau septynis kartus ir buvo apdovanotas „Didžiojo liūto“ medaliu. Orkestrui daugybę kartų plojo Berlyno filharmonijos, Vienos „Musikverein“, Londono „Royal Festival Hall“, Romos „Santa Cecilia“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Paryžiaus „Salle Pleyel“, Leipcigo „Gewandhaus“ ir dar daugelio įspūdingiausių Europos koncertų salių klausytojai. Keturis kartus kolektyvas griežė įžymiajame Šlėzvigo-Holšteino, po keletą kartų – Bacho savaitėje Ansbache, Sviatoslavo Richterio „Gruodžio muzikiniuose vakaruose“ Maskvos Puškino muziejuje, Reino krašto, Ivo Pogoreličiaus, Yehudi Menuhino Gštad-Zane, Zalcburgo, Liucernos, Berlyno, Liudvigsburgo ir kituose festivaliuose.

Fotografijose - 2016 m. Lietuvos kamerinio orkestro koncerto "Laiptų galerijoje" akimirkos.