PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Kovo 30 d. 21:26

Šiaulių rajonas jungia mažas mokyklas

Šiauliai

A. Rutkausko nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


170042

Šiaulių rajono savivaldybės taryba šiandien, kovo 30 d., nusprendė įsteigti dar vieną jungtinę mokyklą, sujungiant tris mokyklas: Kairių, Pakapės ir Šilėnų, o dar keturias mažai vaikų turinčias Šakynos, Drąsučių mokyklas bei Bazilionų ir Raudėnų mokyklas-daugiafunkcius centrus paversti artimiausių didesnių mokyklų skyriais, o iš Kužių mokyklos atimti gimnazijos statusą.  


Foto galerija:

rtk08919.jpg
rtk08908.jpg
rtk08894.jpg
rtk08886.jpg
rtk08880.jpg

Pokyčiai vyks palaipsniui - 2021-2025 m. Bus įsteigta jungtinė Kairių, Pakapės ir Šilėnų mokykla, Drąsučių mokykla - prijungta prie Kuršėnų St. Anglickio progimnazijos, Šakynos mokykla - prie Gruzdžių gimnazijos, Raudėnų mokykla-daugiafunkcis centras - prie Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro, Bazilionų mokykla-daugiafunkcis centras - prie Dubysos aukštupio mokyklos, o  Kužių gimnazija -  reorganizuota į Kužių mokyklą.

Toks sprendimas priimtas balsų dauguma, nepaisant ilgų diskusijų, politikavimo ir prijungiamų mokyklų bendruomenių nepasitenkinimo. Priežastys labai racionalios: mažėjant moksleivių skaičiui, stengiamasi sumažinti valdymo kaštus (2020/2021 mokslo metų Šiaulių rajono valdymo išlaidoms trūksta 92 tūkstančių eurų) ir siekiant atsisakyti  jungtinių klasių 5-8 klasėse, taip įtvirtinant Švietimo ir mokslo ministerijos poziciją, kad šalies mokyklų tinklo pertvarka yra neišvengiama. Valdžios atstovai tvirtina, kad nėra ko bijoti ir tinklo optimizavimas tik į gerą: esą mokytojai išsaugos darbo vietas, mokyklos nebus uždarytos, o ir toliau veiks savo pastatuose, vaikai gaus ugdymą, psichologinę, pedagoginę ir socialinę pagalbą arčiausiai namų, sutaupyta bus tik apjungiant valdymą.

Tuo tarpu prijungiamų mokyklų bendruomenės (ir pedagogai, ir moksleivių tėvai) linkę tuo abejoti: jie remiasi aplinkinių miestelių ir kaimų pavyzdžiais, kai mokyklos, paštai ir ambulatorijos tapusios skyriais netrukus išvis išnyko, gyventojams būtinos paslaugos atitolo, su mokyklų uždarymu miestelius paliko jaunos šeimos. Tėvai labiausiai bijo dėl vaikų adaptacijos, o mažųjų pergyvena dėl scenarijaus, kai vaikai turės keltis paryčiais tam kad laiku pasiektų mokyklą privežamaisiais autobusais, o grįš namo tik pavakary. Mokytojai ir miestelių bendruomenių atstovai sutinka, kad mokyklų tinklo pertvarka neišvengiama, bet yra pasipiktinę tokia sprendimo skuba ( prijungimo projektas pristatytas ir priimtas buvo vos per mėnesį)  ir nesiskaitymu su mokyklų  bendruomenių  nuomonėmis. Prašymas atidėti sprendimą metams ir ieškoti geriausių optimizavimo variantų išgirstas nebuvo.     

Plačiau skaitykite Etaplius savaitraštyje balandžio 2 d.