PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2017 m. Rugsėjo 7 d. 09:45

Šiauliuose – dvi „Atviros inžinerinės pramonės laboratorijos“ dienos

Šiauliai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


13692

Rugsėjo 12–13 dienomis Šiauliuose pirmą kartą įsikurs „Atvira inžinerinės pramonės laboratorija“ – praktinių gamtamokslinių ir inžinerinių kompetencijų tobulinimo laboratorija, prisidėsianti prie Šiaulių – inžinerinės pramonės miesto, raidos. Drauge su Šiaulių pramonininkų asociacija ir technologijų perdavimo ekspertais bus surengta motyvacinė sesija moksleiviams, studentams ir jų tėvams „Mokslas, verslas ir pramonė 4.0“. Praktinėse dirbtuvėse „Pagamink ir išbandyk“ jaunimas projektuos gaminius, konstruos nuotoliniu būdu valdomus modelius.

Inžinerinė pramonė – varomoji jėga

Europoje inžinerinės pramonės įmonės pagamina daugiau kaip 75 proc. viso Europos Sąjungos (ES) eksporto produkcijos, šiai pramonei tenka 80 proc. visų Europos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros investicijų, o tai reiškia, kad sektoriuje, apimančiame daugiau nei 130 000 įmonių, kuriose dirba daugiau kaip 10 mln. žmonių ir prekybos apyvarta siekia 1,825 mlrd. Eur, reikia ir reikės naujų specialistų. Inžinerinė pramonė – vienas iš labiausiai išvystytų ir progresuojančių sektorių Lietuvoje, jis kuria šaliai reikšmingą vertę, gali pasiūlyti daug patrauklių darbo vietų, padėti jauniems žmonėms padaryti karjerą.

Būtina pažymėti, kad inžinerinė pramonė labai prisideda siekiant vystyti Lietuvos ekonomikos konkurencingumą, nes yra neatsiejama nuo pažangiausių technologijų, kliento lūkesčius tenkinančios produkcijos ir sprendimų. Šakos inžinieriai sprendžia dabarties ir ateities pasaulio problemas, pavyzdžiui, tvarios energijos ir klimato kaitos.

Šiaulių valstybinė kolegija, jau dabar numatydama inžinerinių specialybių atstovų reikalingumą ir įvertindama puikias jų ateities įsidarbinimo galimybes, rengia elektros, elektronikos, transporto, aplinkos ir statybos inžinerijos studijų krypčių specialistus, kurie, šioje aukštojoje mokykloje baigę trejus ar ketverius metus trunkančias į praktinių įgūdžių lavinimą orientuotas studijas, drąsiai galės žengti į nuolat kintančias tendencijas diktuojančią, naujų kompetencijų reikalaujančią darbo rinką. Kolegijos absolventai laukiami ir pačiose moderniausiose įmonėse, nes jie yra pasirengę darbe pritaikyti visas naujausias technologijas.

Ateities kompetencijų poreikis: kaip prisitaikyti?

Lietuvos inžinerinės pramonės įmonėms jau artimiausiu metu teks veikti vadinamojo „Pramonės daiktų interneto“ arba Pramonės revoliucijos (Industry 4.0) aplinkoje.

„Europos siekis tapti konkurencingiausia ir žiniomis paremta ekonomika pasaulyje labai priklauso nuo šalių, ES narių, įmonių ir pavienių asmenų galimybių prisitaikyti prie ateities kompetencijų poreikių. Svarbus vaidmuo tenka švietimo ir mokymo įstaigose dirbantiems dėstytojams. Lietuvos pramonei reikia gebėjimo teikti paslaugas studentams ir įmonėms ir būtent tokias paslaugas, kurios atitiktų europinio lygmens darbo rinkos poreikius“, – sako Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos direktorius Gintaras Vilda.

Atsižvelgdami į visus anksčiau paminėtus veiksnius ir ateities perspektyvas, pripažindami neginčijamą poreikį kalbėti apie skaitmeninę rinką, kuri neabejotinai prisidės prie bendro užimtumo ir ekonomikos augimo didėjimo, dviejų dienų renginyje „Atvira inžinerinės pramonės laboratorija“ jėgas suvienys verslo atstovai, savo srities profesionalai ir jaunimas. Projekto metu tikimasi Šiaulių regiono jaunimą ir tėvus supažindinti su jiems aktualia informacija apie šiandienos ir ateities profesijas, specialistų poreikio kaitos tendencijas. Planuojamas renginys patrauklus ir svarbus jaunimo profesinio orientavimo, karjeros planavimo aspektais.

Projektą finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė pagal Šiaulių miesto savivaldybės ir Šiaulių miesto teritorijoje veikiančių aukštųjų mokyklų bendradarbiavimo programą.

Kviečia ne tik stebėti, bet ir dalyvauti

Pirmąją renginio dieną Chaimo Frenkelio viloje renginio lankytojai turės galimybę apžiūrėti Šiaulių miesto inžinerinės pramonės įmonių gaminius, pabendrauti su studentais, kurie pristatys geriausius baigiamuosius darbus, išgirsti motyvuojančius Estijos ir Vokietijos technologijų perdavimo ekspertų pranešimus apie mokslo ir verslo bendradarbiavimą 4-osios pramonės revoliucijos kontekste“, – skelbia renginio iniciatoriai, Šiaulių valstybinės kolegijos atstovai.

Interaktyviuose Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos infomobiliuose bus galima išbandyti pažangią įrangą: 3D spausdintuvus, staklių valdymo ir gamybos ciklo simuliacines programas, žmogaus fiziologinių savybių testavimo įrangą, mokomuosius stendus.

Antroji laboratorijos diena bus skirta praktinėms technologinių ir gamtamokslinių įgūdžių dirbtuvėms „Pagamink ir išbandyk“. Renginio dalyviai dirbs ir varžysis trijose sekcijose: „3D projektavimas ir spausdinimas“, „Nuostabieji šviestukai“, „Nuotoliniu būdu valdomų modelių konstravimas ir varžybos“.

„Neabejojame, kad projektas pagerins Šiaulių, laikomų inžinerinės pramonės miestu, įvaizdį. Tikimės, kad pažintis su technologijomis, siūlomos veiklos paskatins moksleivius rinktis inžinerines studijas, pritrauks abiturientus į Šiaulių miesto aukštąsias mokyklas. Numatėme, kad inžinerinės pramonės laboratorijoje įgūdžius patobulins apie 100 moksleivių. Renginys sustiprins bendradarbiavimą tarp švietimo įstaigų ir verslo atstovų, tikimės, kad užmegzti kontaktai bus naudingi naujiems projektams įgyvendinti“, – renginio prasmingumu neabejoja organizatoriai.

Chaimo Frenkelio viloje rugsėjo 12 d. taip pat vyks Šiaulių pramonininkų asociacijos IV metinė konferencija ir Ch. Frenkelio nominacijos teikimo iškilmės. Šių metų konferencijos tema – „Pramonė 4.0: Strategija ir praktika“. Renginyje laukiama Lietuvos Respublikos ūkio ministro Mindaugo Sinkevičiaus, taip pat žada atvykti Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis.

Renginio organizatorius – Šiaulių valstybinė kolegija, projekto partneriai: Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija, Šiaulių pramonininkų asociacija, Šiaulių universitetas ir Šiaulių profesinio rengimo centras.

Daugiau informacijos: www.svako.lt, www.siauliai-pramone.lt