Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
A. Rutkausko nuotr.
Alaina ŠtreimikytėŠaltinis: Etaplius.lt
Praėjusiais metais Šiaulių miesto savivaldybės švietimo skyrius inicijavo gyventojų apklausą, kuri parodė, kad pedagogai, mokinių tėvai ir patys mokiniai pasisako už sustiprintos gimnazijos Šiauliuose įkūrimą. Po šios apklausos visos miesto gimnazijos turėjo įsivertinti savo galimybes teikti tokį ugdymą.
Keliamus kriterijus atitiko Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija
Į sustiprintos gimnazijos statusą pretenduojančios mokyklos turėjo atitikti tam tikrus kriterijus: turėti pakankamai aukščiausios kvalifikacijos specialistų, kelių metų tendencijoje rodyti aukštus mokinių pasiekimus tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmeniu. Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vadovė Edita Minkuvienė sako, kad pretenduojančios gimnazijos privalėjo rodyti motyvaciją vykdyti mokinių atranką.
„Švietimo skyrius gavo visų gimnazijų įvertinimą, vienintelė Juliaus Janonio gimnazija pasirinko tokio ugdymo kryptį“, – spaudos konferencijoje pranešė Švietimo skyriaus vedėja.
Sustiprintos gimnazijos Šiauliuose įkūrimas paskubintas po to, kai Švietimo, mokslo ir sporto ministerija iškėlė susirūpinimus, kad Lietuvoje nėra sudaromos pakankamai geros sąlygos mokinių potencialui skleistis.
„Šiandien Lietuvoje yra iki 20 proc. mokinių, turinčių aukštą mokymosi potencialą, tačiau jiems nėra skiriamas pakankamas dėmesys. Šie mokiniai yra prilyginami specialiųjų poreikių mokiniams, nes gabiems ir talentingiems mokiniams, kaip ir turintiems negalią, reikia išskirtinės aplinkos ir išskirtinių galimybių“, – tęsė E. Minkuvienė.
A. Rutkausko nuotr.
78 proc. gimnazijos mokytojų turi aukštą kvalifikacinę kategoriją
Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos direktorius Saulius Vaivada pranešė, kad mokykla, kuriai vadovauja, jau turi patirties aukštą mokymosi potencialą turinčių mokinių ugdyme.
„Nuo pat pirmos gimnazijos klasės mes diferencijuojame mokinius pagal jų pasiekimus ir skirstome į srautus visiems pagrindiniams dalykams. Kiekviename mokomųjų dalykų bloke yra aukštesnių pasiekimų grupė“, – spaudos konferencijoje teigė mokyklos direktorius.
Jis sako, kad mokyklos pasiekimai įrodo tokios ugdymo organizavimo strategijos veiksmingumą.
„Mūsų gimnazistų rezultatai viršija tiek Šiaulių miesto, tiek visos šalies pasiekimų vidurkius. Kiekvienais metais pasiekiame daugiau nei 50–-60 prizinių vietų miesto bei apie 10 prizinių vietų šalies konkursuose ir olimpiadose“, – teigė Saulius Vaivada.
78 proc. gimnazijoje dirbančių mokytojų turi mokytojo metodininko arba mokytojo eksperto kvalifikacinę kategoriją.
Stojantys mokiniai privalės atitikti kriterijus
Direktoriaus teigimu, nuo 2024-ųjų priėmimas į gimnaziją bus vykdomas iki kovo 1-osios dienos. Gimnazijoje mokytis norintys mokiniai turės atitikti nustatytus kriterijus:
„Manome, kad į akademiškumą orientuota gimnazija pagerintų viso miesto gimnazistų pasiekimus kitų miestų kontekste, atsirastų didesnė motyvacija ir progimnazijų mokiniams nuosekliai ir gerai mokytis“, – naujienomis dalijosi Saulius Vaivada.
Mokiniai bus priimami iš visos Šiaulių miesto savivaldybės teritorijos, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija neteks lokalios teritorijos mokinių atrankos.
Kitos miesto gimnazijos demonstruoja savo išskirtinumą
Švietimo skyriaus vedėja sako, kad Šiauliuose atsiranda vis daugiau gimnazijų, kurios siekia specializuotis tam tikroje srityje.
„Simono Daukanto gimnaziją jau vadiname Simono Daukanto inžinerine gimnazija, kurioje šiais metais pradėtos komplektuoti dvi klasės, orientuotos į inžinerinės krypties programą“ – teigė E. Minkuvienė.
Pertvarkyti savo strategiją ruošiasi ir Šiaulių Didždvario gimnazija, kuri siekia gauti teisę nuo 2024–2025-ųjų metų įgyvendinti tarptautinę bakalaureato pagrindinio ugdymo programą. Šiuo metu gimnazija įgyvendina tarptautinio bakalaureato diplomo programą tik viduriniame ugdyme.