REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Šiaulių miesto savivaldybės informacija2023 m. Lapkričio 23 d. 16:29

Šiauliuose iškilmingai paminėtos 105-osios Lietuvos kariuomenės įkūrimo metinės

Šiauliai

A. Rutkausko nuotr.

EtapliusŠaltinis: Šiaulių miesto savivaldybė


284414

Šiauliuose šventiškai paminėta Lietuvos kariuomenės diena. Iškilmingoje eisenoje ir rikiuotėje dalyvavo Šiaulių įgulos kariniai vienetai. Ceremonijoje karius pasveikino Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Šiandien, lapkričio 22 d., Saulės mieste jaučiama ypatinga atmosfera – miestas švenčia Lietuvos kariuomenės dieną. Renginys, nepaisant gausaus snygio ir lietaus, sutraukė minią šiauliečių, norinčių šią dieną praleisti kartu su Lietuvos valstybei ir jos gyventojams prisiekusiais kariškiais.

Šiaulių įgulos kariai šventės rytą tradiciškai pradėjo mišiomis Šiaulių Šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje, po kurių eisena, vedama pučiamųjų orkestro, pajudėjo į Prisikėlimo aikštę. Čia, skambant Lietuvos valstybės himnui, kurį atliko Šiaulių Juventos progimnazijos 5-8 klasių choras „Melodija“, iškilmingai pakelta valstybės vėliava.

Vėliavos kėlimo ceremonija. A. Rutkausko nuotr.

11 val. prasidėjusi iškilminga karių rikiuotė šiemet skirta atkurtos Lietuvos kariuomenės 105-osioms metinėms. Šia proga sveikinimo žodį kariams tarė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas:

Noriu kiekvienam kariui palinkėti asmeninės sėkmės, taip pat ir sėkmės tarnyboje. Noriu palinkėti milžiniškos sėkmės visiems kariniams daliniams ir visiems, kurie yra pasiryžę ginti savo tėvynę ir tai savo darbu demonstruoja kiekvieną dieną. Tai leidžia mums tikėtis, jog atgrasymas ir jo mastas bei karių pasiryžimas leis išlaikyti kaip įmanoma taikesnę padangę virš Lietuvos ir visų greta esančių valstybių. Su 105-iomis Lietuvos kariuomenės metinėmis. Sėkmės mums visiems“.

Šiaulių miesto meras A. Visockas. A. Rutkausko nuotr.

Ypatinga proga susirinkę kariai išgirdo ir Šiaulių įgulos vado, pulkininko leitenanto Eligijaus Rukšnaičio įkvepiantį sveikinimo žodį:

Šiandien pasaulis susiduria su ypatingais iššūkiais. Šių įvykių kontekste, prisidedant prie mūsų valstybės ir viso regiono saugumo, mums svarbu išlikti vieningiems. Kaip Šiaulių įgulos vadas, didžiuojuosi Šiaulių karinių vienetų pasirengimu, vertinu jų pastangas ir didelį indelį į Lietuvos kariuomenę. Džiaugiuosi, kad kariniai vienetai turi Šiaulių miesto ir rajono valdžios atstovų palaikymą. Tik glaudaus bendradarbiavimo dėka galime pasiekti bendrus tikslus ir įgyvendinti mums keliamas užduotis. Pasidžiaukime, kad esame ne vieni – jau ne vienerius metus mieste kasdien girdime NATO šalių naikintuvus. Jie mums primena apie mūsų sąjungininkus, kurie kartu su mumis saugo Lietuvos oro erdvę“.

Iškilmingos rikiuotės metu pagerbtas tarnyboje pasižymėjęs karys, kuriam įteiktas apdovanojimas. Gyvybę Tėvynės labui paaukojusių karių atminimas pagerbtas tylos minute bei trispalvių gėlių puokšte. Kaip ir kasmet, rikiuotę užbaigė trys salvės, skirtos Lietuvai Tėvynei, Lietuvos žmonėms ir Lietuvos kariuomenei.

Ypatinga proga susibūrę miestelėnai, kariškių šeimos nariai ir svečiai skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės buvo vaišinami kareiviška koše ir arbata, supažindinami su karine amunicija.


Foto galerija:


Užsakymo Nr. 103306REDAKCIJA REKOMENDUOJA